Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 84 от 144 ПърваПърва ... 3474828384858694134 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 831 до 840 от общо 1434
  1. #831
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Тази тема вече почти не се говори за пчеларство, чудех се да пиша ли ама реших да се пробвам.
    Както казах по напред в темета бях голям мераклия на фарар даже това лято заселих 1вия си фарар, но после се разколебах и напролет мисля да го разформировам.
    Та да питам експертите в този модел, има ли как пчелар с болен кръст (това не се лекува) да гледа фарар, колко минимум ротации трябват и колко навеждане?
    Аз със 2 корпуса и 3 магазина почти изключих тези мероприятия!!!

  2. #832
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Чудех се да ли да ти отговоря, ама само да не се обидиш. Аз съм отборен играч, но моята игра е друга. Аз не гледам как да не давам, а как да печеля повече и тук се разминават вижданията ми със всички пчелари. За покупките взимам по добра цена и от вас, но аз не купувам това което купувате вие и наблягам на продажбата на едро. Досега се справям сам без ничия помощ така, че да ли ще членувам или не в дружество ми е все едно, но подкрепям общата кауза.
    Няма да се обидя и знаех отговора какъв ще бъде още преди да го напишеш. И аз ти го казах едно дружество не е само общи покупки на това или онова.. Надявам се че и ти няма да се засегнеш
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #833
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази тема вече почти не се говори за пчеларство, чудех се да пиша ли ама реших да се пробвам.
    Както казах по напред в темета бях голям мераклия на фарар даже това лято заселих 1вия си фарар, но после се разколебах и напролет мисля да го разформировам.
    Та да питам експертите в този модел, има ли как пчелар с болен кръст (това не се лекува) да гледа фарар, колко минимум ротации трябват и колко навеждане?
    Аз със 2 корпуса и 3 магазина почти изключих тези мероприятия!!!
    Не се занимавай с тоя Фарар, не е кой знае какво. Нищо повече от другите. Ако искаш повече добив-смени си района.
    П.П. Щом те боли кръста, залагай лежаци и ще вдигаш само пити.

  4. #834
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Не се занимавай с тоя Фарар, не е кой знае какво. Нищо повече от другите. Ако искаш повече добив-смени си района.
    П.П. Щом те боли кръста, залагай лежаци и ще вдигаш само пити.
    Не харесвам да работя с голяма рамка, гледал съм ДБ и съм видял колко неудобно е. И за района съм мислил, но 5 години работа и много пари отиват по дяволите. Направил съм цялостен ремонт на всичко, но това е друга тема. Иначе в момента моята система на работа не ми тежи, хванал съм цаката и всичко върви идеално, но съм мераклия на фарар от много време.
    ПС. Аз и сега вдигам само пити.
    И не ме интересува толкова добива, за мен здравето е по важно от парите, просто ми харесва фарара.

  5. #835
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Точно на време дойде зимата, ниски температури и сняг. Ако беше продължило топлото време и след 25.12 когато започнат да се увеличават дните, майките щяха да почнат да снасят. За сега се отлага гледането на пило до следващото облитане и по-високи температури. Следващото контролно отваряне на 2 кошера 5-6 дни след първото им облитане, ако времето е подходящо за преглед.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20171219_07_44_45_Pro.jpg‎  

  6. #836
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Точно на време дойде зимата, ниски температури и сняг. Ако беше продължило топлото време и след 25.12 когато започнат да се увеличават дните, майките щяха да почнат да снасят. За сега се отлага гледането на пило до следващото облитане и по-високи температури. Следващото контролно отваряне на 2 кошера 5-6 дни след първото им облитане, ако времето е подходящо за преглед.
    По никулден имах пило - яйца и запечатано. Почти съм сигурен, че и сега е така.

    (Южен централен)

  7. #837
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Започват пилото и без да облитат. Въобще не ги бъркат ниските температури. Ако са достатъчно силни и имат манджа, започват по свое усмотрение. След около месец и половина студ, в първите топли дни видях запечатано пило! Заложено е при дневни температури -4 до -6*С

    ПП Не съм пояснил. Става дума за запечатано пило в началото на Февруари, 2017!
    Този пост е редактиран от rumenggr; 19.12.2017 в 15:47.

  8. #838
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    За месец и половина не са и спирали с пилото, за да го започват сега наново. Мисля, че колегите имат предвид кога ще започне пилото, след като е прекъснало един път.

  9. #839
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Мой пропуск. Допълних си поста.

  10. #840
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    За много години, да сме живи и здрави.
    Днес направих контрола само на 1 кошер, на 25-26.12 добре се облетяха. Има яйца на 1 пита само от едната страна като капачка на бебешко бурканче, няма личинки. При това топло време ще заредят яйцата с млечице и се почва сезона. С новата година и новото пило започна.



 

 
Страница 84 от 144 ПърваПърва ... 3474828384858694134 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •