Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 35 ПърваПърва ... 233132333435 ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 347
  1. #321
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    На всички ни остана суха храна)) не стига че оставяме много мед в плодника,после тъпчим есента и с инверт,зимата със суха храна всички сме станали Мечо Пух.
    Аз имам около 10кг. Апифонда,ще правя отводки и ще намажат със тази храна.При прегледа неделя на всички кошери сухата храна е долу смъкната,имат и мед запечатан,ще почвам да разпечатвам да го хапнат.

  2. #322
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Не харесвам, защото госпожата казва, че в кошерите и има 15-20кг храна. До седмица максимум започва цъфтежа на овошките. Какви сиропи, какви чудеса. Хора, есента твърдите, че наливате сироп, сега пак. Мед ли правите...или какво. И да, аз предпочитам да хвана овошките с пресен нектар, пред каквото и да било.
    Значи; на пролет почти не храня, работа остовно с твърда храна, много ми е по-лесно и безопсно от към кражба-бой между семействата. На есен кошерите получиха минимум 10кг Апифонда нуждаещите се,а тези които имаха запас до към 3кг. Зимата- Пролета не сън им давал. Колкото и да се опитват някой да ме убедят, че по добре да извадиш меда и да го продадеш, а с запасите да ги попълниш с захар не съм съгласен!

  3. #323
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    На всички ни остана суха храна)) .
    На мен ми беше останала една шепа Ъъ, суха храна де, да не си помисли някой, че пчели. Оня ден я набодох на един десетак дето е на 8 междурамия и иска още. След прегледа - където са били кълбетата мед има само по ъглите на рамките, другото е излъскано. На 2-3 крайни рамки хубав мед и прашец, почнах да разпечатвам. Много съм доволен че януари-февруари им подадох по 2 кила Апифонда и после по кило мед.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #324
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Всичко на всичко тази зима съм подал 2 тенекии стар мед и съм смлял 8кг захар на 47 семейства. Приготвил съм още една кофа мед за всеки случай. Отделно в кошерите има около 10кг мед по питите, които трябва до месец да стане на пчели. То всяка зима досега това ми е бил разхода, средно.

  5. #325
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Значи; на пролет почти не храня, работа остовно с твърда храна, много ми е по-лесно и безопсно от към кражба-бой между семействата. На есен кошерите получиха минимум 10кг Апифонда нуждаещите се,а тези които имаха запас до към 3кг. Зимата- Пролета не сън им давал. Колкото и да се опитват някой да ме убедят, че по добре да извадиш меда и да го продадеш, а с запасите да ги попълниш с захар не съм съгласен!
    Значи нещо не мога да те разбера тоя път, с кое не си съгласен? Пчелините ти са на хубави места долу горе, не си съгласен да се вади меда и да се заменя със захар, ами що тогава есента си сложил по десет кила? Меда де го? Аз съм в полско село с поне хилядо кошера, последно вадих август края, че да не би и началото на септември да беше и тая есен не съм подавал грам за запасяване. Зазимиха се чудесно и ако не беше топлата зима нямаше да има нужда и от януарско хранене, чак сега щях да ги почна.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #326
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз не съм подхранвал нито септември нито зимата.Децата имаха късна паша и се зазимиха с 15/20кг.Може би е правилно в полски район да се вади меда заради късния слънчоглед.В момента всички семейства имат над 10кг мед.Почерпих ги по някоя друга торбичка мед сама заради това да стимолирам майките да снасят.По мое наблюдение пролетното развитие с мед е по добро от това със захарен сироп.Това си е мое мнение и не желая да го втълпявам на никого.
    п.п.Сироп давам само когато трябва да им дам витамините и то по 100гр през 3-4 дена.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #327
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Късния слънчоглед е поредния мит в пчеларството. При тези модерни трактори и сеялки....

  8. #328
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Значи нещо не мога да те разбера тоя път, с кое не си съгласен? Пчелините ти са на хубави места долу горе, не си съгласен да се вади меда и да се заменя със захар, ами що тогава есента си сложил по десет кила? Меда де го? Аз съм в полско село с поне хилядо кошера, последно вадих август края, че да не би и началото на септември да беше и тая есен не съм подавал грам за запасяване. Зазимиха се чудесно и ако не беше топлата зима нямаше да има нужда и от януарско хранене, чак сега щях да ги почна.
    Тези които получиха по 10кг. суха храна са отводки, прававени на три рамки, правени края на юни и зазимени на 7-8р!

  9. #329
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Така вече става ясно /на мен и преди ми беше ясно де/, даже е редно да добавиш, че натискаш на есенното запасяване за да не се наложи да ги навестяваш зимата. Редно е да ги уточняваме тия детайли, щото много момчета /а и момичета/ ни четат тука и като не ни знаят табиетите, почват да правят глупости. И после що така , ама що инак и все някой от форума им виновен.
    И винаги стигаме до вечния въпрос с колко килограма храна да влизат пчелите в зимата? Ей го, разбираме, че има технология и на заливане с кофи сироп/инверт още от началото на август. Други пък са спокойни и при десетина кила в края на септември, всеки си има глава на раменете.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #330
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Така вече става ясно /на мен и преди ми беше ясно де/, даже е редно да добавиш, че натискаш на есенното запасяване за да не се наложи да ги навестяваш зимата. Редно е да ги уточняваме тия детайли, щото много момчета /а и момичета/ ни четат тука и като не ни знаят табиетите, почват да правят глупости. И после що така , ама що инак и все някой от форума им виновен.
    И винаги стигаме до вечния въпрос с колко килограма храна да влизат пчелите в зимата? Ей го, разбираме, че има технология и на заливане с кофи сироп/инверт още от началото на август. Други пък са спокойни и при десетина кила в края на септември, всеки си има глава на раменете.
    Чудя се на тези огромни количества мед който се оставят в кошерите. В нашите условия и 5 кг. са много. Октомври пчелите са все още активни. Ноември, декември, януари - пълен покой. 2 кила и половина мед. Февруари питка над главите, март също, а може и сироп при наличие на прашец. По този начин започва и стимулирането им. Ние не сме в Сибир все пак.

 

 
Страница 33 от 35 ПърваПърва ... 233132333435 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •