Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 347
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колеги, аз вече 8ма година храня пчелите си с храните предлагани на пазара, до миналата година хранех с храната на евротом, а сега за втора зима ще храня с гръцката и от двете съм доволен, гръцката я изяждат по-бързо, независимо че много твърда.Ето как храня: след нова година в първия слънчев ден слагам по 0,5кг. храна върху рамките, около 01.февруари слагам 1кг.храна на същото място дето е била първата и м/у 01 и 10 март слагам още 0,5 кг. храна.Храня всички кошери независимо дали имат храна или нямат, паравя го защото независимо, че кошера може да има мед ако не е над кълбото може да умре от глад, по този начин се застраховам и развивам семействата си рано и опалзотворявам с над 80% от кошерите си акациевата паша.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Това са храните с които ще си храня пчелите тази зима:Първата е с тимол освен, че подхранва пчелите и убива акарите , втората е микс от нея слагам цяла питка и третата е с витамини които стимулират майката да снася много затова я слагам началото на март.


  3. #43
    Аз ще си заложа пак на Апитом. А колкото до BeeHome доста колеги не са доволни и не смятам да рискувам ще заложа на вече изпробваното или на Апифонда ако ги заредят в магазина че иначе от други места доставката ми идва в повече ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    23
    ако може да се смята .че 170 милиграма тимол на кг. сваля акара то тогава защо слагате на семейство по 10-12 гр. тимол с-у вароатозата wink; wink; wink;
    Ако вярваш на всичко,което четеш,по-добре не чети

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,

    храна

    Цитат Първоначално публикувано от munchoE
    ако може да се смята .че 170 милиграма тимол на кг. сваля акара то тогава защо слагате на семейство по 10-12 гр. тимол с-у вароатозата wink; wink; wink;
    И аз смятам, че ако някой си прави сам питки с Тимол, дозата трябва да е минимум 1 гр. тимол на кг. тесто. Това 0.170 гр./кг. Тимол е може би са за ароматизиране wink; . Някой може ли да сподели кобалта в какви ветеринарни опаковки се продава в аптеките?

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от munchoE
    ако може да се смята .че 170 милиграма тимол на кг. сваля акара то тогава защо слагате на семейство по 10-12 гр. тимол с-у вароатозата wink; wink; wink;
    Тимолът го слагат в храната на пчелите с цел профилактика срещу нозематозата.

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    23
    Ха е те това е пиниза. Много колеги се залъгват ,че тимолът в тази храна /в тази доза/ е срещу акара, но би било редно да има упътване на храната шом в нея има лечебно средство пък било то етерично масло или някакъв друг продукт
    Ако вярваш на всичко,което четеш,по-добре не чети

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Здравейте, разполагам с известно количество питки на апифонда. Питката е 2.5 кг и струва 9 лв. Ако някой колега от София или около София се интересува, да пише. Остана ми защото правихме комбина с колеги и за всеки случай поръчах 3-4 кашона вповече. Не е проблем и да си я оставя за отводки или за догодина.

    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #49
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #50
    Да ви кажа честно не съжалявам че днес подхраних с Апитом две от семейства се бяха изместили от дясната страна на кошера и не бяха върху меда бяха обречени на глад въпреки че имаха солиден запас. С една дума ако чаках февруари можеше да са си умрели без да съм се намесил. Аз го смятам така с 20 лева съм спасил 5 семейства а не къде е бил пчеларя през есента бил е на пчелина но поради една или друга причина пчелите не успяха да си възстановят запаса на мед въпреки подхранването .......
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •