Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 144 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 1434
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    колеги търся пчелари от Търговище ,Шумен и Добрич за подаване на сигнали от център 112 за роеве които да ги ловят .Ако някой колега се интересува нека прати телефон за връзка на който от центъра да му позвънят когато граждани подадат сигнал . За което може и да почерпите някой път

  2. #22
    От Шумен съм ето телефон и благодаря 0894086103

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Как е положението с добива на мед колеги.При мен е сравнително добре.От липата и слънчогледа изцентрофугирах по два магазина на кошер,и сега пак са ги напълнили на 50-60 процента.Една доста добра година за мен,която до голяма степен компенсира миналата.

  4. #24
    Здравейте.Вчера ходих на пчелина и какво да видя,половината кошери покрити целите със сняг не се виждат добре че знам къде са.За сега са живи ще видим нататък,весела коледа на всички.

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    И аз ходих вчера разчистих им отпред снега до черна земя че нали го дават затопляне и сигурно ще се облитят почистих и подмора от долните входове прослушах ги и за сега и при мен всичко е на ред

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    днес 26.12. страхотно облитане още към 10.30 ч.като отидох на пчелина някой кошери вече се облитаха бурно

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Та какво е положението колеги.Гледам че североизтока спи и реших да повдигна темата.
    При мен има около 700 дка рапица която цъфна,и за няколко дни по силните семейства взеха да блокират майките.Мисля си че след десетина дни може и да чистя маточници,както се случи 2010,когато също имах доста рапица.Тогава махането на маточници даде резултат и пчелите се отказаха от роене,като събраха добро количество мед.

  8. #28
    Краси здравей-и при мен рапицата цъфна и пчеличките полудяха градят основи толкова бързо че на втория ден вадя основата и не мога да я взема,майката вече е усеменила.Не знам за теб но аз ще ги гоня по дърветата,успех на всички

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Не знам как ще е с роенето.След десетина дни ще си проличи.Наслагъл съм магазините на по силните семейства.Основи не съм слагал понеже имам доста изградени пити и не ми се иска молеца да ги оглозга.Лошото при изградените пити е ,че когато разширя някое семейство с такива,особенно сега докато цъфти рапицата,пчелите я опръскват с нектар преди майката да успее да осемени.
    Дано да искараме някоя друга тенекия с мед.През годините съм разчитал основно на слънчоглед,и за мен всичко преди средата на юни си е голям подарък.

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Колеги някакви прогнози за акацията ,като приблизителна дата за цъфтеж ? Става на въпрос за Варна град и околноста.

 

 
Страница 3 от 144 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •