Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 39 ПърваПърва ... 29373839
Резултати от 381 до 384 от общо 384
  1. #381
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от zamfireca Виж публикацията
    Здравейте колеги и за много години.Споделете от личен опит коя боя е по дълготрайна за дървените корпуси,аз ползвах преди ленен безир 2 ръце и после 2 ръце практис емайл мак но на 2рата година пада боята
    120мл. ленен безир, 120мл. боров терпентин, 100гр. восък, 90гр. колофон. Стопяват се на водна баня. Сместа се нанася гореща върху корпусите и се обработва допълнително с въздухожен. Ако се търси и цвят, преди обработката, се нанася байц на водна основа. Аз предпочитам палисандър или орех.

  2. #382
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    120мл. ленен безир, 120мл. боров терпентин, 100гр. восък, 90гр. колофон. Стопяват се на водна баня. Сместа се нанася гореща върху корпусите и се обработва допълнително с въздухожен. Ако се търси и цвят, преди обработката, се нанася байц на водна основа. Аз предпочитам палисандър или орех.
    Малко "грим", някоя видийка и така. Пък, дали ще потрябват тая година...
    20230220_155729.jpg

  3. #383
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    32
    Здравейте. Имам един въпрос.
    Мога ли да импрегниране кошера с восък и пистолет за горещ въздух, някой ако има подобен опит моля да сподели. Восъкът издържа ли, дали не се разтича лятото или не попива в дървото. Става въпрос от външната му страна.

  4. #384
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    Здравейте. Имам един въпрос.
    Мога ли да импрегниране кошера с восък и пистолет за горещ въздух, някой ако има подобен опит моля да сподели. Восъкът издържа ли, дали не се разтича лятото или не попива в дървото. Става въпрос от външната му страна.
    Виж пост #381. Ролята на терпентена е на транспортер за другите съставки в дълбочина на дървото.

 

 
Страница 39 от 39 ПърваПърва ... 29373839

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •