Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 78

Тема: Апел

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

    Апел

    Апел



    Отправям апел от мое име и от името на всички засегнати от поголовното измиране на пчелите към:

    проф. Калинка Гургулова
    проф. Ив. Желязкова
    проф. Петър Ненчев
    д-р Боян Първулов
    зооинж. Матеев
    зооинж. Матеев - син
    зооинж. Мутафов
    зооинж. Кожухаров


    Да излезете с някакво становище и начин за преодоляване на този колапс. Помогнете на пчеларите докато е време, защото загубите ще са тотални.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Проблема е огромен и си мисля, че е доста по - важен и от чумата. Не мога да разбера защо не ни обръщат внимание?
    Па из всите ни пчеларски организации, съюзи, асоциации и прочие, освен от лесните пари, дето потекоха от Европа, от нещо друго интересуват ли се въобще?!
    Дори Матеев с пламенния патос и пишман философиите, не намери причина в отравянията, които го сполетиха, ами в работниците, задето имал проблеми в .... бизнеса.

    Я да видим, колко от участниците тука показаха среден пръст на пчеларските ни организации - колко показаха среден пръст на всякакви програми и субсидии - колко показаха, че наистина се интересуват от сектора, а не само от лапането на лесни пари. По всичко изглежда, че повечето от онези, които го направихме, вече не участват във форума.

    Ще го кажа така - господа: вие самите участвате активно в унищожаването на пчеларството у нас. Онези, които направиха темата за инвертиран сироп най- обемната в този форум, онези които се почупиха да се подмазват на Матеев, онези, които оплюха много стойностни и кадърни пчелари участвали във форума, онези, които се редят на опашки пред гишетата за европарите и за био пчеларство, онези, които позлатиха доцента и приближените му, онези, които години наред разтягаха локуми, че мора по пчелите е заради неправилно третиране на акара и прочие, и прочие, да не изброявам как се стигна дотук ....... ха да ви е честито лекомислието и тънките сметки, които не спряхте да правите.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Па из всите ни пчеларски организации, съюзи, асоциации и прочие, освен от лесните пари, дето потекоха от Европа, от нещо друго интересуват ли се въобще?!
    Дори Матеев с пламенния патос и пишман философиите, не намери причина в отравянията, които го сполетиха, ами в работниците, задето имал проблеми в .... бизнеса.

    Я да видим, колко от участниците тука показаха среден пръст на пчеларските ни организации - колко показаха среден пръст на всякакви програми и субсидии - колко показаха, че наистина се интересуват от сектора, а не само от лапането на лесни пари. По всичко изглежда, че повечето от онези, които го направихме, вече не участват във форума.

    Ще го кажа така - господа: вие самите участвате активно в унищожаването на пчеларството у нас. Онези, които направиха темата за инвертиран сироп най- обемната в този форум, онези които се почупиха да се подмазват на Матеев, онези, които оплюха много стойностни и кадърни пчелари участвали във форума, онези, които се редят на опашки пред гишетата за европарите и за био пчеларство, онези, които позлатиха доцента и приближените му, онези, които години наред разтягаха локуми, че мора по пчелите е заради неправилно третиране на акара и прочие, и прочие, да не изброявам как се стигна дотук ....... ха да ви е честито лекомислието и тънките сметки, които не спряхте да правите.
    Мисля, че няма нужда да започваме да търсим кой какво и защо. Защото пак ще се стигне до това което описваш. Сърдити, напуснали и така. Трябва да се вземат бързи мерки за да се излезе от това положение и това трябва да стане чрез тези хора които започнах да изброявам по - горе в АПЕЛА. Тези хора работят именно в тази сфера и би трябвало веднага да реагират на ситуацията. Пак питам - защо не го правят? Все едно акушерка да не реагира на раждане на родилка. Мерките трябва да се вземат до дни или всичко заминава по дяволите. Просто да се каже каква е болестта и лекарството, а оттам нататък пчеларите ще реагират по пчелините си. Да може това да се спре и за месец, месец и нещо майките да снесат що годе някакви яйца за да се подготвят за зимата. И дано да продължи хубавото време за да се удължи периода, което обаче ме съмнява. Т. е. ще застудее по рано от очакваното. Дано не съм прав, но май май....

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мисля, че няма нужда да започваме да търсим кой какво и защо. Пак питам - защо не го правят?
    Надявам се така да вижаш по- добре противоречието. Не ми е за цел да има сърдити и напуснали, и прочие. НО! - ще се повторя - колко от участниците тука членуват в някоя пчеларска организация? А ти?
    Така - съответно: ами вземете поставете този въпрос в организацията, в която членувате. Или какво - тихо да ти е името, че да не объркаме "другия" келепир. Всичките ни пчеларски съюзи де факто нехаят за проблемите в пчеларството и вие ги подкрепяте, макар и мълчаливо. Е как да стане? Ми няма да стане и ще продължаваме да се спасяваме по единично, докато не стигнем до критичната точка, от която насетне процеса на разпад става необратим.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Надявам се така да вижаш по- добре противоречието. Не ми е за цел да има сърдити и напуснали, и прочие. НО! - ще се повторя - колко от участниците тука членуват в някоя пчеларска организация? А ти?
    Така - съответно: ами вземете поставете този въпрос в организацията, в която членувате. Или какво - тихо да ти е името, че да не объркаме "другия" келепир. Всичките ни пчеларски съюзи де факто нехаят за проблемите в пчеларството и вие ги подкрепяте, макар и мълчаливо. Е как да стане? Ми няма да стане и ще продължаваме да се спасяваме по единично, докато не стигнем до критичната точка, от която насетне процеса на разпад става необратим.
    Аз. Аз не членувам в никаква организация, не вземам субсидии, не съм БИО, не ползвам никакви облаги и затова, ако намериш постовете ми ще видиш, че съм искал повече от който и друг членуващ в организация или другите които изредих. Както виждаш и сега вия като вълк за да се направи нещо за пчелите и пчеларите. Както съм казвал и казвам пак - аз си отглеждам пчелите за кеф и повече ми го правят този кеф когато пеят напролет, а не когато вадя меда им. Аз мога да ги зацепя когато си искам и няма и да помисля за тях, но когато правиш нещо все пак влагаш някаква енергия и аз съм решил да си ги отглеждам и вкарвам много енергия в тях. А, че измират така поголовно не мога да го мина хей така гратис, защото, ако го мина днес така то утре ще мина гратис и покрай деца в такова положение, а аз съм човек все пак. Та няма значение дали си в организация или не. Важно е какво правиш? А аз правя - ВИЯ, но няма кой да ме чуе. За какво са им тези фирми пред имената, когато има нужда от тях, а тях ги няма?

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Вероятно е така, но договор с горния никой няма.
    И без това очаквам сега да ми скочат форумните корифеи, че тези неща пчеларите си ги знаят и "да не им давам наклон на дедовия".
    Аз поне имам лекарство за това и в различни дози. Затова, че споко. Давай.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Бях интересен за "професорите", докато дам парите. После получих един лист, за който бях предупреден, че нямам право да го публикувам. Въпреки всичко пуснах част от него в едно от мненията си някъде из темите, но не ми се търси сега къде е точно. Полза от всичко това никаква. Оплаках ви се, че пчелите ми пълзят пред кошерите още миналата пролет. В региона ми практически няма селско стопанство, че да има пръскане и оттам - натравяне. Явлението продължава и тази година, мирише на леш, ако не измета под кошерите две седмици. Един ред от 12 кошера загина до пролетта, само в два от тези кошери имаше диарични петна по рамките. Имаха си мед, не умряха от глад. Докато дойде ред да им извъртя рамките, доста се захаросаха, но въпреки това от тях извадих 100 кг мед, стана прекрасна ракия с кайсии и мед. Не съм ги преглеждал, откакто извадих липата, стана вече повече от месец. Само мета площадката, като замирише много на мърша. Един единствен кошер засега е видимо зле, майката му е нефелна и снася слабо. Като ги отворя другата седмица, ще знам как са.
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 10.11.2018 в 08:12.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Агро, а защо получи предупреждение да не побликуваш резултатите? Това значи, че истината се знае от всички изброени от Слънчо имена, но си се прикрива умишлено, а от там апела му е точно вой,но вой на вълк в пустиня...

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    точно вой,но вой на вълк в пустиня...
    Точно така де. Хайде да си открием картите. Точно това искам да покажа. На бас се хващам, че тук никой няма да се покаже и да разясни каква е обстановката. Който спечели ще му дам една майка от моя пчелин. Не, едно семейство. Кой ще спечели?

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Бургаското сдружение изпрати до Германия слънчоглед за изследвания поради измирането на летящата пчела в нашата област. Плащането е за сметка на дружеството.
    Да се надяваме, че няма да искате пари, за да научим резултата.

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •