Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 88 от 144 ПърваПърва ... 3878868788899098138 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 871 до 880 от общо 1434
  1. #871
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Съгласен съм с теб. Аз Фнимавам вече да не повтарям грешките.Но как да направя августови отводки без да местя рамки от кошер в кошер?
    Правиш ги над вечер,и ги изнасяш на по-голямо растояние от пчелина.

  2. #872
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    И аз съм го ял,с тоя Екостоп.Не изкам да го видя даже.И без пари да ми го дават няма да го взема.


    А ми то си пише в листовката ама кой да чете. Друг е въпроса защо някой е разрешил по пчеларската програма да се използва за третиране август.Тоя или е бил много алчен или е искал да затрие начинаещите БГ пчелари.

  3. #873
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не го разбирате тоя Друмев.
    Ще напълни капаните в тоз момент.


    Ти се базикаш, но тая година имам отводка от крадци.Сега чакаме да видим да ли иззимяват по добре от другите.

  4. #874
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Амо то си пише в листовката ама кой да чете. Друг е въпроса защо някой е разрешил по пчеларската програма да се използва за третиране август.Тоя или е бил много алчен или е искал да затрие начинаещите БГ пчелари.
    Така и при мен се получи.Всеки трябва да измини своя пчеларски път.

  5. #875
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ти се базикаш, но тая година имам отводка от крадци.Сега чакаме да видим да ли иззимяват по добре от другите.
    Не се бъзикам. Твоя съсед как увеличаваше пчелите, докато летящите при теб намаляваха, А?

  6. #876
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не се бъзикам. Твоя съсед как увеличаваше пчелите, докато летящите при теб намаляваха, А?


    Увеличаваха се вярно и се запасяваха добре за зимата.Ама не знаеше една малка подробност която аз вече я знам, а ти я писа преди малко. Затова съм на принципа по добре му помогни със знания които имаш от колкото да се чудиш после от де да вземеш знания.
    п.п. Кой разбрал разбрал кой не е да е.

  7. #877
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Съгласен съм с теб. Аз Фнимавам вече да не повтарям грешките.Но как да направя августови отводки без да местя рамки от кошер в кошер?
    Премести кошера.
    Keep Walking...

  8. #878
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Премести кошера.


    А не искам да пиша в другата тема ползвам фуния и оцет вече. Или съм на Ф.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #879
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тъй наречената СЕЧ. Това е рядко явление и предполагам, че тук от форума няма човек който да го е виждал. Та не се вкарвайте във филми на ужаса.
    Края на август 2016-та ми звъни един юнак от село и ми вика ела на пчелина ми, такова нещо не си виждал. Въпросния същата година пролетта бе купил 45 семейства и се хвърли смело в боя без особена теоретична подготовка. Решил човека да остави в 10 кошера по 1-2 рамки с пчели малко пило и мед със майка, с цел да имал запасни. Тея двурамковите ги разцепили за норматив, как да е прибрал рамките. На другия ден отишъл на обяд и познайте, веднага ми звъннал. Отивам аз и още с наближаване на кошерите чувам страшно бучене, все едно няколко рояка кръжат. Като наближих кошерите изтръпнах, казвам ви такова нещо не съм виждал, чел съм по книгите ама на живо е наистина страшно. Навсякъде по земята беше посипано с мъртви пчели, нямаше как да стъпиш където и да е без да чуеш как ги мачкаш с подметките. По прилетните дъски на абсолютно всички кошери имаше кълба от пчели малко по-малки от футболна топка и бой здраво. Като си вдигнах погледа към небето, от всички страни прииждаха пчели, а други отлитаха.... Казах му моментално да го остави всички с по един вход и той да е колкото за една пчела. Два дни по-късно ми се обади да каже, че 30% от семействата са заминали, а останалите са живи но... Неговия пчелин е може би на по-малко от километър по въздух спрямо моя. Веднага се прибрах и свих входовете на всичките ми семейства колкото да се разминават 2-3 пчели и не съм отварял в следвите дни. Може би малко да съм прекалил със свиването, но това което видях повече не искам да го виждам.

  10. #880
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Точно такива топки видях и аз.Но всяко зло за добро.След тоя случай спазам вече хигиената на пчелина да е безупречна.Преди какво беше чистя мостове и хвърлям по земята .
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 88 от 144 ПърваПърва ... 3878868788899098138 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •