Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 78 от 144 ПърваПърва ... 2868767778798088128 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 771 до 780 от общо 1434
  1. #771
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Атакааа, ей това последното му убягва на Янчо. Пак казвам - сбъркал е района(темата от форума), в който развива теорията си!
    Така да бъде, виновен съм. Бях решил да направя някой друг клип пролетта как се развиват, но няма смисъл.

  2. #772
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Гоше, искаш да кажеш, че при Друмев, Румен, Мирослав( колегата от софия) и не знам още колко други се получава, а при другите не? И за това са виновни пчелите?
    Да Румен работи с Бъкфаст.Ако не ми вярваш попитай Дони че има различни линии.
    Друмев храни за световно с мед защото имаше супер излишъци зимата му измряха много.
    Мирослав направи това което му каза /а то е по добро от стандартните работи/.
    Ако не ми вярваш вземи си Италианки.
    Мойте говеда без запас пило не правят и имам съмнения че и на канибалство го обръщат не може една майка да има прошарено пило а после да си е наред.

    П.П.Ефикасността на твоята техниката не я отричам. Имам в предвид че едни пчели без запас ограничават пилото докато други не.И не вярвам в силната метизация на наще пчели да е дошъл някой на моя или твоя пчелин и да им премери хоботите крилцата или друго за да ги определи.

  3. #773
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да Румен работи с Бъкфаст.Ако не ми вярваш попитай Дони че има различни линии.
    Друмев храни за световно с мед защото имаше супер излишъци зимата му измряха много.
    Мирослав направи това което му каза /а то е по добро от стандартните работи/.
    Ако не ми вярваш вземи си Италианки.
    Мойте говеда без запас пило не правят и имам съмнения че и на канибалство го обръщат не може една майка да има прошарено пило а после да си е наред.

    П.П.Ефикасността на твоята техниката не я отричам. Имам в предвид че едни пчели без запас ограничават пилото докато други не.И не вярвам в силната метизация на наще пчели да е дошъл някой на моя или твоя пчелин и да им премери хоботите крилцата или друго за да ги определи.
    За мене истината е в малкото корпуси за пило, корпусите за мед не ги включвам. Пчелите са си пчели и колкот са повече, толкова по добре.
    Ангел какво пише, още в началото на април започва да слага магазини за мед

  4. #774
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    За мене истината е в малкото корпуси за пило, корпусите за мед не ги включвам. Пчелите са си пчели и колкот са повече, толкова по добре.
    Ангел какво пише, още в началото на април започва да слага магазини за мед

    Абе човек техниката не тия отричам.
    Казвам че има различни раси пчели с който се работи по различен начин спрямо района.Ако не беше така по най проста логика щеше природата да е селектирала една раса в Сибир и същата в Египет например.

  5. #775
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    За мене истината е в малкото корпуси за пило, корпусите за мед не ги включвам. Пчелите са си пчели и колкот са повече, толкова по добре.
    Ангел какво пише, още в началото на април започва да слага магазини за мед
    Ачката ако не сложи магазините и не само той ги слага, се изпуска първата паша бре Янчо.

  6. #776
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Абе човек техниката не тия отричам.
    Казвам че има различни раси пчели с който се работи по различен начин спрямо района.Ако не беше така по най проста логика щеше природата да е селектирала една раса в Сибир и същата в Египет например.
    България толкова ли е голяма, че да има чак такива разлики? Всеки внася от къде ли не и се получават какви ли не мелези. Както казах преди имам различни - от Янчо, от Матеев, от Русе, от моите на пчелина и ако ти снимам по една рамка от всички, че да видим някаква разлика има ли? Не. Казвам ти го предварително. Всичко в развитието зависи от майката, пашата и пчеларя. Ако майката е калпава нито паша ще и помогне, нито пчеларя. Ако няма паша, но майката е добра, то пък пчеларя е калпав, пак няма как да стане. И такъв един кръг. Расата, та расата. Ако няма паша от камъните ли да го докарат този мед?

  7. #777
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ачката ако не сложи магазините и не само той ги слага, се изпуска първата паша бре Янчо.
    Стига сте го яли този Янчо. Когато Янчо си подготвя пчелите, вие още спите.

  8. #778
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Така да бъде, виновен съм. Бях решил да направя някой друг клип пролетта как се развиват, но няма смисъл.
    Защо се докачаш? Аз също не ти отричам постиженията, но то е строго индивидуално за твоя район, в който гониш единствена паша - мана. Аз обаче гоня четири паши - основни.И аз ако имам една паша, не пчели ами кълбета назад ще правя, за да я хвана. Може и по- големи колонии с пчели да развия, но... За това ти казах, че твоята технология не е удачна при нас, освен ако не търся единствено производство и реализация на отводки, майки и др.

  9. #779
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    България толкова ли е голяма, че да има чак такива разлики? Всеки внася от къде ли не и се получават какви ли не мелези. Както казах преди имам различни - от Янчо, от Матеев, от Русе, от моите на пчелина и ако ти снимам по една рамка от всички, че да видим някаква разлика има ли? Не. Казвам ти го предварително. Всичко в развитието зависи от майката, пашата и пчеларя. Ако майката е калпава нито паша ще и помогне, нито пчеларя. Ако няма паша, но майката е добра, то пък пчеларя е калпав, пак няма как да стане. И такъв един кръг. Расата, та расата. Ако няма паша от камъните ли да го докарат този мед?
    Не ми изопачавай думите казвам че при някой раса или мелези като наще ако въобще са мелези на 100% рано напролет им трябва мед в запас, ако има период на безпашие намаляват пилото докато други например италианки си правят пило и без запас.
    Янчо не го ям знам че човека си вади много мед има акъл и практика и си ги прилага.

  10. #780
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Защо се докачаш? Аз също не ти отричам постиженията, но то е строго индивидуално за твоя район, в който гониш единствена паша - мана. Аз обаче гоня четири паши - основни.И аз ако имам една паша, не пчели ами кълбета назад ще правя, за да я хвана. Може и по големи колонии с пчели да развия, но... За това ти казах, че твоята технология не е удачна при нас, освен ако не търся единствено производство и реализация на отводки, майки и др.
    Както ти казах, надявам се догодина да се пробвам на няколко паши(на кооперацийте), живот и здраве ако успея се надявам на рапицата поне едни 40 кг да извадя ако отдаде време, а до края на годината поне 100 . Малко съм алчен, ама с яденето идва апетита. Все си мисля, щом в момента вадя 50 кила средно в тоя калпав район, би трябвало да изкарам поне 100 кг от земеделски район

 

 
Страница 78 от 144 ПърваПърва ... 2868767778798088128 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •