Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 35 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 347
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    Дали наистина е така, знае само производителя или изследване в лаборатория. Този продукт се предлагаше на изложението в Плевен и мисля, че е румънско производство. Цената е доста атрактивна. Миналата година купувах суха бирена мая по 20 лева за килограм.
    Кое и е атрактивно на цената? То аз трябва да сложа 5-6кг. на едно хранене.При витамикса 3,90лв. за 50л.Е забравих ,че е турбо.

  2. #122
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Направи разлика между протеиновата добавка и витамикса. В едното имаш само витамини, а в другото имаш протеини, мазнини, аминокесилини, минерали плюс витамините от витамикса.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да прав си има разлика.В началото писах ,че ми се вижда висока дозата.Каквото и да има в добавката при тази доза не е за моя джоб.

  4. #124
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    И аз не я ползвам в сиропа, ако пчелите не я вземат бързо се получава утайка по дъното на хранилката. А и сиропа го почвам, когато тръгне прашеца и няма нужда от тази добавка, слагам само витамини. Бирена мая, соев протеин, сухо обезмаслено мляко, яйчен меланж добавям в питките за подхранване, като заместител на прашеца.

  5. #125
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ....Само не знам защо такава голяма доза.При Витамикса например е 10гр. на 5л.сироп. Тука 1кг. на 9л.
    Защото витамините и минералите ги има в храните в микроскопични количества, и това позволява добавките да се правят с висока концентрация. Протеините (аминокиселините) са тежки и обемисти, и при тях концентриране в малък обем или тегло е почти невъзможно.

    В случая с тази добавка можете да си представяте, че 1 kg добавка е приблизително еквивалентен на 1 kg прашец, но с по-лоши качества. Несмлените остатъци в червата на пчелите ще са поне 2 пъти повече спрямо храненето с прашец, и поради тази причина такава добавка трябва да се дава само тогава, когато времето е топло и пчелите спокойно могат да излизат и да се облитат. Но ако времето наистина е такова, то тогава пчелите ще могат и сами да си намират прашец в природата. При това положение има смисъл от тази добавка само за пчелините, при които ливадната паша е ограничена и наблизо няма достатъчни количества прашец.

  6. #126
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Има няколко забавни момента
    "14 минерала, 16 аминокесилини, 17 витамина" - как ги сметнаха?!?!
    "Да се използва преди 09.02.2015" (На моя телевизор се вижда 2015)
    Има и още, но ме мързи да се занимавам. На 100% съм сигурен, че при изследване няма как да излезе това съдържание.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от pojara Виж публикацията
    Пчеларски център южен е пуснал нова добавка за пчели http://pchelar.com/node/774 Пише че в състава си има 14 минерала, 16 аминокесилини, 17 витамина.Дали наистина е така или поредния фалш.
    така е много е полезна тази добавка след приемането пчелата и поникват още два крата да носи повече прашец още една гушка за събиране на мед по бързо започва да лети,а майката започва да снася и по дъното на кошера и от там се излюпват пчели!
    п.с.-поредната добавка (незнам вече колко такива станаха) със съмнителни качества.Ако има добавка ,която да им дам на пчелите и за два дена да ми напълнят магазина ще я взема веднага ама други като тази не мерси,стига сме тъпкали пчелите с разни химии!

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    В далечната 1953 година DeGroot пише за необходимите аминокиселини и протеини за пчелата и определя оптималните пропорции на всяка една аминокиселина за да се усвояват максимално добре. И до ден днешен той се цитира като се дават идеалните пропорции на аминокиселините. Та в неговия труд има опити с подхранване с аминокиселини в чист вид и резултатите са много по-лоши от подхранване с протеини. Той стига до извода, че поради някаква причина пчелите не усвояват чисти аминокиселини.
    Това или не се знае от днешните производители на аминокиселини за пчели или се знае обаче пак се пробутват за увереност на пчеларите. Когато пчелите мрат е лесно да се продаде всичко за тяхното спасение.

    Турските витамини дето всички ги грабят на изложението като луди си ги купувам от Турция. Доктора ми подари половин кашон без пари и ми казва така: Абе думкай и с тях и без тях все тая.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Винаги може по-добре.

  9. #129
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Някой предлагал ли е на пчелите си Feedbee в насипно състояние, сега пролетта като заместител на прашеца.

  10. #130
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    В далечната 1953 година DeGroot пише за необходимите аминокиселини и протеини за пчелата и определя оптималните пропорции на всяка една аминокиселина за да се усвояват максимално добре. И до ден днешен той се цитира като се дават идеалните пропорции на аминокиселините. Та в неговия труд има опити с подхранване с аминокиселини в чист вид и резултатите са много по-лоши от подхранване с протеини. Той стига до извода, че поради някаква причина пчелите не усвояват чисти аминокиселини.
    Това или не се знае от днешните производители на аминокиселини за пчели или се знае обаче пак се пробутват за увереност на пчеларите. Когато пчелите мрат е лесно да се продаде всичко за тяхното спасение.

    Турските витамини дето всички ги грабят на изложението като луди си ги купувам от Турция. Доктора ми подари половин кашон без пари и ми казва така: Абе думкай и с тях и без тях все тая.
    Свържи 2 и 2
    Аминокиселините са градивен елемент на протеина(атом:молекула). Протеина се разгражда на аминокиселини и после те се свързват и разделят и образуват други съединения.
    За да стане едно вещество, то трябва амино А + амино B + Катализатор + един куп други вещества... Този катализатор най-често е ензим , ако искаш ензим, то трябва да имаш някаква бактерия, за храненето на бактерията са нужни по-прости вещества(най-често някаква захар + въздух + вода). Ако искаш да ускориш процеса на хранене на тази бактерия, то регулираш pH и темп.

    Всичко е свързано
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 13 от 35 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •