Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 99 от 144 ПърваПърва ... 4989979899100101109 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 981 до 990 от общо 1434
  1. #981
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Днес валя изобилен дъжд, ще продължи ливадната паша и началото на август. Не е от добрите сезони този, но пак ще натоварим склада. Както се вижда на снимката тревите са зелени и цъфтят, обичайно края на юли всичко е изгоряло - шантава година
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20180723_10_45_08_Pro.jpg‎  

  2. #982
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Днес почнах да вадя и зазимявам.Имам няколко ДБ почнах от тях.Останах доволен от видяното-имат по6-8рамки пило,венците не са много големи и като виждам,че ще има още паша,тая година ще съм спокоен за презимуването.Друга година по това време имаха по три рамки пило и прашец много малко.Сега от плодника немож извади нищо.Незнам как ще се отчетат МК.

  3. #983
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Днес почнах да вадя и зазимявам.Имам няколко ДБ почнах от тях.Останах доволен от видяното-имат по6-8рамки пило,венците не са много големи и като виждам,че ще има още паша,тая година ще съм спокоен за презимуването.Друга година по това време имаха по три рамки пило и прашец много малко.Сега от плодника немож извади нищо.Незнам как ще се отчетат МК.
    Да, така е. Аз днес надникнах да видя какво се случва, че заминавам на почивка. Приятна изненада - пълни, запечатани рамки, а вадих преди две седмици и не бях обнадежден много за последващото вадене. Моето приготовление за зимата ще е следващшя уикенд, до тогава да работят.

  4. #984
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Тая сутрин пак вадих.Почвам в 6часа и докъм 9ч. става да се вади при мен.После почват да нападат здраво и спирам.Двата контролни кошера за три дни са олекнали с по 250грама.Така че,при мен няма паша въпреки,че носят прашец и са доста активни.Имат доста пило и каквото донесат си го изяждат.

  5. #985
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Днес, към 14ч. имаше плахо облитане, слънцето напече и снегът почна да се топи, всички са живи, даже и слабите - оставил съм 3 слаби семейства с роеви майки, да видя дали ще окрякат до напролет...снегът от капаците, като се топи и капе на прелките, та го изметох, не на всички кошери - старите имат повече издадена козирка, и не капе на прелката, а новите са правени като за умряло - икономисван е всеки сант материал....изметох и отпред земята пред прелките, и посипах с пепел от камината, че утре го дават още по-топло, и се надявам на масово облитане....даже мисля да нарежа пръчки от лозето и за ги сложа пред всеки кошер, за да имат къде да кацат пред прелката, да не е на земята.

  6. #986
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    А пък днес видях ято диви патици отиващи на север!

  7. #987
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kolev70 Виж публикацията
    А пък днес видях ято диви патици отиващи на север!

    От миналата седмица летят на там.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #988
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    От миналата седмица летят на там.
    А защо натам летят.Можеш ли да си дадеш обяснение.Защото ..............

  9. #989
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    А защо натам летят.Можеш ли да си дадеш обяснение.Защото ..............
    Идват,високи температури!

  10. #990
    Потребител
    Регистриран
    22.02.2017
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Русе
    От 6 кошера на пролет вече са 13 броя, две слаби отводки на 3-4 рамки пчели, другите на 6-7-8 рамки. Изкаран мед за тази година около 20кг. от 3 семейства. Това от мен Пчелар от 3 години...

 

 
Страница 99 от 144 ПърваПърва ... 4989979899100101109 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •