Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 149 от 239 ПърваПърва ... 4999139147148149150151159199 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,481 до 1,490 от общо 2387
  1. #1481
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Въпреки премеждията който имах медосбора почти приключи! Паша има но е оскъдна
    Колега Янев,не зная къде са ти кошерите,но ако имаш възможност да ги транспортираш до с.СВЕТЛИНА,сега цъфти кориандър/от 4–5 дена/Днес пътувах до Бургас и го видях.Огромен блок–тръгва от стопанския двор,отива към корията, посока запад,а тясната му страна стига до чешмата по посока Загорци.Ако има колеги с подвижно, да ги карат там ако нямат паша като теб.Да не говорим и за слънчогледа който също сега е цъфнал.Има и хубави местенца за дислоциране на платформите.При мен,първа фаза слънчоглед прецъфтя.Втора фаза е наполовина,очаквам да има и трета.Този слаб дъждец може и да напълни 2 магазина.Дано,че кориандъра се отчита много слабо.Да наваксаме.

  2. #1482
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    Запалиха пчелина на бургазлия, разположен до "Кроношпан" https://www.burgas24.bg/novini/burga...noshpan-738970

  3. #1483
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    https://www.youtube.com/watch?v=469Jw2R57ME&t=7914s
    Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!!!!
    Доктор по призвание, меркантил по душа...
    Жалко - баща му и дядо му бяха читави - ашламата е станала калпаво...
    п.п.
    "Пък ако ми дадете две ройчета" е съвършения край на "лекцията"!
    Обещал съм на мода да спазвам приличие, та ще спра до тук...

  4. #1484
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Някой знае ли гърка реално къде изкупува мед тоест къде му е маршрута и къде най често купува, защото два три пъти му звъня и все ме пуска по пързалката нещо?
    Казва, че ще дойде към моят край и още идва де

  5. #1485
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Шеташе в Ямболско още в началото на септември.

  6. #1486
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Вчера времето еше супер топло и ходих да проверя пчелите.Отворих 3 кошера.Пило не видях,намерих майките,имаха и мед.Затворих ги доволно и днес удари зимата.Поне ще съм спокоен.

  7. #1487
    Наблюдател
    Регистриран
    26.08.2013
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    С.ПОРОЙ, С.ПИСМЕНОВО
    Има ли някой около каблешково, порой, медово ... как е времето сега

  8. #1488
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    От два дни се каня да навестя пчелите, но нали са празници, та отложих за утре. Как е при вас -хвъркат ли ?

  9. #1489
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Днес трябваше да е 15 градуса, но не мина и 10. Нямаше облитане, но по изхвърления подмор си личеше, че е имало тези дни. Почти всички щъкаха на прелките. Няколко не даваха признак на живот, нямаше и изхвърлени на вън. Викам си : първите жертви, но при почукване дружно ми теглиха по една. Нуковете плюс още няколко, получиха по 200г. апифонда в хранилките. Имам едно, което спря пилото още края на август и смятах да видя какво става вътре, но отложих за догодина. Важно е, че за сега -мърда.

  10. #1490
    Вчера отворих всички семейства. Като цяло състоянието им е повече от добро. Нищо общо с миналата година. Жертви за сега нямам но имам 3-4 по слаби като две от тях може би няма да иззимят. Ако не бях закарал питките до пчелина вероятно нямаше да слагам въобще. Запасите не са им мръднали, ще им стигнат за още една зима, изключение направи един осмак който имаше шест рамки пчели и почти беше останал без мед. То получи килограм и половина питка. За пило не съм ги ровил, най много да убия някой майка за това не ”ровя” по това време. И това ще се окаже фатално за даденото семейство. Но в повечето семейства имаше конденз в хранилките. Като цяло е рано за каквито и да е оценки защото зимата тепърва започва. Но за сега съм доволен
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 149 от 239 ПърваПърва ... 4999139147148149150151159199 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •