Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 39 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 384
  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Тази година кошерите ми са Напра ви си сам.Боядисах ги с акрилатна боя.За 39 плодника ДБ с капаците ми косва 12 кутии от 0,75л. боя.Първо ги минах с импрегнатор и след това две ръце с пистолет.

  2. #72
    В другата тема ще видите мойте кошери http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=3670. Аз съм изработвал портални врати от масивна дървесина (дъб) подложени на външни условия дъжд слънце и т.н.т. които ги лакирах с лак на водна основа . Това беше преди 5 години .Тогава гледах много скептично щото работя предимно с ПУ лакове за вътрешните врати и мебелите ,но останах приятно изненадан с времето.Напълно запазена е дървесината има нужда от освежаване лака разбира се ама мисля че 5г. е добре.
    И така за кошерите.
    1.Две ръце импрегнант против плесени и дървояди оцветен ,като цвета е с УВ защита.Избрах си синьо и жълто другите като ги правя ще има и кафяво.За един 3-корпусен ЛР около 500 мл. вкл. дъното и тавана.Нанасях го ръчно с четка.
    2.Две ръце Лак на водна основа акрилен с междинно шлайфане между ръцете с шкурка 320 .За двата кошера вкл. дъна и тавани около 2л. работен разтвор с шприцване .Лака беше доста гъст около 1.2л ми отиде не знам точно щото от 5л. разфасовка го разреждах направо в пистолета wink;

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2012
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    И така за кошерите.
    1.Две ръце импрегнант против плесени и дървояди оцветен ,като цвета е с УВ защита.Избрах си синьо и жълто другите като ги правя ще има и кафяво.За един 3-корпусен ЛР около 500 мл. вкл. дъното и тавана.Нанасях го ръчно с четка.
    2.Две ръце Лак на водна основа акрилен с междинно шлайфане между ръцете с шкурка 320 .За двата кошера вкл. дъна и тавани около 2л. работен разтвор с шприцване .Лака беше доста гъст около 1.2л ми отиде не знам точно щото от 5л. разфасовка го разреждах направо в пистолета wink;
    Може ли да кажеш марка импрегнант,лак и от къде си ги купил ?
    София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
    LZ1LPK, A1(Rh-)

  4. #74
    Не искам да правя реклама. Напиши в гугъл испански лакове и ще ги намериш.Masquelack.

  5. #75
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Проблем ли е, ако всички кошери са в един и същи цвят?

  6. #76
    Наблюдател
    Регистриран
    22.07.2012
    Мнения
    5

    Боядисване на кошери-има ли значение цвета и вида на боята?

    Здравейте,
    една част от кошерите и корпусите, които ползваме са с доста излюпена боя и ни се ще да ги изшкуркаме и боядисаме.Въпроса е има ли значение цвета?Дали ако е много светъл/бял/няма да е прекалено студено в кошерите зимата или съответно ако са с по-тъмна боя няма да се нагряват много лятото?Светлозеления цвят подходящ ли е за тази цел?Боядисването с блажна боя подходящо ли е за целта?

  7. #77
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево

    Re: Боядисване на кошери-има ли значение цвета и вида на боя

    Цитат Първоначално публикувано от sersemin
    Здравейте,
    една част от кошерите и корпусите, които ползваме са с доста излюпена боя ?
    Върни се на 1 стр.от темата ,и така докато стигнеш до въпроса си ако стигнеш до него де.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #78
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Боядисан с лак кестен.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #79
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Изглежда като обгорен......харесва ми.
    ГЕНИАЛНИТЕ НЕЩА СА ПРОСТИ!

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Чудесно се е получило.
    Аз съм фен на лакирането с водоразтворими лакове, а не на боядисването и някой ден ще пусна и снимки на моите.

 

 
Страница 8 от 39 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •