Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 95 от 144 ПърваПърва ... 45859394959697105 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 941 до 950 от общо 1434
  1. #941
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Нестава,живеем във време където всеки има право на собствено мнение,било то полезно за него или не.С други думи всеки трябва сам да се справя.Ето пример-по горе пише нещо от Сенека.Задавам си въпроса-това така ли е?

  2. #942
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    На мен ми хареса пък тоя метод на работа.Вярно малко грубичък, но пък ако е това което си мисля/свързано с летящата/ си заслужава.Интересно ми е да ли ползваш някакви феромони или всичко е естествено?Може и да не ми отговаряш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #943
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Дето вадя мед в една кутия слагам майка в клетка и на сутринта връщам всичките пчели пак на пчелина.

  4. #944
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Колега," биологичен" си по тебелките съдя че и помощ получаваш а си позволяваш да споделяш че ходиш на череши с тези кошери. Поне като се пишете био научете правилата за БГ какви са. А това което правите на клиповете не бих допуснал никога. Работя с 400+ семейства и това никога няма да го видите при мен при все че пренасям за центруфужена с камион с открита кош.
    Евала, че се справяте с толкова семейства но .....

  5. #945
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Той човека с кошерите ходи не с пчелите.шегувам се
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #946
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    То пък едни череши...

  7. #947
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Колега," биологичен" си по тебелките съдя че и помощ получаваш а си позволяваш да споделяш че ходиш на череши с тези кошери. Поне като се пишете био научете правилата за БГ какви са. А това което правите на клиповете не бих допуснал никога. Работя с 400+ семейства и това никога няма да го видите при мен при все че пренасям за центруфужена с камион с открита кош.
    Евала, че се справяте с толкова семейства но .....
    Черешите са специални сортове, отглеждат се специфично и не се налага това прословута третиране. Същите са основно за европейския пазар и се отглеждат от сериозна фирма, която не може да си позволи прецакване... Не се шегувам!

  8. #948
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Аз може нищо да не разбирам от пчели, но си мисля за написаното от колегата вдраев, че си закарва пчелите в помещението за вадене на мед заедно с меда и там вечерта, когато пчелите се съберат на кълба ги събира и им предава майка в клетка и хоп, ето ви един пакет пчели. На другия или по другия ден ги връща обратно на пчелина и записва бройките с една повече, а ако са повече пчелите, може да са няколко бройки.

  9. #949
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз може нищо да не разбирам от пчели, но си мисля за написаното от колегата вдраев, че си закарва пчелите в помещението за вадене на мед заедно с меда и там вечерта, когато пчелите се съберат на кълба ги събира и им предава майка в клетка и хоп, ето ви един пакет пчели. На другия или по другия ден ги връща обратно на пчелина и записва бройките с една повече, а ако са повече пчелите може да са няколко бройки.
    Все си мисля че ако ги върне на същия пчелин до вечерта ще са се прибрали по собствените кошери,, а майка държи в клетка колкото да ги привличе в сандъка в помещението. Но нека колегата каже по-подробно как процедира..

  10. #950
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Трябва ли да са на същия пчелин? Преместваш ги на другия и са в играта.

 

 
Страница 95 от 144 ПърваПърва ... 45859394959697105 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •