Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 94 от 144 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 931 до 940 от общо 1434
  1. #931
    Наблюдател
    Регистриран
    16.07.2015
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    община Добричка
    Да, в събота ако намеря маточници, ще се правят отводки.

  2. #932

  3. #933
    Наблюдател
    Регистриран
    16.07.2015
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    община Добричка
    08.06.18г. Разпука липата в град Добрич.

  4. #934
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Липата прецъфтя и сега при ваденето и е направо кошмар.Три клипа ще пусна за пчелари с желание да имат много кошери.Четвъртия е началото на април как правим отвотки.
    https://youtu.be/dDXd0ZyOk10
    https://youtu.be/W4tpsMR71Js
    https://youtu.be/3I9_4kbz2jY
    https://youtu.be/iIRv79hwSkM

  5. #935
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Много пчела ,много нящо.Това средно с какво подхранване в кг на кошер го постигате?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #936
    Колега вдраев. Не искам да се засягате но много бавно действате по това време на година. Сега е период на безпашие преди да цъфне слънчогледа и когато взема магазина веднага го прибирам било то в буса и затварям вратите или в помещението за центрофугиране. Или поне трябваше да ги покриете с нещо, щом чакате да се насъберат и тогава да започнете да ги товарите. Цяло чудо е че не сте направили някой нападение
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #937
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Кошерите не са много силни,а са много на едно място,затова става така.Понеже местноста в одобрена за био,нямам друг избор да ги разпръсна из местноста 200 кошера.На другите пчелини по е добре работата.В подробности не ми се влиза по обясними причини,но ги нося на череши и може да се каже,че от там е силата.Април към 10 ти ,ако не го отслабя стават на по4коркуса и немогат да се управляват.А тук дет съм има все гори с паши.Тая сега е от мана с липа.На колегата не ми се коментира поста.Мога,но е безсмислено.Публикувах клиповете за да им стане на пчеларите с мерак какво ги чака,ако се занимават професионално с пчеларство.В този форум не всеки ще се реши на споделя такива неща,а особенно да дава съвети.Аз съм нов тук,но форума ме разочарова,макар,че по добър няма.Беше отдавна когато писах за литиевия хлорид,но от тая тема никой не се възползва.Та от там си правя заключение.Вадя меда от 5до9сутринта,а това дето го писал колегата,моите работници(две деца на по17год.) се смяха много.Ето защо ги уча на пчеларство,майкопроизводс во,събиране на прашец и пчелно млечице и мога да кажа,че се гордея с тях.

  8. #938
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Не бих допуснал такова нещо.

  9. #939
    Мога да ти отговоря но не мисля да влизам в излишни спорове. Успешен сезон!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #940
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Кошерите не са много силни,а са много на едно място,затова става така.Понеже местноста в одобрена за био,нямам друг избор да ги разпръсна из местноста 200 кошера.На другите пчелини по е добре работата.В подробности не ми се влиза по обясними причини,но ги нося на череши и може да се каже,че от там е силата.Април към 10 ти ,ако не го отслабя стават на по4коркуса и немогат да се управляват.А тук дет съм има все гори с паши.Тая сега е от мана с липа.На колегата не ми се коментира поста.Мога,но е безсмислено.Публикувах клиповете за да им стане на пчеларите с мерак какво ги чака,ако се занимават професионално с пчеларство.В този форум не всеки ще се реши на споделя такива неща,а особенно да дава съвети.Аз съм нов тук,но форума ме разочарова,макар,че по добър няма.Беше отдавна когато писах за литиевия хлорид,но от тая тема никой не се възползва.Та от там си правя заключение.Вадя меда от 5до9сутринта,а това дето го писал колегата,моите работници(две деца на по17год.) се смяха много.Ето защо ги уча на пчеларство,майкопроизводс во,събиране на прашец и пчелно млечице и мога да кажа,че се гордея с тях.
    Кажи какво те разочарова, че да си вземем бележки и да се коригира тук там.

 

 
Страница 94 от 144 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •