Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 35 ПърваПърва ... 2432333435 ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 347
  1. #331
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е кой ще им копува инверта и другите буклуци ако няма втълпяване,че трябва храна за силни семейства и пр.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #332
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е кой ще им копува инверта и другите буклуци ако няма втълпяване,че трябва храна за силни семейства и пр.
    Силни семейства се правят с опит и знания, а не с тъпкане в кошера на всевъзможни боклуци, а след това меда им най, най. А за втълпяването? Втълпява се на малоумници. Тук такива няма.

  3. #333
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Чудя се на тези огромни количества мед който се оставят в кошерите. В нашите условия и 5 кг. са много. Октомври пчелите са все още активни. Ноември, декември, януари - пълен покой. 2 кила и половина мед. Февруари питка над главите, март също, а може и сироп при наличие на прашец. По този начин започва и стимулирането им. Ние не сме в Сибир все пак.
    Това което го споменаваш е точно така.Аз отдавна го правя така,въпреки че пчелите ми са на 330 км. от там където е семейството ми.Зазимявам ги на 2 корпуса.1-ви с празни пити,и отворена долна и прелката на 1-ви корпус.Семейството ми е във 2-ри корпус и там зимува.Началото на декември и февруари им давам по-една питка 2,5кг..И първият преглед е края на март или началото на април.Прелката на 1-ви корпус се затваря в началото на март.От тази есен ще слагам м/у дъното и 1-ви корпус ХР.с/у мишките и найлон или астролонг,като предният край има 3см. растояние да преминават пчелите,с цел по- лесно и бързо почистване на дъната ,а може и на кръглата прелка да поставя кръгъл пласмасов ограничител от/облите/.Медът който им остане от зимата отива за пролетно развитие като им го разпечатвам постепенно.Подхранвам ако се наложи.Другият начин е като им се дава пити с основи за градеж ,да им се направи кръгъл отвор по-средата на основата ,след като е изградят с цел зимата да се прехвърлят по-бързо от пита на пита.Тази година го започвам този начин на всичките пити в кошерите ми.

  4. #334
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Чудя се на тези огромни количества мед който се оставят в кошерите. В нашите условия и 5 кг. са много. Октомври пчелите са все още активни. Ноември, декември, януари - пълен покой. 2 кила и половина мед. Февруари питка над главите, март също, а може и сироп при наличие на прашец. По този начин започва и стимулирането им. Ние не сме в Сибир все пак.
    Привет,
    А знае ли някой, колко е приблизително консумацията на нормално семейство в период на суша и безпашие юли и август? Имайки предвид, че стипмулираме за зимна пчела.
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 15.03.2018 в 17:57.
    Мирослав Явашев

  5. #335
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mirona73 Виж публикацията
    Привет,
    А знае ли някой, колко е приблизително консумацията на нормално семейство в период на суша и безпашие юли и август? Имайки предвид, че стипмулираме за зимна пчела.
    Благодаря предварително.
    Това зависи от комплекс фактори, които пчеларя трябва да прецени.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 15.03.2018 в 17:56.

  6. #336
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Благодаря за изчерпателния отговор.
    Мирослав Явашев

  7. #337
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mirona73 Виж публикацията
    Благодаря за изчерпателния отговор.
    Не е съвсем изчерпателен, защото не съм разяснил какво включва комплекса от фактори и каква трябва да бъде преценката на пчеларя. Но това зависи от квалификацията на пчеларя.

  8. #338
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не е съвсем изчерпателен, защото не съм разяснил какво включва комплекса от фактори и каква трябва да бъде преценката на пчеларя. Но това зависи от квалификацията на пчеларя.

    Ще бъдеш ли така любезен накратко да споделиш.
    Квалификация нямам. Начинаещ с желание съм да се ограмотявам от такива като Вас.
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 16.03.2018 в 12:26.
    Мирослав Явашев

  9. #339
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Моля,за отзиви за комбинираната храна ,,нозематрол-R".!

  10. #340
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от mirona73 Виж публикацията
    Начинаещ с желание съм да се ограмотявам от такива като Вас.
    Благодаря предварително.
    Препоръка от мен–Не вземай всичко от нас,вземи само зрънцето жито от плявата с която ще те засипем.Защото 100 пчелари –учители–102 технологии на отглеждане на пчели.Използвай зрънцата и създай своя технология на отглеждане за твоя си район.Сега ти е момента,за да не съжаляваш след това,че си изгубил 1 или 2 години в технологии които не са приложими при теб.Като гледам пишеш Ихтиман,значи на високо.Има колеги тук от този район и те най–добре могат да те насочат.Когато купуват от мен пч. с–ва от подобни райони винаги ги искат в осмаци с втори корпус/плодник/.На всички първа паша е акацията,особено в Айтоския балкан.Доколкото знам и при теб е подобна ситуацията–акация,после липа,а след това треволяк и какво дал Господ.Така че, помисли първо система и колко рамки.

 

 
Страница 34 от 35 ПърваПърва ... 2432333435 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •