Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 87 от 144 ПърваПърва ... 3777858687888997137 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 861 до 870 от общо 1434
  1. #861
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тъй наречената СЕЧ. Това е рядко явление и предполагам, че тук от форума няма човек който да го е виждал. Та не се вкарвайте във филми на ужаса.
    Има ,има.Гледал съм го този филм само 1 път,и не изкам да се сещам за него.Четири силни семейства ми бяха ограбени от чужди пчели при отворени напълно всички входове през лятото . За това вече не ги отварям напълно , а само с долен вход.
    Този пост е редактиран от M.Milkov; 24.01.2018 в 12:19.

  2. #862
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Правилно ти е казал, вслушвай се в това което ти казва. Той познава района по добре от теб. Лудост е да разпечатваш пити по време на безпашие при няколко случая. В момента се сещам предимно за пренаселени села с кошери. Ако някой направи нещо такова до моя пчелин, жална му майка, ще вдигнат кошера във въздуха и ще го докарат на моя пчелин.


    Ако има оцет или фуния може да стане обратния ефект.Всеки луд с номера си
    п.п.Кой разбрал разбрал кой не е да е.

  3. #863
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    През август само като отворя кошер, колкото за погледна има ли пило, веднага пристигат крадци. После го обикалят с часове под мрежата на дъното и около прелката. Няколко пъти, като видя, че станат много, ги пръскам с вода, да ги разгоня, но пак се връщат. Какво ли ще е, ако разпечатам пити?!


    Разпечатването не е толкова страшно.Ако местиш пити от кошер в кошер тогава си е евало мамата.Седиш пушиш и се молиш да стане студено или да завали проливен дъжд.

  4. #864
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако има оцет или фуния може да стане обратния ефект.Всеки луд с номера си
    п.п.Кой разбрал разбрал кой не е да е.
    Обратен, обратен, колко обратен ако имаш кражба на половината пчелин хихихиих няма ти стигнат чаршафите, нито фунийте.

  5. #865
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    После местене на целия пчелин иначе приключваш. На мен са ми обяснявали какво е едновременно нападение на 30 кошера но не мога да си го представя. Говоря за цял пчелин, а не за отделен кошер.


    Виждал съм го това явление след третиране с екостоп август.Имаш чувството, че целия пчелин се рои навсякъде топки от пчели.Тогава научих за фунията и оцета и сега чакам само да дойдат ония гладници.

  6. #866
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Обратен, обратен, колко обратен ако имаш кражба на половината пчелин хихихиих няма ти стигнат чаршафите, нито фунийте.


    За какво са ти чаршафи аз няма да ги правя проповедници я.
    п.п. Слушай патило а не старило.

  7. #867
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Разпечатването не е толкова страшно.Ако местиш пити от кошер в кошер тогава си е евало мамата.Седиш пушиш и се молиш да стане студено или да завали проливен дъжд.
    Колега,Друмев не се вкарвай в филми,че тогава ще си като рефер в боксов мач на ММА.бойци.Не ти го препоръчвам да го правиш по време на безпашие.

  8. #868
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Колега,Друмев не се вкарвай в филми,че тогава ще си като рефер в боксов мач на ММА.бойци.Не ти го препоръчвам да го правиш по време на безпашие.


    Съгласен съм с теб. Аз Фнимавам вече да не повтарям грешките.Но как да направя августови отводки без да местя рамки от кошер в кошер?

  9. #869
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Виждал съм го това явление след третиране с екостоп август.Имаш чувството, че целия пчелин се рои навсякъде топки от пчели.Тогава научих за фунията и оцета и сега чакам само да дойдат ония гладници.
    И аз съм го ял,с тоя Екостоп.Не изкам да го видя даже.И без пари да ми го дават няма да го взема.

  10. #870
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Не го разбирате тоя Друмев.
    Ще напълни капаните в тоз момент.

 

 
Страница 87 от 144 ПърваПърва ... 3777858687888997137 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •