Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 39 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 384
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от Станко Ставров
    Боядисан с лак кестен.
    Покритието изкарва година , не повече , но намясто може дасе мазне , където трябва - поне несе наслоява , като боята ! wink;
    Невсичко с две бузи е лице !

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz
    Чудесно се е получило.
    Аз съм фен на лакирането с водоразтворими лакове, а не на боядисването и някой ден ще пусна и снимки на моите.
    Не сега а след 2-3год.Гаранция ще стреснеш обектива.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #83
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    И аз съм фен на водоразтворимите бои. Ето как изглеждат след година и седем месеца, по моя преценка не са мръднали.

  4. #84
    Цитат Първоначално публикувано от simo
    И аз съм фен на водоразтворимите бои. Ето как изглеждат след година и седем месеца, по моя преценка не са мръднали.
    И аз съм на мнението на колегата за боите на водна основа.Моите също не са мръднали и няма разлика между тия на една и на две години,но това разбира се е доста кратък период в предвид експлоатационния живот на един кошер.
    Единствената ми дилема сега е за новите сини кошери,които предстои да боядисвам.Синята боя е доста тъмна в заводския си вариант.Предния път я разредих 1 към1 с бяла,но пак ми тъмнее сякаш.Според вас колеги,по ли е добре да е класически небесно син цвят,което ще се получи ако е 2 към1 разредено.
    П.С.Кошерите ми ги има в "Да си покажем кошерите"-на последната страница(14),ако някой иска да се ориентира за нюанса.

  5. #85
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Няма вариант боята на водна основа да изкара повече от минаването с горещ ленен безир и алкидна боя.Казвам го защото го виждам с очите си.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  6. #86
    След безира ако се нанесе хубав лак с парцал ще държи доста дълго.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  7. #87
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Не съм опитвал с лак!Мислех да го направя по едно време,но се отказах защото стават еднотипни и ще ми се губят още повече майки.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #88
    Сега си правя един и ще бъде с лак,но при мен е друго:бройката ще е много малка и само за лична консумация и раздаване на роднини.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  9. #89
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2012
    Мнения
    6
    Някой пробвал ли е комбинацията топъл ленен безир и боя на водна основа ?Боядисах първите кошери само с боя на водна основа като първия слой беше разреден 1:2 като основа ,та се чудя дали сега да не сложа първо безир!

  10. #90
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от danko_77
    Някой пробвал ли е комбинацията топъл ленен безир и боя на водна основа.....
    Добре си направил като си разредил първото боядисване.След като изсъхне ги боядисай още веднъж,но без да разреждаш.Става чудесно.

 

 
Страница 9 от 39 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •