Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 144 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 1434
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Да се похвалим и ние. Засега одържаме геройски 80-90% смъртност. Колегите от с.Средина (унищожените 600 сем. миналата година),дойдоха при мен и се оплакаха от същата голяма смъртност, а арендаторите отново се погрижили за да достигнат заветното 100%. Лошото е че не можем да разберем каква е причината за тази висока смъртност.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Ами ,колеги до сега спрях двама арендатора с пръскането ,дори втория беше изгонен от полиция ,която аз повиках .Като им кажа за наредба 15 и се спичат много,сега си носят уведомлението до кмета и пръскат в 3 сутринта хем е за плевели а не за инсекти

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    здравейте имали някой от Варна и региона

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Има много но много малко посещават форумите.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Как са пчеличките покрай тия отвратителни дъждове колеги.Аз имам десетина майки за оплождане и се притеснявам ако продължава все така да вали докъде ще я докарам.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Притеснявам се колега Краси да не почнат да се роят ,че заради дъжда и хладното време пашата е оскъдна .Във Варна акацията цъфна рано захладня и по-опитни пчелари от мен ми казаха че като е хладно не нектароотделяла.Ще видим какво ще стане с липата.А ти Краси как си с пчелоядите , че един колега така са го нападнали ,че и той се притеснява за майките си заради тях.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    При мен пчеличките се опитват да правят глупости и си мислят за роене.Не всички,но едно 30 %.Липата е малко тук и ще чакам слънчогледа, дано да успея да ги удържа до тогава.
    И при мен имаше доста пчелояди,цели орди от по 20-30 броя.Обикновенно при дъждовно време се скупчват над пчелина,при слънчево стоят по далеч и си похапват там.Успях да отстрелям 8 броя с въздушна пушка.Жал ми е за птичките,но по ми е жал за пчеличките.
    Не знам как е във Варненско,но тук днес падна голяма градушка,по голяма от лешник.

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Във Варна липата ще цъфне всеки момент.Един от кошерите ми не мога да го разбера още самосмяна ли ще прави или ще се рои тъй като има за сега само 2 захранени маточника

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Къде се намират захранените маточници в средата на рамката или по краищата.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    единият маточник беше изграден в една дупка на питата другият в края но при следващият преглед бяха премахнати и имаше само един в средата на една пита доста едър и захранен . До тогава съм сигурен че го нямаше там.Не ми прилича на роево настроение защото пчелите си работят градят здраво пити и насипват нектар

 

 
Страница 2 от 144 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •