Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 347
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Генов Виж публикацията
    ...Ще прикача снимки от вчерашния ми преглед ...
    Аз да попитам, гледайки третата снимка - пчели върху рамките и отдолу на капака като плътен килим. Как най-лесно се слага питка? Ако ги опуша, ще се дръпнат ли надолу? А тези от капака какво да ги правя? Сложа ли питката върху рамките, при затварянето ще ги смачкам. Миналата зима ги събарях с широка шпакла и ги избутвах после настрани с питката, ама пипкава работа, и бавна. Има ли по-тарикатски начин?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #302
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    При по-ниски температури, на пчелите ще им е по-трудно да затоплят и втечняват меда.

  3. #303
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз да попитам, гледайки третата снимка - пчели върху рамките и отдолу на капака като плътен килим. Как най-лесно се слага питка? Ако ги опуша, ще се дръпнат ли надолу? А тези от капака какво да ги правя? Сложа ли питката върху рамките, при затварянето ще ги смачкам. Миналата зима ги събарях с широка шпакла и ги избутвах после настрани с питката, ама пипкава работа, и бавна. Има ли по-тарикатски начин?
    Аз такива ги сбутвам с едно голямо перо от патка. Придърпвам ги напред или назад по рамките и те влизат в междурамието до кълбото. Със шпакла се мачкат повечко. Иначе като се вплели на кълбо с пушкане не ще слязат надоло...
    Като им фанеш цаката с перото, бързо ги смиташ в междурамията до кълбото.

  4. #304
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    С опушване се получава. Първо повдигна капака и пуфна няколко пъти и затворя. Изчаквам или подготвям питката, надставката или друго. Отварям, част от пчелите са се прибрали но все още има. Продължавам да пуфкам и изчаквам докато се приберат всички или достатъчно ,че да има място за питката и така. Няма проблем. С перо специално на този кошер-видимо гладен на куче и активен нямаше да е добра идея-щяха да ме разкъсат . Но на не толкова активни като този -перото ми се струва добра идея!

  5. #305
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Най - добрия вариант е лек пушек. Перата и четките са по неудачни. Все пак има движение, а движението дразни пчелите. Питките не е задължително да се поставят точно върху кълбото. Може и малко в страни, като част от пчелите да са в досег.

  6. #306
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Колеги вие излязохте от темата!Всеки поставя питките както знае и както може.Пишете за храните които се продават на пазара.Аз лично от две-три години използвам Апифонда.Доволен съм от резултатите.Слагам и малко витамини които ми приготвя един стар пчелар.
    Поздрави:Цветан Димитров

  7. #307
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз да попитам, гледайки третата снимка - пчели върху рамките и отдолу на капака като плътен килим. Как най-лесно се слага питка? Ако ги опуша, ще се дръпнат ли надолу? А тези от капака какво да ги правя? Сложа ли питката върху рамките, при затварянето ще ги смачкам. Миналата зима ги събарях с широка шпакла и ги избутвах после настрани с питката, ама пипкава работа, и бавна. Има ли по-тарикатски начин?
    Малко извън темата ама като има питане.
    Пробвай на няколко кошера, времемко и разтакаване ама махни от възглавниците затоплящите материали, като им замръзнат краката и слизат от възглавницата и остават има няма 5-10 пчели.
    След няколко зими проби стигнах до заключение, че на пчелите ще помогнем със затоплящите материали след като сложим питките и започнат интензивно отглеждане на пило, а преди това просто не са им нужни.
    Моите възглавници, където са останали все още са без изолация, а повечето са само на найлон.

  8. #308
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Тази зима,само 4-5 дни досега пчелите не са се облитали.И през всичките други,са принасяли прашец.Топлото време,позволява да летът и носят,но поради непрекъснатото гледане на пило,сигурно по-вече консумират.

  9. #309
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Есента накупих много храна, голяма част от която сега така си остана в кашончетата. Днес направих преглед на кошерите си и видях, че имат много мед ( по 15-20 кг на кошер) така че повече питки няма да давам, да си изядат меда.
    Въпроса ми е как да съхраня останалата ми храна ( 30 кг) евентуално за следващата зима и дали въобще може да се запази. Прясна е, така че ще бъде в срок на годност, но дали да я сложа във фризер или просто някъде на студено?

  10. #310
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Есента накупих много храна, голяма част от която сега така си остана в кашончетата. Днес направих преглед на кошерите си и видях, че имат много мед ( по 15-20 кг на кошер) така че повече питки няма да давам, да си изядат меда.
    Въпроса ми е как да съхраня останалата ми храна ( 30 кг) евентуално за следващата зима и дали въобще може да се запази. Прясна е, така че ще бъде в срок на годност, но дали да я сложа във фризер или просто някъде на студено?
    Можете да я сложите на място без пряк достъп на слънчева светлина, или да я разтворите във вода, и да я подадете като сироп.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •