Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 35 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 347
  1. #131
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    Дали наистина е така, знае само производителя или изследване в лаборатория. Този продукт се предлагаше на изложението в Плевен и мисля, че е румънско производство. Цената е доста атрактивна. Миналата година купувах суха бирена мая по 20 лева за килограм.
    Как дозираш сухата бирена мая.

  2. #132
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Бирената мая съм я използвал в комбинация с други заместители на прашеца, като общото количество на добавките да не е повече от 20%. Рецептите съм гледал от тук:http://scientificbeekeeping.com/poll...ement-formula/ .
    На румънската бирена мая е дадена следната дозировка за питки: 6 кг. пудра захар, 1 кг. бирена мая и 2 кг. пчелен мед. Всичко се смесва, консистенцията се регулира с добавяне на още мед, ако е необходимо.

  3. #133
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Знам че е рано все още,но времето си върви и момента за подаването на зимните питки ще дойде неусетно.До сега съм подхранвал само с питки домашно производство,но за тази година съм решил да купувам.Причините са две-броя кошери нарасна и месенето на питки вкъщи ми идва трудоемко,и цената на купешките не е чак толкова голяма че да си струва месенето на ръце в домашни условия.Да попитам някой от форума да е ползвал питки приготвени от пчеларски център Русе и какви впечатления имате?
    http://beesmarket.com/

  4. #134
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Знам че е рано все още,но времето си върви и момента за подаването на зимните питки ще дойде неусетно.До сега съм подхранвал само с питки домашно производство,но за тази година съм решил да купувам.Причините са две-броя кошери нарасна и месенето на питки вкъщи ми идва трудоемко,и цената на купешките не е чак толкова голяма че да си струва месенето на ръце в домашни условия.Да попитам някой от форума да е ползвал питки приготвени от пчеларски център Русе и какви впечатления имате?
    http://beesmarket.com/
    Имат необходимото оборудване, спазват си рецептите, но друг е въпроса, колко са добри самите рецепти и каква суровина използват.

  5. #135
    Наблюдател
    Регистриран
    25.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Русе
    миналата година храних с тяхна храна вземаха я и проблеми нямаше но за тази ще карам с екстрата на Г. богров Купих я от тях че са ми наблизо Ползвах им сиропа но обикновения и за цената си и той си е добър а аз му добавях витамини
    Този пост е редактиран от bob6666; 19.10.2015 в 18:13. Причина: грешка в текста

  6. #136
    Наблюдател
    Регистриран
    08.02.2015
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    с.Бресте, общ. Червен бряг, обл. Плевенска
    Здравейте!
    Зимата мисля да слагам твърдата храна на Апифонда, но 2,5 кг. разфасовки ми идват големички (нямам толкова място под възглавницата) та мисля да ги разфасовам на 3 . В какви найлонови пликчета е най-удачно да ги сложа: в по-твърди или става и тия дето ги продават на руло (доста тънички ми се виждат). Ако сложа в хранилката пак ли трябва да я увивам в найлон, че се съмнявам дали няма да залепват по храната? И другото ми питане е за твърдата храна в която има прашец, по кое време приблизително е най-удачно да се сложи? В моя район първата голяма паша е Акацията.
    Благодаря!

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Използвай пликове от целофан ,има подходящи размери.Найлоновите са по-евтини но ги изръбват ,виждал съм даже как ги дърпат от прелката.Е да не забравиш да ги нацепиш от долната страна.

  8. #138
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от XAHKPYM Виж публикацията
    Здравейте!
    Зимата мисля да слагам твърдата храна на Апифонда, но 2,5 кг. разфасовки ми идват големички (нямам толкова място под възглавницата) та мисля да ги разфасовам на 3 . В какви найлонови пликчета е най-удачно да ги сложа: в по-твърди или става и тия дето ги продават на руло (доста тънички ми се виждат). Ако сложа в хранилката пак ли трябва да я увивам в найлон, че се съмнявам дали няма да залепват по храната? И другото ми питане е за твърдата храна в която има прашец, по кое време приблизително е най-удачно да се сложи? В моя район първата голяма паша е Акацията.
    Благодаря!
    Какво стана с въпроса за солта? Тъкмо щях да отговарям на него и изчезна.

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Преди няколко дена разглеждах една „купешка“ питка и ми се стори доста твърда и корава (в сравнение с домашно приготвените). На какво се дължи това, дали съотношението на пудра захар е по голямо или слагат някакъв втвърдител в тестото?

  10. #140
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Преди няколко дена разглеждах една „купешка“ питка и ми се стори доста твърда и корава (в сравнение с домашно приготвените). На какво се дължи това, дали съотношението на пудра захар е по голямо или слагат някакъв втвърдител в тестото?
    Коя марка?
    Защото не всички питки ги правят със пудра захар, някои се правят само със захар, а има и такива, които са правени БЕЗ ЗАХАР.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 14 от 35 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •