Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 35 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 347
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Намерих си тефтера от миналата година точно така е на 2 литра сироп 1:1 една ампула В12 от 500 гами и една ампула С от 2мл.
    За 14 кошера 10 литра сироп и по 5 ампули от двете, една ампула е около 1.50лв.
    За 30 кошера ми е 30 лева за едно хранене, а ако взема 1 литър от Ламонс -30 лв. ще ми стигне за всички подхранвания.

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    39
    Пчеларски район
    СЕВЛИЕВО
    Колеги внимавай те с употребата на В12 много износва майката и семейството рухва. Има много добри продукти като ломонса и фит бйи който не нанасят вреда на семействата и когато се комбинират правилно с храните на пазара /не ги споменавам за да не правя реклама/ резултатите са перфектни.
    2013 имах проблем с пч. семейства бяха отслабнали след пашата, реших да подхранвам с захарен сироп но след един разговор с колега той ми сподели своят опит с готовите храни и приложението им.
    Пробвах с 10 семейства на който подадох средно по 7.5 кг. или 3 плика по 2.5 кг. за период от 8-10 дни, ламонса по препоръка на вносителя го инжектирах в плика след което го поставих върху рамките и пробих още 4-5 дупки с игла 1 мм. Не ползвам табли и ми беше много лесно да го приложа, брезента покри плика и корпуса. Ефекта бе много добър бързо се заеха свободните площи по питите с храна майките осемениха около 4-5 рамки като се изключи медовия венец около 3-5 см.В края на август също подадох още по два плика по 2.5 кг. 1 л. ламонс се прилага за 100 л.10мл.на 1 л.- сироп при стартово хранене за максимално 5-7 хранения.
    Това е аз съм доволен от тези продукти както и от Кисов който ми поясни точно какви да направя.

  3. #103
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от PABLO PAVLOV Виж публикацията
    Колеги внимавай те с употребата на В12 много износва майката и семейството рухва. Има много добри продукти като ломонса и фит бйи който не нанасят вреда на семействата и когато се комбинират правилно с храните на пазара /не ги споменавам за да не правя реклама/ резултатите са перфектни.
    2013 имах проблем с пч. семейства бяха отслабнали след пашата, реших да подхранвам с захарен сироп но след един разговор с колега той ми сподели своят опит с готовите храни и приложението им.
    Пробвах с 10 семейства на който подадох средно по 7.5 кг. или 3 плика по 2.5 кг. за период от 8-10 дни, ламонса по препоръка на вносителя го инжектирах в плика след което го поставих върху рамките и пробих още 4-5 дупки с игла 1 мм. Не ползвам табли и ми беше много лесно да го приложа, брезента покри плика и корпуса. Ефекта бе много добър бързо се заеха свободните площи по питите с храна майките осемениха около 4-5 рамки като се изключи медовия венец около 3-5 см.В края на август също подадох още по два плика по 2.5 кг. 1 л. ламонс се прилага за 100 л.10мл.на 1 л.- сироп при стартово хранене за максимално 5-7 хранения.
    Това е аз съм доволен от тези продукти както и от Кисов който ми поясни точно какви да направя.
    Айде сега по модел на някого от една друга тема - да премълчаваме това и оновоа...?!? На всички е ясно, че говориш за апи продуктите на Südzuker, и по-специално за апи фондата.

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    39
    Пчеларски район
    СЕВЛИЕВО
    То е така но не е мястото да правим реклама, че съм доволен така е, че има резултат също. Засега по- високо качество не съм намерил говорейки за храни за пчели.На някой им е скъпо на други далеко на трети не разумно-всеки луд с номера си.
    Използвам и трите продукта фондата ,инверта и пудура. Видях им предимствата и съм на мнение че те могат много успешно до се прилагат както в профи- пчеларството така и при любителите но се срещат много мнения и то се противоречиви и накрая се допитах до по- голям пчелар и след това до представителите и ми стана ясно че щом сяла европа го ползва значи става.

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от PABLO PAVLOV Виж публикацията
    Колеги внимавай те с употребата на В12 много износва майката и семейството рухва. Има много добри продукти като ломонса и фит бйи който не нанасят вреда на семействата и когато се комбинират правилно с храните на пазара /не ги споменавам за да не правя реклама/ резултатите са перфектни.
    2013 имах проблем с пч. семейства бяха отслабнали след пашата, реших да подхранвам с захарен сироп но след един разговор с колега той ми сподели своят опит с готовите храни и приложението им.
    Пробвах с 10 семейства на който подадох средно по 7.5 кг. или 3 плика по 2.5 кг. за период от 8-10 дни, ламонса по препоръка на вносителя го инжектирах в плика след което го поставих върху рамките и пробих още 4-5 дупки с игла 1 мм. Не ползвам табли и ми беше много лесно да го приложа, брезента покри плика и корпуса. Ефекта бе много добър бързо се заеха свободните площи по питите с храна майките осемениха около 4-5 рамки като се изключи медовия венец около 3-5 см.В края на август също подадох още по два плика по 2.5 кг. 1 л. ламонс се прилага за 100 л.10мл.на 1 л.- сироп при стартово хранене за максимално 5-7 хранения.
    Това е аз съм доволен от тези продукти както и от Кисов който ми поясни точно какви да направя.
    Това със инжектирането на Ламонса как точно става,как го разпределяш ,че да се смеси равномерно със твърдата храна
    Милен Михов

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Колеги за първи път купих Апифонда,и то блок 15кг.обаче пробвах с тънък нож да го разрежа на питки,но нестава.Някакви идеи със какво,и как да го разрежа?

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Мерси много

  9. #109
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Замислям се за февруарските питки който ще си правя от пудра захар и мед, освен прашец, карамфилово масло и йодна тинктура дали да не добавя вместо вит. Б12 и вит. С, да ги заменя с Бийагра?
    "Хранителна добавка за пчели 100 гр.прах съдържат: Витамин А 200 000 IU,Витамин D3 40 000 IU,Витамин Е 50мг, Витамин К3 150мг, Витамин В1 20мг,Витамин В2 80мг,Витамин В6 20мг, Калциев пантотенат 150мг,Витамин В12 0,3мг,Витамин С 400мг,Фосфор 65мг,Калций 86,6мг,Натриев хлорид 400мг,Хлор 615,4мг,Кобалт 0,4мг,Никотинова киселина 300мг."

  10. #110
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Какво помага карамфиловото масло?
    А замислял ли си се за други етерични масло - мащерка (тимол), лимонова трева, ....

 

 
Страница 11 от 35 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •