Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 39 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 384
  1. #161
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Попитах за кит защото направих два кошера от кофражни плоскости(черните)- експерементирам,и ми се иска където са рязани да ги защитя с нещо защото мисля че много лесно ще поеме вода, до колкото се отнася за гланцираната повърхност на плоскоста мисля че там няма да има никакъв проблем относно влагата, но съществува следният проблем обаче с какво да боядиса гланцираната повърхвост а и целият кошер.Когато ги правех си ислех да ги боядисам с фасаген да пробвам само,но в последствие разбрах че не е полезно за пчелите.Не съм го отписал изцяло от главата ми но ми се иска както и да експерементирам да се старая да не вредя на работливите създания.Какво ви е мнението за идеята ми и следователно съветите които можете да отправите към мен.
    За силикон не бях се сетил но ще хване ли боя върху него.

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ами щяхме да ти огтоворим на въпросите, ако беше нормално да се правят кошери от този материал. Така или иначе си започнал с експериментите, продължавай нататък и си отговори на въпросите ?
    Според мен от такъв материал може да се правят само временни неща, като оплодни сандъчета , капани за роеве и преносими сандъчета.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #163
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от спартак
    Какво е винервайс не съм чувал за него.Търся и терпентин но нещо не мога да открия, казаха ми че терпентин смесен с восък става добра импрегнация и обмислям нещата като експеримент.
    Колега , винервайс е строителна креда , тебешир а що се отнася до терпентина и восъка да може да се ползва ,НО в художествената обработка на дървото. Нанасят се няколко слоя и се търка до блясък с вълнен парцал.Получава се сатенена повърхност Повечето църковни иконостаси са обработени по този начин.Обаче ако се намокри директно с вода остават бели петна - не е подходящо за Екстериор
    Да този метод е препоръчан от художник.Въху него неможе ли да се боядиса с боя.Да разбирам ли че се променя външният му вид но не и самото дърво смисъл дървото си запазва здравината.

  4. #164
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Да , хваща боя ( блажна )Но силикона трябва да бъде акрилен задължително.Аз лично не ползвам разредител за боя , а разреждам с бързо съхнещ безир.Две ръце и си готов На първа ръка слагаш повече безир , един вид грунд.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  5. #165
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Ами щяхме да ти огтоворим на въпросите, ако беше нормално да се правят кошери от този материал. Така или иначе си започнал с експериментите, продължавай нататък и си отговори на въпросите ?
    Според мен от такъв материал може да се правят само временни неща, като оплодни сандъчета , капани за роеве и преносими сандъчета.

    Така и смята да правя,нищо не губя.

  6. #166
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от спартак
    Да , хваща боя ( блажна )Но силикона трябва да бъде акрилен задължително.Аз лично не ползвам разредител за боя , а разреждам с бързо съхнещ безир.Две ръце и си готов На първа ръка слагаш повече безир , един вид грунд.
    Акрилният силикон изсъхва ли, има наблюдения че си остава мек , но не съм напълно сигурен в това.

  7. #167
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Не Митко, изсъхва доста бързо и остава твърд.Но си купи от руския по - добър е от турския .
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  8. #168
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Аз имам някакъв акрилен силикон, трябва да проверя какъв е и ще пробва рецептата с безира

  9. #169
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Чудя се какъв цвят да си боядисам кошерите, в книгите пише че пчелите разпознават най добре синьо, зелено и жълто, но преди месеци гледах един филм по National Geographic и там развенчаха този мит.
    Правиха опити и установиха че се ориентират от геометрични фигури и разположение на предмети.
    Докато при смяната на цветовете въобще не реагираха.

  10. #170
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    На мен лично ми допада синият и жълтият цвят, така съм ги наредил и в ред един след друг син и жълт и мисля че стоят много добре по този начин.Белият цвят също е подходящ.
    Пчелите се ориентират и по заобикалящага ги среда но и по цвета на кошерът им.Сам трябва да прецениш как да си ги боядисаш, според определените цветове които те разпознават,но незабравяй че е добре да радват окото ти да изглежда добре подреден и красив така да се каже.

 

 
Страница 17 от 39 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •