Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 80 от 144 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 791 до 800 от общо 1434
  1. #791
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Благодаря, но от извесно време се замислям, не как да вадя повече мед, а как да отглеждам повече семейства със много малко труд и висок добив на мед. След още 10 години ще останат само по приспособимите пчелари, малките ще стават все по малко. На награждаването в Бургас, излязаха едни фермери, кой с 7 000 бр крави, кой с 5 000 бр овце, всичко автоматизирано, хранене, поене, доене, вложени милиони. За пчеларите нищо, един Манол и едно момче с цехче по 26, нищожна работа. Обаче вече се знаят хора вложили милиони в пчеларството и това не е вече само Матеев, този бизнес започна да се укропнява и след 10 год ще има големи промени.
    Така им се иска на някои да стане, но всичко след време ще клони към 0. Защо мисля така? Това което гледат господата по телевизията няма как да се получи. Ако в Америка този номер минава, то тук няма как да стане това. При един неблагоприятен период, който да обхване по - голяма територия в Америка, грабват каубоите стадата и ги местят на хиляди километри на нови пасища, а тук освен на майната си, на друго място няма къде да ги закарат, а тези хиляди глави добитък ще им изпапат и ушите. В малката ни страна няма условия за такива бомбастични проекти. Имаше и преди такива глупости с предприятия и заводи, но нищо. Трябват ресурси, които ние нямаме.

  2. #792
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Благодаря, но от извесно време се замислям, не как да вадя повече мед, а как да отглеждам повече семейства със много малко труд и висок добив на мед. След още 10 години ще останат само по приспособимите пчелари, малките ще стават все по малко. На награждаването в Бургас, излязаха едни фермери, кой с 7 000 бр крави, кой с 5 000 бр овце, всичко автоматизирано, хранене, поене, доене, вложени милиони. За пчеларите нищо, един Манол и едно момче с цехче по 26, нищожна работа. Обаче вече се знаят хора вложили милиони в пчеларството и това не е вече само Матеев, този бизнес започна да се укропнява и след 10 год ще има големи промени.
    Скептичен съм за това, че милионите вложени в пчеларство ще променят нещо. Да, може и да се случи, когато и меда стане стратегически продукт, като зърното. От там и лобито, и, и, и .
    В крайна сметка знае ли човек, с тия високи технологии..ке рупаме за'ар, ама ще ний сладку

  3. #793
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ти твърдиш че работим с кръстоски ми да приемем че това е нещо добро но ако не се получи нова порода от тая кръстоска се нарича хибрид и линията се разпада та значи ще имаме временен ефект добур отличен и т.н. но след като се разпадне линията какво се получава /това ми е интересното/ 100% мелез или може да се самоочистят като се опрашват по между си. Сега ако си до пчелин до пчелин с колега който всяка година си внася различни раси е друга работа. Ама ако е на пчелин дето от баща на син се предава завета не купувайте чужди майки те са пари какво става.
    Ако сложиш и по някоя запетая в поредицата от думи ще мога да ти отговоря по - добре, защото ще те разбера и по - добре. Дори когато си говорят двама или трима, то интонацията също помага за по - добро разбиране.

  4. #794
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако сложиш и по някоя запетая в поредицата от думи ще мога да ти отговоря по - добре, защото ще те разбера и по - добре. Дори когато си говорят двама или трима, то интонацията също помага за по - добро разбиране.
    Имаш право за граматиката ми.
    С две думи не съм убеден в масовата метизация на пчелите в България особено на пчелини където не са купувани майки от други раси.Разбира се нямам в предвид да имаш 2 кошера а съседа ти да има 100 и да си внася майки от различни раси.
    Разбира се това си е моя хипотеза и нито мога да я защитя нито я налагам.

  5. #795
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Имаш право за граматиката ми.
    С две думи не съм убеден в масовата метизация на пчелите в България особено на пчелини където не са купувани майки от други раси.Разбира се нямам в предвид да имаш 2 кошера а съседа ти да има 100 и да си внася майки от различни раси.
    Разбира се това си е моя хипотеза и нито мога да я защитя нито я налагам.
    Не се обиждай за забележката, ако може да се каже, че има такава. Просто докато разбера каква ти е кодировката, то през това време ще мога да ти отговоря.

    Отговора е. Капни една капка боя в реката и ми кажи в какъв цвят се е боядисала, и ако се е боядисала, колко време ще трае ефекта? Същото е и с вкарването на някоя раса и то не раса, а майка от някаква раса. Капка в морето от пчели. И още нещо. След 500 години присъствие на османлии на наша територия, дали сме се метизирали?

  6. #796
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Магазин за пилото. Беше споминал, че ползваш само три.
    По принцип на фарарите не ползвах, поне до сега ХР и пилото винаги е било само в рамките на 3 корпуса. Иначе целогодишно имат на разположение по 4, дори и сега, а за пашата слагам и още. За да има пило и в 4-ти корпус, ще трябва да го слагам така, че да "разкъса" останалите корпуси с пило. Но аз това не го правя никога. Предпочитам пилото да си е компактно. Осевн това предпочитам пилото да е на повече пити в по-малко корпуси, отколкото по 4-5 пити в повече корпуси.

  7. #797
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Янчо май обърка районите. На 1май рапицата приключва и започва акацията.
    Калинееее,Калине, той не обърка само районите.Обърка всичко,оттук питане,оттам въпросче,от фланга точен въпрос,но без отговор и др. такива отежняващи ситуацията.
    Той няма рапица,няма акация,няма нищо подтикващо пчелите да правят пило на 12–14 рамки и да посрещнат дългоочакваната мана.Има само галещия морски бриз,той ги храни и подтиква майките да си късат яйценосния апарат от снасяне на яйца,а от там пчели,гвардия за манната небесна–маната.Чакана,жел на и най–важното–скъпа.
    Така че, не се замисляй.Само чети.Аз така започнах да правя,хем спокойно, хем се кефиш. По нататък какво ли ще прочета.Много писане е паднало днес,имам да чета още 7 страници.

  8. #798
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Истината е добри майки, да снасят, и развити, и здрави семейства.А най -вече да има паша/и.Другото е само празни приказки.

  9. #799
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И още нещо. След 500 години присъствие на османлии на наша територия, дали сме се метизирали?
    Да,гарантирано!!!Щом има тук люде които твърдят, че не е имало робство по българските територии по времето на Османското владичество,знечи те са се метизирали и защитават новата си ориентация–османската.Бла годаря за въпроса.

  10. #800
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Калинееее,Калине, той не обърка само районите.Обърка всичко,оттук питане,оттам въпросче,от фланга точен въпрос,но без отговор и др. такива отежняващи ситуацията.
    Той няма рапица,няма акация,няма нищо подтикващо пчелите да правят пило на 12–14 рамки и да посрещнат дългоочакваната мана.Има само галещия морски бриз,той ги храни и подтиква майките да си късат яйценосния апарат от снасяне на яйца,а от там пчели,гвардия за манната небесна–маната.Чакана,жел на и най–важното–скъпа.
    Така че, не се замисляй.Само чети.Аз така започнах да правя,хем спокойно, хем се кефиш. По нататък какво ли ще прочета.Много писане е паднало днес,имам да чета още 7 страници.
    Янчо ги кара да си скъсват задниците да снасят и така трябва да бъде. Всеки трябва да намери начина как да накара майките да снасят, а не да търси все нещо което го няма. Всеки трябва да се постарае до началото на пашата да е направил медовици за да я използва. А за да накараш дадена майка да снася, всички знаем, че трябва да има приток на нектар, а когато го няма в природата то пчеларя го предоставя чрез подхранване. Не може да се сърдим на Янчо, че действа по този начин. Защото това е начина, който ще му донесе крайния резултат, между другото, който всички търсим. Всеки иска да натрупа тенекиите и да потърка парите по брадата си. Понякога човек и да иска да каже нещо, знаейки каква ще е реакцията си премълчава. Нали искаме да споделяме тук? Как ще стане като всеки мисли, че неговия начин е най - точен и всички трябва да се съгласяват с неговия способ. Всеки си има начин и действа с него, а колко е успешен е друг въпрос. Всички сме в различни райони и условията ни са различни. Ако на един му текне меда, то на друг на само 5 км. - не. Всичко зависи от условията. Един градус да е по - висока температурата и едни ще въртят, а другите само ще подсмърчат. Не беше ли така тази година? Нямаше нищо, но накрая слънчогледа направи чудеса за част от колегите, а други нямаме и стар за да си намажем сутрешната филийка. Мислете преди да се нахвърляте един срещу друг, най - вече към такива които искат да споделят тук. Янчо само що не ви се моли за да го направи. Не познавам Янчо за да не кажете, че го защитавам. Ще го направя за всеки. Правил съм го за много от вас. Къде явно, къде не. Опитвайте се да проумеете това което иска даден човек, не бързайте, може да не умее да го изказва, дайте му малко време за да доизкаже тезата си.
    Уважавайте се бе хора, защо все трябва с камшика?

 

 
Страница 80 от 144 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •