Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 384
  1. #371
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Баси усешането... Аз я купувам на 10-11 в промоция и се радвам

  2. #372
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2016
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив
    За количества е редно да има отстъпка. И Хета важи само е по воднист. Дъната отвътре съм обработвал с восък като нагрявам дървото с пистолет за горещ въздух попива доста восък.

  3. #373
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2014
    Мнения
    18
    Инфо от днес от въпросния магазин: 5 баки боя + 5х5L импрегнация, отстъпка 8%

  4. #374
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Днес времето беше горе-долу читаво и сефте взех боя на водна основа да боядисам някой корпус. Боята е Акрилатна водоразтворима за дърво(не знам какво означава това). Производител Универсал, Троян. 750мл -5лв. в железарията. Досега боядисвах с блажна боя, пак на Троян цена 4-4,50лв. От водоразтворимата съм доволен на пръв поглед. 2 ръце минах днес за един следобяд. Добре покрива, а и вероятно ще боядисам повече площ в сравнение с блажната. А и поема доста вода за разреждане. Взех и една кутия лак, също водоразтворим, на същата фирма, безцветен. Дали щото е безцветен, ама нещо не ми хареса как покрива и как изглежда после. Но пък лака пое мнооого повече вода за разреждане. Цената е 7,80лв/750мл. Ако лакирам кошери с такъв лак, вероятно ще взема някакъв цветен лак.

  5. #375
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Днес времето беше горе-долу читаво и сефте взех боя на водна основа да боядисам някой корпус. Боята е Акрилатна водоразтворима за дърво(не знам какво означава това). Производител Универсал, Троян. 750мл -5лв. в железарията. Досега боядисвах с блажна боя, пак на Троян цена 4-4,50лв. От водоразтворимата съм доволен на пръв поглед. 2 ръце минах днес за един следобяд. Добре покрива, а и вероятно ще боядисам повече площ в сравнение с блажната. А и поема доста вода за разреждане. Взех и една кутия лак, също водоразтворим, на същата фирма, безцветен. Дали щото е безцветен, ама нещо не ми хареса как покрива и как изглежда после. Но пък лака пое мнооого повече вода за разреждане. Цената е 7,80лв/750мл. Ако лакирам кошери с такъв лак, вероятно ще взема някакъв цветен лак.
    Много я хвалят тази боя колегите (на Универсал), но за съжление по нашия край не се намира..... ако капваш по стотина грама от нея и в импрегнатора казват че ефекта бил още по добър относно покритие.....

  6. #376
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Здравейте колеги!
    Аз съм боядисвал с бои на Сократес и на Марсел.Мога твърдо да заявя,че съм доволен и от двете марки боя.Първо безиросвам сандъците,а след това ги минавам два пъти с импрегнатор.Удрям и две ръце боя.И двете бои съхнят по-бързо отколкото пише в инструкцията.
    Поздрави:Цветан Димитров
    Непременно ли,първо трябва да се безироса?Импрегнатора,не е ли със същото предназначение?Благодаря за отговора,предварително!

  7. #377
    И аз си купих боя на Универсал но дали може да се добави Ц200 за по гояма издръжливост?

  8. #378
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #379
    Наблюдател
    Регистриран
    14.03.2017
    Мнения
    14
    Няма по-добро от течната гума! За дърво,фибран даже и на плаките хваща.

  10. #380
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2018
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    Общ. Лом обл.Монтана
    Здравейте колеги и за много години.Споделете от личен опит коя боя е по дълготрайна за дървените корпуси,аз ползвах преди ленен безир 2 ръце и после 2 ръце практис емайл мак но на 2рата година пада боята

 

 
Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •