Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 83 от 144 ПърваПърва ... 3373818283848593133 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 821 до 830 от общо 1434
  1. #821
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Наистина много нещо изписахте за два дни и "овапцахте" темата. Поне дайте линк за методиката на Янчо. А ако я няма описана вече в отделна тема, го приканвам да понаучи незнаещите! Ще получи само благодарности.

  2. #822
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    ... Ще получи само благодарности.
    И не само, кой бяга от :

    "До 2013 год 15-20 кг от кошер
    След 2013 год, промяна в кошерите и технологията 40-50 кг от кошер, максимум 70 кг
    2017-54 кг средно "

    пп. да спретнем един кръжок от последователи.

  3. #823
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Яяяя, градския имал конкурент.
    И не се познават. Има ги, но не пишат отдавна във форума. На Янчо само благодарности, че при такъв отпор все още има желание да споделя. Атанасов, при толкова шпионаж, за 5 години, опита ли да направиш нещо по темата? Ако си опитал, кажи какво се получи.

  4. #824
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Наистина много нещо изписахте за два дни и "овапцахте" темата. Поне дайте линк за методиката на Янчо. А ако я няма описана вече в отделна тема, го приканвам да понаучи незнаещите! Ще получи само благодарности.
    Аз тия благодарности ги получавам от както съм започнал да споделям и затова не е спрял да ме сърби задника от чуждите хвалбествия, като се започне от Гогол и се стигне с колегите с който се имаме за приятели. Чанко, ако се направи ново дружество в Бургас и станеш член предполагам ще можеш да си задаваш въпросите лице в лице с мен, но зависи от членския внос

  5. #825
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Тази година и аз зазимих първия си Фарар. Поставил съм си за цел да работя с пчелите без да търся майка та из кошера. А май Фарара ще ми даде тази свобода. Благодарности на колегата Янчо за споделения опит , надявам се и аз че ще мога да се справя с тази система на работа.

  6. #826
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз тия благодарности ги получавам от както съм започнал да споделям и затова не е спрял да ме сърби задника от чуждите хвалбествия, като се започне от Гогол и се стигне с колегите с който се имаме за приятели.
    Сериозно се интересувам от методиката, за която споменават всички вече сума ти време. За какво точно става въпрос. Ако е нещо описано някъде в нета дори и на руски, дайте линк, само да не е на ингилизки. А ако е книга още по-добре. Да не би да става дума за фарар? Ако е фарар, нещата там са ми ясни.

  7. #827
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не е ли измислен начин вместо сироп или питки да се забърка нещо, максимално приличащо на мед? Ако има такова, бих напълнил един лр корпус с пити, потопени в такава подхранка и бих го сложил директно върху плодника. Нека ядат и се плодят на воля - хем храна, хем място. Не се смейте!

    ПОБУДИТЕЛЬНАЯ ПОДКОРМКА ПЧЁЛ


    Некоторые пчеловоды для увеличения расплода в безвзяточное время применяют подкормку семей небольшими порциями разведенного меда (на 1 кг меда два стакана воды) или жидкого сахарного сиропа (на 1 кг сахара 1 л воды). Корм пчелам дают ежедневно или через день по 200 — 300 г на семью. Раньше такую подкормку называли спекулятивной, теперь ее называют побудительной.
    А. Буткевич в двадцатых годах ставил опыты на своей пасеке и пришел к выводу, что такая подкормка экономи*чески невыгодна. Опыты были убедительными, поэтому до сороковых годов спекулятивная подкормка не применя*юсь.
    В 1944 году на Кемеровской опытной станции пчеловод*ства Л. И. Перепелова поставила опыты по подкормке пчелиных семей разными способами. Данные этого опыта приводятся в таблице 15.

    Таблица 15
    Результаты ранневесенней подкормки пчел в безвзяточный период

    Группы семей Выкормлено расплода за весну, 36 дней То же в %
    Контрольная (без подкормки)
    Ежедневная подкормка малыми порциями (200—300 г) медовой соты
    Подкормка большими порциями(2—3 кг) медовые соты через каждые 2—3 дня
    Периодическое, распечатывание меда на крайних сотах
    43408

    43421

    46372

    46879
    100

    100

    106,8

    108

    Как видно из опыта, подкормка семей малыми дозами не увеличила количество расплода, т. е. затраты труда и сиропа оказались безрезультатными. Это подтвердило правоту выводов А. Буткевича. Подкормка большими порциями дала лишь небольшую прибавку — 6,8%. Лучший же результат получен в опытной группе, где проводилось периодическое распечатывание части медовых ячеек на крайних сотах. Этим приемом пользовался известный сибирский пчеловод Д. Т. Найчуков. Только он распечатывал не крайние, а все соты в улье. Результат его работы еще не превзойден никем. На севере у него были устойчивые ежегодные медосборы в течение 20 лет. Поэтому метод Д. Т. Найчукова следует применять и на наших сибирских пасеках.



    В таблицата не е дадено резултатите защото подхранването влиза в системата ама е дело на Найчуков.
    Тук е линка към книгата на Найчуков в нея е описано с подробности как се подхранва мога да кажа с две думи ама русофобите пак ще ме нападнат това е писано за еди къде си па тия слезнаха ли от дърветата па това е наръчник преди 100години и прочие.
    http://bigstend.ru/download/pchely/N...v_v_Sibiri.pdf


    П.П.Между другото тук човека описва как достига втората половина на юни месец семейство от 7-9кг.пчели и 15ина и + рамки с пило.Ама не е току така трябва да сме изпълнили някой условия.

  8. #828
    Янчо защо бре то и сега има дружество, с членски внос от 2-3 лв но какво има насреща . Ти ще бъдеш ли член на едно ново дружество и кое те навява на такава мисъл че ще има някакъв безумен членски внос. И все пак за да функционира едно дружество съгласи се че членския внос не може да е 2 лв на година и да се очаква кой знае какво. Но да оставим на страна членския внос. Дружеството е това което са неговите членове и те го дърпат напред. Лектори, общи поръчки на инвентар (храни, рамки, кошери, тенекии, направа на основи ) и т.н са само част от нещата с който трябва да се занимава едно дружество. А защо не общ етикет, капачка и да си продават членовете меда в магазин който е на дружеството и всички който продават меда си чрез него да си делят разходите по него. Но тук пак опираме до взаимно доверие и отборни играчи. Този модел е отдавна познат а вероятно и на теб начина по който се процедира в Франция, Сърбия, Румъния. Какво пречи това да стане просто човек трябва да погледне малко по напред в бъдещето и както казах да е отборен играч. Ти нали си такъв
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #829
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Сериозно се интересувам от методиката, за която споменават всички вече сума ти време. За какво точно става въпрос. Ако е нещо описано някъде в нета дори и на руски, дайте линк, само да не е на ингилизки. А ако е книга още по-добре. Да не би да става дума за фарар? Ако е фарар, нещата там са ми ясни.
    Да на Фарар, ама не точно същата. От четене и мислене и проби накрая родих нещо си мое, но в последстие започнах да разбирам, че доста други работят по същия начин и то по целия свят, та нищо ново не откривам, само дето в БГ пчеларството е 100 години назад. Аз не познавам пчелар нещо да не му е ясно,

  10. #830
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Янчо защо бре то и сега има дружество, с членски внос от 2-3 лв но какво има насреща . Ти ще бъдеш ли член на едно ново дружество и кое те навява на такава мисъл че ще има някакъв безумен членски внос. И все пак за да функционира едно дружество съгласи се че членския внос не може да е 2 лв на година и да се очаква кой знае какво. Но да оставим на страна членския внос. Дружеството е това което са неговите членове и те го дърпат напред. Лектори, общи поръчки на инвентар (храни, рамки, кошери, тенекии, направа на основи ) и т.н са само част от нещата с който трябва да се занимава едно дружество. А защо не общ етикет, капачка и да си продават членовете меда в магазин който е на дружеството и всички който продават меда си чрез него да си делят разходите по него. Но тук пак опираме до взаимно доверие и отборни играчи. Този модел е отдавна познат а вероятно и на теб начина по който се процедира в Франция, Сърбия, Румъния. Какво пречи това да стане просто човек трябва да погледне малко по напред в бъдещето и както казах да е отборен играч. Ти нали си такъв
    Чудех се да ли да ти отговоря, ама само да не се обидиш. Аз съм отборен играч, но моята игра е друга. Аз не гледам как да не давам, а как да печеля повече и тук се разминават вижданията ми със всички пчелари. За покупките взимам по добра цена и от вас, но аз не купувам това което купувате вие и наблягам на продажбата на едро. Досега се справям сам без ничия помощ така, че да ли ще членувам или не в дружество ми е все едно, но подкрепям общата кауза.

 

 
Страница 83 от 144 ПърваПърва ... 3373818283848593133 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •