Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 239 ПърваПърва ... 1252606162636472112162 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 2387
  1. #611
    Най вече да мина на изцяло по биологични препарати, не ми се третира с амитраз или някой от другите съмнителни илачи. А тея варостопи, варотоми знаем каква работа вършат ... А и като цена ме устройва напълно стига да си вземеш голяма разфасовка 5 литра.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #612
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    Бургас
    При мен днес 23,12,2014г не съм ги виждал до сега така... като се има в предвид че са при мен от началото на октомври... Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Photo0039.jpg
Прегледи:      363
Размер:	149.1 KB
ID:	2726Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Photo0040.jpg
Прегледи:      365
Размер:	146.8 KB
ID:	2727Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Photo0041.jpg
Прегледи:      363
Размер:	164.0 KB
ID:	2728
    Поздрави
    Николай Кадийски

  3. #613
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Здравейте.Обещах да докладвам ,ще го направя тук.Отидох към 14ч.Температура 16 градуса ,почти слънчево.Красота ,всичко живо се облита.Обиколих кошерите ,някъде имаше по малко изхвърлен подмор ,някъде нямаше.Търтовката ми замина.Като и вадех рамките вътре имаше за няколко кошера пчели.Не очаквах още по това време да я ликвидират.Отворих кошери за които знам ,че запаса не е много добре.Повечето изгледат добре ,вижда се и меден венец.Два обаче бяха останали в средата без никакъв мед.Ако не бях ги видял ,нямаше да изкарат до питките.Сложих им пити с мед ,дано топлото време им позволи да заформят кълбото.На пчели бяха добре ,но пило няма.Има и поотслабнали семейства -в момента на 3-4 междурамия.Та моят съвет е: който има възможност да хвърли по едно око.Специално аз почвам да меся питки още преди нова година.

  4. #614
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Николай К Виж публикацията
    При мен днес 23,12,2014г не съм ги виждал до сега така... като се има в предвид че са при мен от началото на октомври... Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Photo0039.jpg
Прегледи:      363
Размер:	149.1 KB
ID:	2726Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Photo0040.jpg
Прегледи:      365
Размер:	146.8 KB
ID:	2727Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Photo0041.jpg
Прегледи:      363
Размер:	164.0 KB
ID:	2728
    Колега, ти червен конец против уроки ли си им вързал ?

  5. #615
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Здравейте.Обещах да докладвам ,ще го направя тук.Отидох към 14ч.Температура 16 градуса ,почти слънчево.Красота ,всичко живо се облита.Обиколих кошерите ,някъде имаше по малко изхвърлен подмор ,някъде нямаше.Търтовката ми замина.Като и вадех рамките вътре имаше за няколко кошера пчели.Не очаквах още по това време да я ликвидират.Отворих кошери за които знам ,че запаса не е много добре.Повечето изгледат добре ,вижда се и меден венец.Два обаче бяха останали в средата без никакъв мед.Ако не бях ги видял ,нямаше да изкарат до питките.Сложих им пити с мед ,дано топлото време им позволи да заформят кълбото.На пчели бяха добре ,но пило няма.Има и поотслабнали семейства -в момента на 3-4 междурамия.Та моят съвет е: който има възможност да хвърли по едно око.Специално аз почвам да меся питки още преди нова година.
    Колега,всяко зло за добро - малко притеснения = спасени семейства.Сега вече си пийвай спокойно.Аз утре ще видя моите,че днес подготвяхме пуйките
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #616
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    с риск да се приеме като заяждане или нещо подобно - както каза един известен пчелар преди няколко дни - започнаха първите жертви на семейства от несвършена работа на пчеларя....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #617
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Колега, ти червен конец против уроки ли си им вързал ?
    Виж колега на покрива на кошера има фибран, точно под керемидата, използвам конеца да задържи фибрана до стените на кошера когато е студено.... но може и против уроки да се ползва.... не се бях сетил
    Весели празници и наздраве!
    Поздрави
    Николай Кадийски

  8. #618
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Днес моите за бъдни вечер получиха по една питка мед и пудра захар:-)
    Февруари пак ще храня този път и с прашец,весели празници:-)

  9. #619
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ехоо ,югоизтока.Как сте. Чувам в Ахтопол въртяли центрофугите вече.При мен няма още ,затова днес им слагах питки.Голям зор ,пчелите разпуснати ,облитат се като за последно.Много яко жилене ,но оцелях.Две семейства заминали и май още ще има.Нямах време да ровя за да търся причина .Следващият път ще гледам ,има ли подмор или са хванали гората.

  10. #620
    Аз подхраних вчера като видях че го дават топло но в същото време хладно да не са разпуснати кълбата. Жертви нямам дано и за напред да е така
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 62 от 239 ПърваПърва ... 1252606162636472112162 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •