Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 61 от 239 ПърваПърва ... 1151596061626371111161 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 601 до 610 от общо 2387
  1. #601
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Какво ли е да гледаш един и същи филм всеки ден(всъщност гледам го) и да се питаме какво аджеба следва след всеки епизод? Единия има 100 кошера,а другия 10.Единия разчита на пчелите другия не.Ха сега познайте кой трябва да е постоянно(или по често) на пчелина?Познайте кой може да допусне повече грешки въпреки,че си знае урока на изуст?Кой трябва да е по често на пчелина?Въпреки всекидневните грижи на пчелина не вярвам някой от можещите да бърника повече от два пъти в един и същи кошер на месец......А,кой знае може и да греша.
    Не твърдя,че разбирам от пчели защото и на мен доскоро ми бяха хоби,но тази година някои кошери се наложи да ги отварям през ден.Не можех да смогна рамки да им слагам,един бр. дадан корпусна е изграждаха и майката вече снесла на нея само за два дена.

  2. #602
    А защо трябваше да ги слагаш по една през ден? Не можа ли да ги сложиш всичките на веднъж?

  3. #603
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А защо трябваше да ги слагаш по една през ден? Не можа ли да ги сложиш всичките на веднъж?
    От 40 бр направих 50 бр отводки,и като видях накаде задухва вятъра поръчах 300 бр. с основи да съм спокоен,че ще смогна.Но уви,магазинера ме влачи месец и половина след обещаната дата.Колкото смогвах да направя ги слагах веднага и пак някаде пуснаха далачета.

  4. #604
    Не го приемай като заяждане, но проблема си е бил твой. Ако предварително се беше обезпечил с максимално възможния нужен инвентар (дори и да не ти се наложи да го ползваш всичкия), то при такава ситуация, щеше да реагираш по друг начин и нямаше да се налага да отваряш през ден. Това, че в случая, ти не си имал възможност, съвсем не значи че не си могъл да го предотвратиш.

  5. #605
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Вчера бях на пчелина,всичко живо облиташе.Намерих още по 15-20 бр.паднал акар на кошер,на поставините фазерчета.

  6. #606
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Днес намерих отново по двайсетина акара/продалжават да падат/.Беше облачно 5°,но от половината,отвреме на време излиташе по някоя пчела.Пласмасовите със сигорност имат пило,целите са вода,стериопорните на 60% имат капки по хранилките а от тях 40% пчелите бяха на захарта.От дървените близо 20% имаха капки по хранилките но пчелинямаше вътре.

  7. #607
    При мен акар не съм забелязъл да пада но конденз си има както е при теб е не направо да капят рамките но в хранилките има както и на найлоните с който бях отделил магазина от плодника. Магазините ги свалих вчера но найлоните си ги оставих понеже имам някой друга таванка която не пасва ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #608
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    При мен акар не съм забелязъл да пада но конденз си има както е при теб е не направо да капят рамките но в хранилките има както и на найлоните с който бях отделил магазина от плодника. Магазините ги свалих вчера но найлоните си ги оставих понеже имам някой друга таванка която не пасва ...
    Някаде началото на ноември/писал съм по назад/пръсках по рецептата на скутелатор и съм сложил на три броя по едно фазерче.Когато отида ги преглеждам да видя как се движат.Аз нищо не слагам отгоре:-) :-) .

  9. #609
    Който както е свикнал да работи ) А от догодина мисля да започна да третирам с beehive clean, и ако съм доволен само с него от тук нататък. Знам че е лесно човек сам да си го разбърка но аз предпочитам да си го купя
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #610
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Янев ,щом си намислил да използуваш този препарат ,значи имаш някакво виждане.Би ли споделил.Аз само съм го чувал за него.

 

 
Страница 61 от 239 ПърваПърва ... 1151596061626371111161 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •