Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 90 от 144 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 891 до 900 от общо 1434
  1. #891
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Аз не мисля да чистя прелките от снега засега. Според мен при тия студове е по добре кошерите да са под снега, все пак снега изолира , и за сега е пухкав. В петък дават да започне затопляне , тогава ще им почистя около входовете.

  2. #892
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Аз не мисля да чистя прелките от снега засега. Според мен при тия студове е по добре кошерите да са под снега, все пак снега изолира , и за сега е пухкав. В петък дават да започне затопляне , тогава ще им почистя около входовете.
    Все си мисля, че при един плътно затворен кошер, като се затрупа прелката със сняг и температурите паднат много под нулта през ноща, прелката ще се запечата с лед не със сняг, защото от там само излиза влажния и топъл въздух от кълбото. Ама може и да бъркам де...

  3. #893
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Какво правят тези, чиито кошери са достъпни след като се стопи снега и се отворят пътищата към горите тилилейски? На тях кой им чисти прелките?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #894
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Какво правят тези, чиито кошери са достъпни след като се стопи снега и се отворят пътищата към горите тилилейски? На тях кой им чисти прелките?
    Молят се и пият греяно вино!!! ; )))))))))))))))))

  5. #895
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Работата с чистенето на прелките я свърших .
    Зная 2 и 200 .
    Обаче , утре отново ще съм в тази ситуация .

  6. #896
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Какво правят тези, чиито кошери са достъпни след като се стопи снега и се отворят пътищата към горите тилилейски? На тях кой им чисти прелките?
    Колега , на този етап не притеснявай .
    Първоначално те си знаят , как и кое .

  7. #897
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Прогноза за Варна - https://www.gismeteo.ru/weather-varna-3421/tomorrow/

  8. #898
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Какво правят тези, чиито кошери са достъпни след като се стопи снега и се отворят пътищата към горите тилилейски? На тях кой им чисти прелките?
    Вършат си работата още есента.

  9. #899
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Това е положението, продължава да вали и трупа без никакво намерение да спира, и утре го дават да вали, ще натрупа 50-60 санта като гледам. Да чистя ли прелките от снега или да не ги бутам?...в такава дилема съм.
    Прикачен файл 9323
    При големи валежи като днес, според мен е по-добре да се почистят прелките, ако нямаш мрежесто дъно.Аз така направих и правя всеки път като имам възможност.Не ангажирам никой с моето мнение.Чистя само прелките, другия сняг около и на кошерите е полезен и помага.
    Успех!

  10. #900
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Явно не сте оставяли кошерите покрити със сняг за да знаете, че нямат нужда от почистване на прелките при такова време.
    Пчелите сега отглеждат поколение и трябва да поддържат температура. Тази топлина задвижва въздушните течения в кошера и си намира куминче /няма как да е друго яче/.
    От където и да излезе въздуха си прави проход в снега, така че спокойно си пийте виното

 

 
Страница 90 от 144 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •