Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 96 от 144 ПърваПърва ... 46869495969798106 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 951 до 960 от общо 1434
  1. #951
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Трябва ли да са на същия пчелин? Преместваш ги на другия и са в играта.
    Туй е тактика, но защо я издаваш я. Янчо с неговите познания имаше да се чуди

  2. #952
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Туй е тактика, но защо я издаваш я. Янчо с неговите познания имаше да се чуди
    Да бе. То голяма философия. Пчелари с пчелини на които не им знаят бройката, а се тюхкат за някакви маловажни неща. Да им се чудиш на акъла. Ха, ха....шегувам се.

  3. #953
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Въвличаш ме в спор?Пишеш,че съм “биологичен”?Имаш 400кошера?Знаеш как се носят на череши кошери,като спазваш изискванията?Виж какво,нямам желание да те отварям по доста неща.Щом с 400 бр си и пишеш глупости няма как да стане.Имаш ли доблеста и ти да споделиш твоята работа?Пчелите ги връщам на пчелина,а майката в отводката дето е в нас.Вечер нещата се повтарят.Пчелар с толкова семейства наистина незнае колко семейства има.Само оплодните са към 250,отводкиъе към 100,а Септември вече ги броя.За 300кошера знаеш ли колко пари вземам или то парите за теб ни са важни?Става въпрос като съм на череши за25 дни.
    Този пост е редактиран от вдраев; 21.06.2018 в 23:11. Причина: П.с.

  4. #954
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Винаги съм споделял за работата си смело и открито (доблестно). Точно за това и казвам, че това е недопустимо да се случи в мой пчелин. Просто това не е моя начин на работа и много ама много не ми харесва. Не знам как се ходи законно в БГ на череши с биологични кошери. Според мен не може, но не съм много на ясно.
    Аз също не знам колко семейства имам и не ме интересува. Не ги броя. Броя ги като ги зазимя. Всеки ден броя е различен и не е толкова важен. Сигурен съм че изглежда странно за хората с по малки стопанства, но наистина когато станат много спира да ти пука за бройката, а и има толкова работа че въобще не ти е до броене.

    П.П. Колега, моля те, въздържай се от квалификации на постовете ми. Благодаря.

  5. #955
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Представите ми за биологично пчеларство бяха много по-различни. Не знам как точно е регламентирано но определено нещо е сбъркано и опорочено.

  6. #956
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Представите ми за биологично пчеларство бяха много по-различни. Не знам как точно е регламентирано но определено нещо е сбъркано и опорочено.
    Фундаментално!

  7. #957
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Абе вие що не се занимавате с граматика и писане,а сте станали пишман пчелари?

  8. #958
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Абе вие що не се занимавате с граматика и писане,а сте станали пишман пчелари?
    Това в каква връзка?
    И пак слагаш квалификации, които звучат обидно. Никой не те е обидил. Никой. Позволихме си да изкажем мнение, по публикуваните клипове. Предполагам е нормално, като пуснеш клип, да очакваш някаква реакция. Е в случая, може би не очакваше такава, но това си наше мнение, а начина на работа си твой и го правиш както сметнеш за добре. Никой не си позволи да ти каже, че не ставаш и т.н. Някак си се почуства обиден от коментарите ни и си изтърваш нервите, а не трябва.
    Успех

  9. #959
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Трябваше да прочетете внимателно какво пиша и тогава давайте с коментарите.Досега не съм писал ни една простотия.Първо написа ,че съм”биопчелар”,после,че незнаеш дали е позволено да ги нося там(ами питай ги,бе те ще ти обяснят как става)на череши.Едни почнаха да пишат,че правя отводки с пчелите дето ги нося в нас(ясно писах,че ги връщам на сутринта).Може и аз да съм виновен,че необяснявам надълго,но това писане яко ме нерви.Аз когато работих с малко кошери несмеех да давам акъл на тия с по вече,но на пчелари с 20-30год. стаж и с хобипчеларстване разбрах ,че нестават за сегашното време.Сега пчели се гледат за ПАРИ,колкото и гадно да е,но си е така.Иначе трябва да гледаш20кошера и да се обясняваш,че твоя мед е най хубавия.Пресен пример от днес-Апитрейд взе проби които се изледват и тук и в Германия.Ако са наред ти вземат меда на цена която ги устроива тях и ти предварително я знаеш.Като не те устроива давай си обяви дето си искаш и си хвали меда пак толкова,но аз нямам тия качества а и време.

  10. #960
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Напълно съм съгласен с теб.Аз в момента се сблъсквам точно с такъв проблем.Комшията доведе един стар пчелар да ми покаже как се гледат пчели,не като мен.Е благодаря така да ги гледам.45дена в паша ги държа на 1 магазин при полужение,че е бил с 11-12 рамки пило.Тяхното мислене е за тяхното време макар ,че как писах още 50 години са били измислени тия методи,но защо не са прилагани кой може да ни каже.Времената на пчеларстване са други никой не търси качество ,а всеки количество.
    Законите на пчеларство се погазват всеки ден,всеки си прави каквото иска.Един вкарва майки друг прави био мед от инверт,трети продава какви ли не пчелни боклуци.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 96 от 144 ПърваПърва ... 46869495969798106 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •