Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 46 от 239 ПърваПърва ... 3644454647485696146 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 451 до 460 от общо 2387
  1. #451
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тази година,акара се сипе като черен пипер от мелничка.Аз пръсках с оксалова в края на лятото,още веднъж септември,след това направих две обилни напръсквания с Апифит+Нозевит с пулверизатор и за десерт им сложих тимолче на прах в чорапче върху рамките.Ще го оставя до пролетта.В питките които съм предвидил да им сложа,също ще добавя Апифит.Смятам,че етеричните масла в Апифита имат по-комплексно действие когато се прилагат чрез напръскване.Акара определено не му харесва миризмата.Нямам идея ако се дава като сироп в хранилката,дали ще събори същото количество акар.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  2. #452
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Аз също имам резерви към оксала и тимола. две семейства са опразнили кошерите,останалите няколко които гледах забелязах наличие, малко но има.Третирах два пъти лятото след слънчогледа и пуших три пъти с тимол.

  3. #453
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Аргилов,ако имаш резерви,значи,че се съмняваш в тяхното действие.Предполагам,че си искал да кажеш,че се доверяваш на ОК и тимола.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  4. #454
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Павел,ще кажа само това,пробвай с чекмайт забранените няма да изброявам.Ще видиш разликата.

  5. #455
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Благодаря за съвета колега,но съм решил твърдо да бягам от тежката химия.Според мен борбата с акара е комплексна и има достатъчно безобидни средства за да подпомогнем пчелите да се справят с него.Друг е въпроса дали са били употребени в правилното време и количество.Пък и в крайна сметка ако някое семейство губи борбата,по-добре да си заминава,отколкото да донесе трайни болести по другите кошери,докато бавно се отича в канала.Решил съм да заложа на етерични масла,тимол,пробиотици , строителна рамка(досега не ползвах-голяма грешка),ще пробвам лимоновия сок,ОК.Ако продължавам да изреждам ще излезе,че всяка седмица трябва да ги третирам с нещо,което изобщо не смятам да правя.Пробиотиците според мен са задължителни,защото киселините които вкарваме в кошера,разказват играта на флората вътре.Нещо като комбинацията антибиотик-витамини с пробиотик.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #456
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    От това,което видях , явно ОК дейсва много добре ,дори и да не ликвидира акара на 100%.Едва ли миналата есен ,съм нямал акар.При положение ,че не съм третирал се чудя как са изкарали.Нямах загубено семейство.За лентите да спомена ,когато ги пуснаха имаше период 5-6-7 години изобщо не виждах акари.Самата Гургулова беше писала ,че акара не придобива резистентнос към синтетичните перетроиди.Сега нещата ,май не стоят така .Съдейки и от мненията на други колеги ,ако от Примавет четат тук ,явно трябва да вземат мерки.

  7. #457
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Pavel_Bs, какви са тези пробиотици? От къде ги купуваш, как се ползват? Янаки Караджов май по едно време продаваше някакъв такъв немски продукт. Въобще, може ли да дадеш малко повече информация.

  8. #458
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Здравей колега,темата с пробиотиците се разви по едно време и аз много се радвам,че това се случи.Лично аз не бях срещал изследвания,но това е по моя вина - не съм ровил поради ангажименти.За семейството си ползвам пробиотици,като в последно време съм много доволен от тези на Jamieson 60таб.x 10млрд.живи дрожди.Като съотношение цена - количество излизат много по-евтино в сравнение с другите на пазара,а самата фирма е канадска с достатъчно добро реноме в света.Въпросът който възниква при мен е следния - доколко селектираните пробиотици за човек са подходящи и за пчелите?Отговора се намира в изследванията които се представиха във форума.Материалите съм ги прегледал набързо,сигурен съм,че ще изскочат и други статии по въпроса.Внасянето им в кошера според мен би трябвало да става с пулверизатор (разтворени в сироп) за да попаднат по повърхностите на кошера,питите и рамките.От там насетне пчелите ще си свършат тяхната задача по почистването.Най-добра комбинация би била да се внасят заедно с микс от етерични масла - така хем ще се бори акара и ноземата,хем ще се подсилват пчелите и тяхната имунна система.Нямам обаче информация дали маслата няма да подтиснат или дезактивират дрождите.Ако не ви се занимава с импровизации, и у нас има продукт подобен на немския.
    Най-смешното в случая остава факта,че човек е склонен да търси информация относно здравето на животинките си повече,отколкото за самия себе си.Аз изхождам от обратното - след като се убедих в действието на пробиотиците върху моето здраве,разширих ползването им и при пчелите.Преди да разбера,че такава практика и изследвания има отдавна,бях решил да импровизирам.Съвета ми към колегите е - пробвайте първо върху себе си тези пробиотици.
    П.С. Не съм представител на фармацията,нямам и намерение да ставам
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #459
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Здравей колега,темата с пробиотиците се разви по едно време и аз много се радвам,че това се случи.Лично аз не бях срещал изследвания,но това е по моя вина - не съм ровил поради ангажименти.За семейството си ползвам пробиотици,като в последно време съм много доволен от тези на Jamieson 60таб.x 10млрд.живи дрожди.Като съотношение цена - количество излизат много по-евтино в сравнение с другите на пазара,а самата фирма е канадска с достатъчно добро реноме в света.Въпросът който възниква при мен е следния - доколко селектираните пробиотици за човек са подходящи и за пчелите?Отговора се намира в изследванията които се представиха във форума.Материалите съм ги прегледал набързо,сигурен съм,че ще изскочат и други статии по въпроса.Внасянето им в кошера според мен би трябвало да става с пулверизатор (разтворени в сироп) за да попаднат по повърхностите на кошера,питите и рамките.От там насетне пчелите ще си свършат тяхната задача по почистването.Най-добра комбинация би била да се внасят заедно с микс от етерични масла - така хем ще се бори акара и ноземата,хем ще се подсилват пчелите и тяхната имунна система.Нямам обаче информация дали маслата няма да подтиснат или дезактивират дрождите.Ако не ви се занимава с импровизации, и у нас има продукт подобен на немския.
    Най-смешното в случая остава факта,че човек е склонен да търси информация относно здравето на животинките си повече,отколкото за самия себе си.Аз изхождам от обратното - след като се убедих в действието на пробиотиците върху моето здраве,разширих ползването им и при пчелите.Преди да разбера,че такава практика и изследвания има отдавна,бях решил да импровизирам.Съвета ми към колегите е - пробвайте първо върху себе си тези пробиотици.
    П.С. Не съм представител на фармацията,нямам и намерение да ставам
    Привет колега, за кой сходен български или намиращ се в България продукт говориш

  10. #460
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград

 

 
Страница 46 от 239 ПърваПърва ... 3644454647485696146 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •