Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 77 от 144 ПърваПърва ... 2767757677787987127 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 761 до 770 от общо 1434
  1. #761
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Първо: говорим за средата на май.
    Второ:говорим за излюпване на 100 000 пчели без да им идва на ума да се роят.
    Трето: спомняте ли си от къде тръгна разговора? От изваждането на едни маломедни пити ЛР ПИТИ. Янчо е със фарар, а едва ли не заяви че е безсмислено и почнахме да спорим трима човека от три различни края на БГ с различни цели в пчеларството, с различни системи кошери и т.н. Спора беше безсмислен от самото начало и се закачах да става раздумка ама Янчо като ги почне тез приказки дето само навива младоците и те се множат вместо да намаляват и .......
    И ти си мислиш,че си прав, но да ли найстина е така?

  2. #762
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Като се заговорихме за пило 2013г. когато бях изляло на ЛР на слънчогледа имах по 3 корпуса пило и никакъв мед за вадене, всичко бяха обърнали в пило. Разбира се не на 100% да не вземе някой пак да смята.
    А сега, влезе в отбора на лъжците и ти, цели три корпуса пило Тцтцтцтц

  3. #763
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Пило, пчели, мед. Още не мога да им схвана взаимовръзката. Не че нещо, ама ако ви кажа, че рекордьора ми досега в пчеларството е ДБ8. С една майка, и без да осеменява в магазините. Едва ли някой ще ми повярва.

  4. #764
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А сега, влезе в отбора на лъжците и ти, цели три корпуса пило Тцтцтцтц
    Аааа няма такова нещо, аз съм пояснил че не става въпрос за 100%, ама и в 3те корпуса имаше пило и нямаше мед.

  5. #765
    Наблюдател
    Регистриран
    29.12.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Пило, пчели, мед. Още не мога да им схвана взаимовръзката. Не че нещо, ама ако ви кажа, че рекордьора ми досега в пчеларството е ДБ8. С една майка, и без да осеменява в магазините. Едва ли някой ще ми повярва.
    В 12ДБ рамков кошер ограничен с преградна дъска на 7 рамки, напълни и двата магазина с мед. Магазините ги завъртах по два пъти.

  6. #766
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Радо79 Виж публикацията
    В 12ДБ рамков кошер ограничен с преградна дъска на 7 рамки, напълни и двата магазина с мед. Магазините ги завъртах по два пъти.
    При Янчо нещата стоят малко по по друг начин, но трябва да усетите начина му и тогава ще го разберете.

  7. #767
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И ти си мислиш,че си прав, но да ли найстина е така?
    Янчо аз подържам твоята теза и тази на Юри за много мед тази година за да има за напролет за развитие на семейството.И си мисля че обяснението е в расата не че сме с някой породисти ама май и не сме баш с мелези както ни убеждават.Май няма и търтиеви сборища и май си се заплождат в и около пчелина. Та затова ако нямаме мед напролет няма и пило. И предполагам че Рости и други които казват че стария мед напролет е проблем /и той наистина е проблем ако има нектаропоток/ то те са вкарвали и пчели дето си правят пило и без запас от мед и не вярвам че са го стимулирали това нещо със захарен сироп щото ако няма прашец все тая. Не може семейство хем да прави пило хем да ходи за нектар едновременно със 100% ефективност.

  8. #768
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    А, не.
    На никой не съм казвал лъжец.
    То пчеларството си е малко като лова и риболова ама като хванеш ловец който през лятото ходи за риба да ти разправя за пчели си е весело.
    Аз не искам никой да обиждам. Исках да спорим с реални факти и доказани истини. Вече не ми се спори, колко безгрижно си беше преди да се захване тая работа.
    Хайде стига.

    Янчо не се засягай. Ако съм те обидил моля да ме извиниш.

    Благодаря.

  9. #769
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Янчо аз подържам твоята теза и тази на Юри за много мед тази година за да има за напролет за развитие на семейството.И си мисля че обяснението е в расата не че сме с някой породисти ама май и не сме баш с мелези както ни убеждават.Май няма и търтиеви сборища и май си се заплождат в и около пчелина. Та затова ако нямаме мед напролет няма и пило. И предполагам че Рости и други които казват че стария мед напролет е проблем /и той наистина е проблем ако има нектаропоток/ то те са вкарвали и пчели дето си правят пило и без запас от мед и не вярвам че са го стимулирали това нещо със захарен сироп щото ако няма прашец все тая. Не може семейство хем да прави пило хем да ходи за нектар едновременно със 100% ефективност.
    Атакааа, ей това последното му убягва на Янчо. Пак казвам - сбъркал е района(темата от форума), в който развива теорията си!

  10. #770
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Янчо аз подържам твоята теза и тази на Юри за много мед тази година за да има за напролет за развитие на семейството.И си мисля че обяснението е в расата не че сме с някой породисти ама май и не сме баш с мелези както ни убеждават.Май няма и търтиеви сборища и май си се заплождат в и около пчелина. Та затова ако нямаме мед напролет няма и пило. И предполагам че Рости и други които казват че стария мед напролет е проблем /и той наистина е проблем ако има нектаропоток/ то те са вкарвали и пчели дето си правят пило и без запас от мед и не вярвам че са го стимулирали това нещо със захарен сироп щото ако няма прашец все тая. Не може семейство хем да прави пило хем да ходи за нектар едновременно със 100% ефективност.
    Гоше, искаш да кажеш, че при Друмев, Румен, Мирослав( колегата от софия) и не знам още колко други се получава, а при другите не? И за това са виновни пчелите?

 

 
Страница 77 от 144 ПърваПърва ... 2767757677787987127 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •