Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 39 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 384
  1. #61
    имам един зелен. миналата година от него извадих 2 магазина от акацията и 2 от липата, направих и 2 отводки от него.до сега се развива успешно за акацията.... май ще имам и други зелени

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Не знам как е при вас, но съм съгласен с Митко, че зеленото не е подходящо за цвят. Преди седмица-две и аз се чудех, защо повечето от вече празните и загиващи кошери са зелените, взех да си мисля, че "пчелите-крадци" от другите кошери са "дресирани" да ограбват само зелените кошери. wink; Може би зеленият цвят не се "затопля" достатъчно и пролетта семействата не се развиват добре- знам ли?

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    19.10.2011
    Мнения
    10
    Имам едно запитване.Днес си закупих боя на водна основа, пише че е подходяща за боядисване както на вътрешни така и на открито дървени повърхтности.Разход 7-8кв/м.Кутията е 700мл.Цената е 7.20лв.Пише да се разтваря 1-3%.Аз лично я разтворих повече, защото беше много гъста и не се разнасяше добре.От тази кутия боядисах 1 кошер ЛР с три корпуса и дълбоко дъно на един слой и остана за още един корпус.Та въпроса ми е това нормално ли е като цена за 1 такъв кошер или на мен ми се видя скъпо и има по евтин вариант.Благодаря предварително

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    За да не ти "пие" толкова много боя кошера, преди това се минава с импрегнант. Иначе при мен разходната норма е една кутия на 4-5 кошера с пистолет на две ръце.

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    16.05.2012
    Мнения
    4
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    За да не ти "пие" толкова много боя кошера, преди това се минава с импрегнант. Иначе при мен разходната норма е една кутия на 4-5 кошера с пистолет на две ръце.
    колко литра е тази котия????Ако имате възмоност за снимка на кошер на 2 ръце,и от колко съставни части е кошера

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Работя с българската боя за кошери. Тя е 1л. Ползвам импрегнатора на сократес. кошерите са ЛР 3 корпуса, дъно и капак. Боядисвам с пистолет. Боята разреждам на око, така, че да не плюе пистолета. Когато трябва да боядисвам по-малко детайли - с четката. Там пак една ръка импрегнатор и две ръце боя. Особено жълтата. Винаги я правят по-рядка и дори и без разреждане покрива трудно дори и на трета ръка. С нея отива по кутия на 3-4 кошера.

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Аз не съм доволен от боята на водна основа! На петата година започнаха да ми се лющят.Може да е малко примитивен метод,но пълво ги минавам с горещ ленен безир на оргахим, и после два пъти с боя пак на оргахим.От боите на мегахим също не съм доволен,а и те именно затова са толкова евтини.Първите ми кошери са на 8г и дори прелките ми не са се обелии още!За цветовете,по мои наблюдения,в никакъв случай не е здравословно за семействата да са изцяло бели или жълти.Тези цветове не поемат добре слънчевата светлина и зимата излизат да се облитат по късно от семействата в сини кошери/в южна България може и да не е проблем,но при нас е/.Именно затова,реших да им боядисвам единственно лицевите страни в различно,в което съм убеден че играе роля при оплождането.Кошерите ми са обърнати на югоизток,и най силното греене през зимата им идва отстрани.Лятото няма проблем,защото вентилацията може да я контролираш,но зимното затопляне няма как!?
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    16.05.2012
    Мнения
    4
    Аз ги правя с фасаген,стават прекрасни и издаржат 2-3 пъти повече от боята на водна основа.Не се набутвайте с тея бои на водна основа wink;

  9. #69
    Цитат Първоначално публикувано от sisi87sc
    Аз ги правя с фасаген,стават прекрасни и издаржат 2-3 пъти повече от боята на водна основа.Не се набутвайте с тея бои на водна основа wink;
    За 2 години, как можа да прецениш, че издържат 2-3 пъти повече?

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Фасагена е канцерогенен

 

 
Страница 7 от 39 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •