Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 144 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 1434
  1. #631
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Дава . И мед и отводки ще даде , днеска слагах 2ри магазин и дърпах пило . Добре че рапицата ( при мен ) прецъфтя по учебник - точно преди акацията . Много рапица имах , само си оцапах центрофугата - или вятър , или студ или дъжд ( е , или репелент от отровата дето я пръскат ) . С малко късмет и слънчогледа ще закъснее , а , ако превалява така често , ще има паша и ( дай Боже ) медец от бодил . Аз лично съм доволен , от всичко има , а и освен един нозестат дето давах , много тънко минах с подхранването за сега .

  2. #632
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    И тук падна доста дъжд с градушка и ураганен вятър, градушката като лешник но много обилна, след обяд от 16.00 до 17.00 ч . Пораженията не са малки, но можеше да бъде и по-зле. Все още има сливи по дърветата.

  3. #633
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Сега е над Варна . Всеки момент ще започне .

  4. #634
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Колеги, здравейте.

    Днес прочетох, че тази година в Добричка област реколтата от лавандула е била особено добра. Има ли пчелари от този район, които да вадят чист лавандулов мед? Искам да си закупя няколко буркана с такъв мед. Моля, пишете ми РМ, ако сте заинтересовани.

  5. #635
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Аз също бих закупил за да го опитам, ако има някой колега нека ми пише и на мен
    При пчелите има мед, защото има ред!

  6. #636
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2014
    Мнения
    15
    Аз пък съм готов и 100кг да закупя,стига да е придружен с поленов анализ.

  7. #637
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Досега при третиране не съм използвал ОК или МК и пчелките са винаги добре.

  8. #638
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Във вторник и сряда проверих всички семейства. Пилото присъства в над 60% от семействата, но в повечето семейства е малко, в болшинството на две, максимум на три рамки, колкото кибритена кутийка. Само в най-силния дадан има пило на четири рамки, а тази в средата е заето с 1/4 пило /то е егати семейството, кълбото е заело осем междурамия/. Акъла ми не го побира, какво ще става другия месец. Поне съм заредил със захар и се надявам да изкарат зимата с минимално подхранване. Майките щъкат, т.е. активни са, видях прясно снесени яйца. Няма приток на прашец, има съвсем слаби запаси от преди, почти символични, и ми е интересно, как стана така, че майките пронесоха, но си спомням, че в края на октомври и началото на ноември още носеха прашец. В болшинството пилото е запечатано, т.е. на повече дни е. От края на септември майките бяха спрели да снасят, зарадвах се и третирах два пъти с йодасепт и кислородна вода за нозаметоза, а около 20-ти ноември с оксалова. Най-важното е, че няма никакъв подмор в нито едно семейство, каквото зазимих, това е в момента, без разлика от октомври.

    Под възглавниците на корпусните съм сложил найлон. Всички корпусни са на дълбоко дъно с мрежа, под която няма нищо, няма дори фазер, дъната са напълно отворени на 100%. Без разлика между силни и слаби семейства, всичките найлони са изпотени, т.е. във всички корпусни има пило, а в края на октомври и началото на ноември нямаше никакви кондензи по найлоните. Някой знае ли защо става конденз, след като дъната са отворени?

    Интересното е това, че всички семейства са спокойни, жилят нормално, само при директно притискане на пчелите, не налитат масово и не се нападат едни други.

  9. #639
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Във вторник и сряда проверих всички семейства. Пилото присъства в над 60% от семействата, но в повечето семейства е малко, в болшинството на две, максимум на три рамки, колкото кибритена кутийка. Само в най-силния дадан има пило на четири рамки, а тази в средата е заето с 1/4 пило /то е егати семейството, кълбото е заело осем междурамия/. Акъла ми не го побира, какво ще става другия месец. Поне съм заредил със захар и се надявам да изкарат зимата с минимално подхранване. Майките щъкат, т.е. активни са, видях прясно снесени яйца. Няма приток на прашец, има съвсем слаби запаси от преди, почти символични, и ми е интересно, как стана така, че майките пронесоха, но си спомням, че в края на октомври и началото на ноември още носеха прашец. В болшинството пилото е запечатано, т.е. на повече дни е. От края на септември майките бяха спрели да снасят, зарадвах се и третирах два пъти с йодасепт и кислородна вода за нозаметоза, а около 20-ти ноември с оксалова. Най-важното е, че няма никакъв подмор в нито едно семейство, каквото зазимих, това е в момента, без разлика от октомври.

    Под възглавниците на корпусните съм сложил найлон. Всички корпусни са на дълбоко дъно с мрежа, под която няма нищо, няма дори фазер, дъната са напълно отворени на 100%. Без разлика между силни и слаби семейства, всичките найлони са изпотени, т.е. във всички корпусни има пило, а в края на октомври и началото на ноември нямаше никакви кондензи по найлоните. Някой знае ли защо става конденз, след като дъната са отворени?

    Интересното е това, че всички семейства са спокойни, жилят нормално, само при директно притискане на пчелите, не налитат масово и не се нападат едни други.
    Ти колега ми обърка граматиката за пчеларството тотално с тоя пост ) !

  10. #640
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Генов Виж публикацията
    Ти колега ми обърка граматиката за пчеларството тотално с тоя пост ) !

    В смисъл? Нещо неясно ли има?

 

 
Страница 64 от 144 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •