Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 39 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 384
  1. #351
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Моите корпуси са от фибран и ги боядисвам със фасадна боя,дъната са дървени и ползвам яхтен лак,капаците също са дървени но при тях още като изсъхне матеряла започвам да го заливам с хидравлично масло за да се импрегнира дървото в последствие изобщо с нищо не боядисвам капаците.

  2. #352
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Днес се обадих на производителя на троянската боя за която питах. Телефона ми вдигна "шефа" и не останах никак очарован от разговора. Оказа се че нямат грунд за тези бои. Да съм разредил боя и да грундирам така, сякаш стена ще боядисвам. Останах с впечатление че тези хора въобще не са наясно на какво е подложен един кошер и съответно няма как да са направили подходящо здрава боя. Оказа се че не предлагат продуктите си в моя град което също говори кофти. Цената е добра,(6лв./кг) но може да се окаже автогол.

    Сега започнах да проучвам боята за кошери на Нина-хим Марсел http://www.ninachim.com/products/Mar...ni-ko6eri.html
    Имат грунд за предварителна обработка. Видях ги в магазин. Грунда беше 3,30 лв. боята 7,20лв. Тази цена започва все повече да се приближава до Сократес и едва ли ще се вържа, но ако имате впечатления споделяйте.
    Благодаря.
    С тази боя имам боядисани 50 корпуса и от тях за три зими останаха не повече от 15 все още здрави, останалите се напукаха и олющиха като юфка, а от северната страна всички са мухъл, което показва че боята попива влагата.
    Спазил съм всички препоръки за инпрегниране и боядисване. Инпрегнанта и боята пръсках с пистолет по два слоя. Избрах я защото имах много за боядисване и ми се стори добър вариант.
    Дъната, магазините и капаците също са със същата боя но при тях нямам проблеми!

  3. #353
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    rosty_sz Не съм работил с техни бои, но мога да споделя за силиконовите мазилки за външна топлоизолация - един от най-евтините продукти предлагани на пазара. С продукта се работи що годе лесно, на външен вид и здравина изглежда добре. Разходната норма, която дава производителя е завишена. Наблюденията са ми от 4-5 години. Най-добра цена имат в първи частен склад.

  4. #354
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Повечето мнения за еко боите май са негативни, други са от опит 3-5г. Да ви покажа 20-30 годишни кошери , боядисани с боя за 3-5лв. , при технология : две ръце боя и освежаване след 10-15 г.


    пп. Интересно защо rosty_sz не си кара със старата боя( някакъв -еко, био лак).

  5. #355
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    По скоро ме интересува издържливоста?
    Пролетта боядисвах с нея и не мога да кажа.

  6. #356
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    rosty_sz,

    Боята и грунда за дърво на http://www.ninachim.com/products/Mar...ni-ko6eri.html http://www.ninachim.com/products/Mar...-za-darvo.html започнах да ги ползвам още преди три години. Но има важно условие. Винаги една или две ръце от грунда им, а след това задължително две ръце боя. Полагането на грунд преди боята пести изключително много от боята. За три години кошерите ми са избелели не повече 15-20 %. Всичките неща, които са посочени в линка като предимства, са верни. С две ръце съм за тази боя и грунда им! И въобще не е вярно посоченото в указанията, че съхне напълно за шест часа. Ако боядисваните повърхности са изложени на слънце и температурата е 25 градуса, съхненето е за максимум половин час, т.е. за ден боядисвам безир, грунд и боя на две ръце и на другия ден зареждам с пчели.

    С една кутия грунд се боядисват десетина кошера, ако е на една ръка, а с една кутия боя на две ръце шест или седем кошера. Икономически е доста изгодно, предвид това, че не се пребоядисва на всеки пет години.

  7. #357
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    С тази боя имам боядисани 50 корпуса и от тях за три зими останаха не повече от 15 все още здрави, останалите се напукаха и олющиха като юфка, а от северната страна всички са мухъл, което показва че боята попива влагата.
    Спазил съм всички препоръки за инпрегниране и боядисване. Инпрегнанта и боята пръсках с пистолет по два слоя. Избрах я защото имах много за боядисване и ми се стори добър вариант.
    Дъната, магазините и капаците също са със същата боя но при тях нямам проблеми!
    Галине, за боята на Нинахим Марсел ли става въпрос или за троянската "универсал"?

  8. #358
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Искам да споделя много добрите си впечатления от употребата на Aqua Hochglanzlack. Добра защита и голяма покривност. Цената също е добра. Впечатленията ми са вече от 5-6 години. Ако някой се интересува и е затруднен с намирането мога да му дам координатите на представители в Пловдив.

  9. #359
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Искам да споделя много добрите си впечатления от употребата на Aqua Hochglanzlack. Добра защита и голяма покривност. Цената също е добра.

    Виждам я 15лв.--.0.750кг. Май и аз ще мина на тези бои.



  10. #360
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Галине, за боята на Нинахим Марсел ли става въпрос или за троянската "универсал"?
    За Нинахим.

 

 
Страница 36 от 39 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •