Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 39 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 384
  1. #341
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Рости , нещо да те учудва ?

  2. #342
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Намирам ги, даже вече не ги и търся и няма за ги купувам даже на никаква цена, даже преправих 6бр. 12-стаци ДБл, като ги отрязах на височина на ЛР, защото за мен това е системата за ефективно пчеларство..даже купих и 6 рамкови нуклеуси ДБл и ги отрязах отдолу, за да ги преправя на ЛР за отводки..по 13лв ги купих....изобщо няма да ги боядисвам - с оригиналната соц. боя са..и отстрани са китвани с болкит аралъците...но и да има пролуки, пчелите ще ги заклеят.

  3. #343
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Днес се обадих на производителя на троянската боя за която питах. Телефона ми вдигна "шефа" и не останах никак очарован от разговора. Оказа се че нямат грунд за тези бои. Да съм разредил боя и да грундирам така, сякаш стена ще боядисвам. Останах с впечатление че тези хора въобще не са наясно на какво е подложен един кошер и съответно няма как да са направили подходящо здрава боя. Оказа се че не предлагат продуктите си в моя град което също говори кофти. Цената е добра,(6лв./кг) но може да се окаже автогол.

    Сега започнах да проучвам боята за кошери на Нина-хим Марсел http://www.ninachim.com/products/Mar...ni-ko6eri.html
    Имат грунд за предварителна обработка. Видях ги в магазин. Грунда беше 3,30 лв. боята 7,20лв. Тази цена започва все повече да се приближава до Сократес и едва ли ще се вържа, но ако имате впечатления споделяйте.
    Благодаря.
    Аз ползвам таква боя и съм доволен, цветовете са хубави и се нанася лесно.
    Преди 2 години дадох 250 лева за Сократес и останах крайно разочарован, прехвалена работа.

  4. #344
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Нещо хептен я вапцахме.Безира използвам,но не за да запълвам дупки и пукнатини.За тях се използва кит за дърво.След това безиросвам и удрям две ръце боя.Отвътре не безиросвам като твоя приятел Иван Манков/беше и мой приятел,така си мислех аз,но ми заби ножа в гърба и се спусна по другата шанца за ски скокове./За вътрешния интериор се грижат тези които обитават кошера
    Чичо ми Гоголе(с цялото ми уважение), аз безир не съм ползвал при боядисване, импрегниране и подобни при кошер(камо ли отвътре!!???!?!!) Добрата ми култура на използване на бои, грундове и всичко свързано с"бояджълъка" идва от "Технология на изящните изкуства"
    P.S.Пий хапчетата редовно, дишай дълбоко, и не ми пъхай думи в устата! Това му казват :манипулация! Наздраве!!!

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз ползвам таква боя и съм доволен, цветовете са хубави и се нанася лесно.
    Преди 2 години дадох 250 лева за Сократес и останах крайно разочарован, прехвалена работа.
    По скоро ме интересува издържливоста?

  6. #346
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    По скоро ме интересува издържливоста?
    Моите са със същата боя. Имам боядисани преди три години, нямам забележки. Спазвал съм всички условия, написани на етикета - импрегниране, две ръце, лак - всички продукти са на същата фирма. От тази година имат и нови цветове (бял и оранж), пробвах ги, добре нанасят, но е рано за допълнителни похвали ... поне да презимуват. Всичко съм нанасял с четка.
    Направи ми впечатление, че в железариите, в които ги продават в София цените са по-ниски от електронния им магазин (5.90лв по спомен)

  7. #347
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Днес се обадих на производителя на троянската боя за която питах. Телефона ми вдигна "шефа" и не останах никак очарован от разговора. Оказа се че нямат грунд за тези бои. Да съм разредил боя и да грундирам така, сякаш стена ще боядисвам. Останах с впечатление че тези хора въобще не са наясно на какво е подложен един кошер и съответно няма как да са направили подходящо здрава боя. Оказа се че не предлагат продуктите си в моя град което също говори кофти. Цената е добра,(6лв./кг) но може да се окаже автогол.

    Сега започнах да проучвам боята за кошери на Нина-хим Марсел http://www.ninachim.com/products/Mar...ni-ko6eri.html
    Имат грунд за предварителна обработка. Видях ги в магазин. Грунда беше 3,30 лв. боята 7,20лв. Тази цена започва все повече да се приближава до Сократес и едва ли ще се вържа, но ако имате впечатления споделяйте.
    Благодаря.
    Ха, ха... има шефове, които не знаят какво се произвежда в поверените им предприятия. Колкото и абсурдно да звучи това. Ето този тук май е един от тях.

  8. #348
    Боята на Нинахим за кошери нанесена върху капаци на полистиренови кошери падна за 1 година. Има паднала боя и от корпусите, но е малко. Същата боя нанесена на полиуретанви корпуси започна да се лющи веднага след боядисването. За по-малко от 1 година е паднала доста от боята от полиуретановите, това е свързано и с това, че те са с много гладка повърхност и боята няма сцепление.

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Днес се обадих на производителя на троянската боя за която питах. Телефона ми вдигна "шефа" и не останах никак очарован от разговора. Оказа се че нямат грунд за тези бои. Да съм разредил боя и да грундирам така, сякаш стена ще боядисвам. Останах с впечатление че тези хора въобще не са наясно на какво е подложен един кошер и съответно няма как да са направили подходящо здрава боя. Оказа се че не предлагат продуктите си в моя град което също говори кофти. Цената е добра,(6лв./кг) но може да се окаже автогол.

    Сега започнах да проучвам боята за кошери на Нина-хим Марсел http://www.ninachim.com/products/Mar...ni-ko6eri.html
    Имат грунд за предварителна обработка. Видях ги в магазин. Грунда беше 3,30 лв. боята 7,20лв. Тази цена започва все повече да се приближава до Сократес и едва ли ще се вържа, но ако имате впечатления споделяйте.
    Благодаря.
    Рости, аз умишлено не се намесих, тъй като ти, имаше питане към определена марка боя. А тук, разни инджинери взеха да си вихрят гюдориите и да пишат за термо боите. Ако се чудиш, бих те насочил!

  10. #350
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Чета,чета и не мой да ви разбера за какво са ви всичките тия буклуци.Аз от скоро ползвам авто емайл лак и съм много доволен. С една кутия и 200-300гр разредител боядисвам 5-6 кошера с четка.Това дето сте го писали и полвината не вярвате в него.

 

 
Страница 35 от 39 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •