Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 47 от 239 ПърваПърва ... 3745464748495797147 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 461 до 470 от общо 2387
  1. #461
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Ето една добра отправна точка за импровизация.След като приемем,че 1 млрд. бактерии са достатъчни за 1 семейство(прочетено от брошурата),вложени в питката,то тогава сметката е следната : пробиотици Jamieson 60 таблетки за 32лв.,тоест 1 таблетка струва 53 стотинки. 1 таблетка съдържа 10млрд. живи бактерии достатъчни за 10 семейства.Краен резултат : 1 опаковка пробиотици Jamieson са достатъчни за еднократно подхранване с питка на 600 семейства.Друг плюс е и факта,че в таблетките се съдържат 8 различни щама млечно-кисели бактерии.Не виждам пречка да се комбинират различни видове пробиотици с цел обогатяване на щамовете.Базата е 1млрд. на семейство.Отново повтарям,че това е импровизация при домашни условия.Разработените продукти са обогатени с различни съставки,което в къщи не си струва да се прави.Хубаво е човек да има свобода в избора.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  2. #462
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,нека преместим обсъждането в темата "Стимулиращи вещества за пчелите" където й е мястото.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #463
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Интересно ми е,дали пчелите имат нужда от същите бактерии като хората?
    Има ли изследвания за чревната им микрофлора?

  4. #464
    Масово както при хората така и в пчеларството навлизат про биотиците. Аз давах тази година давах и пролет и лято с подхранването Био Апис. И незнам дали си въобразявам но пчелите ми се струваха някак си по живи, това го отдавам именно на Био Апис ... Не правя реклама, просто него съм ползвал за него споделям мнение, до колкото ми е известно има и други
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #465
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Явно темата ще я продължим тук....Аз също ползвам Био Апис,но смятам да правя комбинации и с пробиотици на Jamieson.Био Аписа смятам да го ползвам вместо пушалка,защото пчелите много се кротват като им пръснеш отгоре и веднага излизат да се облизват,а другите смятам да ги вкарвам в питките и в сироп за подхранване.Емо,забеляза ли като им напръскаш прелките отвън,как след минута излизаше половината кошер да се облизва?Определено много им допада.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #466
    Здрасти Павка. Не съм забелязъл но най вероятно съдържа някаква сладост. А за пушилката съм виждал на пчеларския магазин до Краснодар едни шишета по половин литър точно с тая цел да се пръсне 1-2 пъти и целия кошер да се кротне, те са на основата на маточината
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #467
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Онова съм го виждал от доста време,но аз искам да избегна привличащата миризма заради кражбите.Все пак е необходимо да се подтиснат и патогените в самия кошер(стени,рамки),което в случая се постига и чрез билките и чрез ниското Рн.
    П.С.Като казваш сладост,ще ме накараш догодина да го опитам и аз
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #468
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Привет, къде можем да прочетем повече за Био Апис?

  9. #469
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #470
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Благодаря г-н Янев.

 

 
Страница 47 от 239 ПърваПърва ... 3745464748495797147 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •