Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 78

Тема: Апел

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    От Вълчовски ще научите това: https://www.agronet.bg/agro-news/134...a0103dbac.html Само дето не знам с какво ми помага, като го знам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Апел
    Отправям апел от мое име и от името на всички засегнати от поголовното измиране на пчелите към:

    проф. Калинка Гургулова
    проф. Ив. Желязкова
    проф. Петър Ненчев
    д-р Боян Първулов
    зооинж. Матеев
    зооинж. Матеев - син
    зооинж. Мутафов
    зооинж. Кожухаров


    Да излезете с някакво становище и начин за преодоляване на този колапс. Помогнете на пчеларите докато е време, защото загубите ще са тотални.
    А ти лично кого от целия този списък информира за този проблем. Или очакваш хората от списъка да са гадатели и да ти четат мислите? Моите си семейства са си здрави и читави и аз няма как да разбера, че някой си има проблем, ако той не ми се е обадил да ме информира за проблема. Как въобще е възможно да твърдите, че половин България е болна, и в същото време никой никого да не е сезирал по официален начин?

    А сега по въпроса за проблема:
    Преди около месец научих за него, но от слухове от ненадеждни източници, на които не може да им се вярва. Въпреки това двете организаци КБП и БПРА отреагираха светкавично и изпратиха официални писма до МЗХ, с които ги информирахме за потенциалния проблем и настоявахме за незабавни действия. Поискахме да се отпусне бюджет за вземане на проби и за изпращането им във френска лаборатория, защото българските не могат да детектират всички видове вируси. Когато се изясни кой вирус е причинителя, тогава и ще знаем какви мерки да предприемаме за борба с него или за профилактика против заразяването с него. Преди това обаче нищо не можем да направим, защото ще е еквивалентно на стрелба в тъмното със завързани очи.

    Иначе хронологията е следната:
    1. Преди около месец научихме за този потенциален проблем
    2. Организирахме среща на наши представители със шефа на БАБХ Дамян Илиев
    3. Запознахме го с потенциалния проблем
    4. Той се разпореди на заместниците си (Чобанов и др.) да се задействат по разрешаването на проблема
    5. Заместниците са направили проучване за лаборатория, която може да свърши работата, и са открили такава във Франция.
    6. Цената на изслоедванията обаче е 6000 EUR.
    7. БАБХ информира МЗХ и иска извънареден бюджет за тези изследвания
    8. МЗХ отговарят, че пари няма
    9. БАБХ ни информират, че трябва сами да си пратим проби и сами да си ги платим
    10. Провеждат се от наша страна редица разговори със служители на МЗХ, както и се правят неофициални срещи, за които не е редно да раздухваме в публичното пространство
    11. Когато изпращахме официалното писмо с искане на пари по деминимис, в част от мотивите описахме и тази смъртност, вероятно дължаща се на някакъв нов и неизвестен вирус.

    Та това е ситуацията към днешна дата. Всички държавни институции, които имат отношение към проблема, вече са предупредени както неофициално, така и официално. Тоест те вече са наясно с възможните последици за пчеларския сектор. Първосигнално отреагираха със стандартния отговор, че пари няма, но те това го казват винаги и навсякъде. В момента работим по въпроса да успеем да ги убедим, че проблемът наистина е много сериозен, за да се бръкнат в джоба, но за съжаление не получаваме никаква подкрепа от страна на пчеларите. Нито един от пострадалите пчелари не е предизвикал официални комисии, които официално да констатират наличието на този проблем. Е как тогава очаквате МЗХ и БАБХ да ни обърнат сериозно внимание, след като по официалните статистики НЯМА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.

    Мога да ги разбера служителите от МЗХ. Те отдавна не ни вярват на твърденията на пчеларските организации, защото нито една официална статистика не ги потвърждава. Непрекъснато им пеем за голяма зимна смъртност, но според статистиката тя е почти нулева. Непрекъснато им пеем за натровени от арендаторите пчелни семейства, но според статистиката тровенията са нищожен процент - по 1-2 случа на година. Така че и сега сигурно гледат на нас като на лъжливото овчарче, което толкова много е лъгало, че когато най-накрая каже истината, никой няма да му повярва.

    Така че който е засегнат от това заболяване, нека да спре да се пени и да обвинява други хора за собствените си грешки. Повикайте си собствените ветеринарни лекари да констатират заболяването. След това информирайте ОДБХ, съставете комисия, направете констатация, впишете във ВЕТИС резултатите от тази констатация, и когато се натрупат много такива случаи, бъдете сигурни, че държавната администрация ще се задейства и веднага ще се намери бюджет за превантивни действия. А когато някой се бръкне за 6000 EUR и се докаже вируса, ще се знае и лекарството, с което да го лекуваме. Тогава и само тогава можем да лобираме пред БАБХ и МЗХ това лекарство да получи разрешение за употреба на територията на Република България и ще го включим в списъка с разрешените препарати за закупуване по пчеларската програма. Ще заделим и достатъчен бюджет по НПП, за да има за всички и за да може всеки, който поиска, да си го закупи.

    Та това е пътя за преборване със съществуващия проблем. Друг път няма, освен свикването на протест, но сами знаете, че пак почти никой няма да дойде на този протест, и пак в МЗХ ще се смеят на жалките напъни на лъжливото овчарче.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    То ясно що не се оплакваме г-н Матеев.Ако си обявя зимната смъртност нали ще загубя една шапка пари.Ако ми вземат проба и се окаже,че има глинец, а не само вирус,ако в меда ми открият комофост който продавам на дребно...Има много АКО г-н Матеев там е проблема.Модернизатора е прав за него си защото не е ЗП и нищо не лапа от никъде той е един пчелар който няма знанията на гулемите специалисти и се чуди какво става с неговите пчели,а и дали тая болест не е вредна и за него самия? Все пак чуваме всеки ден как умират млади хора от РАК.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А ти лично кого от целия този списък информира за този проблем. Или очакваш хората от списъка да са гадатели и да ти четат мислите? Моите си семейства са си здрави и читави и аз няма как да разбера, че някой си има проблем, ако той не ми се е обадил да ме информира за проблема. Как въобще е възможно да твърдите, че половин България е болна, и в същото време никой никого да не е сезирал по официален начин?

    А сега по въпроса за проблема:
    Преди около месец научих за него, но от слухове от ненадеждни източници, на които не може да им се вярва. Въпреки това двете организаци КБП и БПРА отреагираха светкавично и изпратиха официални писма до МЗХ, с които ги информирахме за потенциалния проблем и настоявахме за незабавни действия. Поискахме да се отпусне бюджет за вземане на проби и за изпращането им във френска лаборатория, защото българските не могат да детектират всички видове вируси. Когато се изясни кой вирус е причинителя, тогава и ще знаем какви мерки да предприемаме за борба с него или за профилактика против заразяването с него. Преди това обаче нищо не можем да направим, защото ще е еквивалентно на стрелба в тъмното със завързани очи.

    Иначе хронологията е следната:
    1. Преди около месец научихме за този потенциален проблем
    2. Организирахме среща на наши представители със шефа на БАБХ Дамян Илиев
    3. Запознахме го с потенциалния проблем
    4. Той се разпореди на заместниците си (Чобанов и др.) да се задействат по разрешаването на проблема
    5. Заместниците са направили проучване за лаборатория, която може да свърши работата, и са открили такава във Франция.
    6. Цената на изслоедванията обаче е 6000 EUR.
    7. БАБХ информира МЗХ и иска извънареден бюджет за тези изследвания
    8. МЗХ отговарят, че пари няма
    9. БАБХ ни информират, че трябва сами да си пратим проби и сами да си ги платим
    10. Провеждат се от наша страна редица разговори със служители на МЗХ, както и се правят неофициални срещи, за които не е редно да раздухваме в публичното пространство
    11. Когато изпращахме официалното писмо с искане на пари по деминимис, в част от мотивите описахме и тази смъртност, вероятно дължаща се на някакъв нов и неизвестен вирус.

    Та това е ситуацията към днешна дата. Всички държавни институции, които имат отношение към проблема, вече са предупредени както неофициално, така и официално. Тоест те вече са наясно с възможните последици за пчеларския сектор. Първосигнално отреагираха със стандартния отговор, че пари няма, но те това го казват винаги и навсякъде. В момента работим по въпроса да успеем да ги убедим, че проблемът наистина е много сериозен, за да се бръкнат в джоба, но за съжаление не получаваме никаква подкрепа от страна на пчеларите. Нито един от пострадалите пчелари не е предизвикал официални комисии, които официално да констатират наличието на този проблем. Е как тогава очаквате МЗХ и БАБХ да ни обърнат сериозно внимание, след като по официалните статистики НЯМА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.

    Мога да ги разбера служителите от МЗХ. Те отдавна не ни вярват на твърденията на пчеларските организации, защото нито една официална статистика не ги потвърждава. Непрекъснато им пеем за голяма зимна смъртност, но според статистиката тя е почти нулева. Непрекъснато им пеем за натровени от арендаторите пчелни семейства, но според статистиката тровенията са нищожен процент - по 1-2 случа на година. Така че и сега сигурно гледат на нас като на лъжливото овчарче, което толкова много е лъгало, че когато най-накрая каже истината, никой няма да му повярва.

    Така че който е засегнат от това заболяване, нека да спре да се пени и да обвинява други хора за собствените си грешки. Повикайте си собствените ветеринарни лекари да констатират заболяването. След това информирайте ОДБХ, съставете комисия, направете констатация, впишете във ВЕТИС резултатите от тази констатация, и когато се натрупат много такива случаи, бъдете сигурни, че държавната администрация ще се задейства и веднага ще се намери бюджет за превантивни действия. А когато някой се бръкне за 6000 EUR и се докаже вируса, ще се знае и лекарството, с което да го лекуваме. Тогава и само тогава можем да лобираме пред БАБХ и МЗХ това лекарство да получи разрешение за употреба на територията на Република България и ще го включим в списъка с разрешените препарати за закупуване по пчеларската програма. Ще заделим и достатъчен бюджет по НПП, за да има за всички и за да може всеки, който поиска, да си го закупи.

    Та това е пътя за преборване със съществуващия проблем. Друг път няма, освен свикването на протест, но сами знаете, че пак почти никой няма да дойде на този протест, и пак в МЗХ ще се смеят на жалките напъни на лъжливото овчарче.
    Я виж ти, работата потръгнала. Ей Матеев, всички питат аз какво съм направил? Ами събудих теб от дългия ти сън та да се поразмърдаш, че да влезеш във форума. Аз ли съм шефа тук или ти? Аз съм само модератор на форума ти. А проблемите на пчеларите са проблеми на вашите организации/твоята/ и /другата/. Аз проблем в пчелина, ако е имало съм взел адекватни мерки и не чакам да се роди Мойсей. А иначе се разпростирам според правата си. Не мога да правя чудеса когато не съм оторизиран за това. Аз не съм никой. Ти си този. Аз моята работа си я свърших чрез теб. Дано да има и резултати. За което разчитам пак на теб, а може и на някой друг. Благодаря за съдействието.

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Това че не влизам във форума не означава, че двете организации са спрели да функционират. Точно обратното - функционират с пълна сила и двигателя вече не съм само аз, а и една камара други активисти и членове на управителните съвети. Дори онзи ден (в понеделника) имахме поредното събрание на двата управителни съвета, на което бистрихме поредните проблеми и взехме решения за поредните действия или писма до МЗХ.

    Между другото настана време да се подготвя новата НПП за новия тригодишен период 2020-2022 г. Работната група в момента се сформира и есента и зимата ще има поне 10 заседания в София за измисляне и гласуване на новата НПП. Така че настана момента отново да давате предложения в темата за НПП. Ако нещо не ви харесва в съществуващата НПП, сега е момента да го променим през новия тригодишен период. Има и добра новина - бюджета по НПП за следващия тригодишен период ще бъде завишен от 1.5 до 2 пъти. Все още не знам точните цифри, но със сигурност ще има много повече пари за пчеларите спрямо сегашните. И като отчетем и факта, че напоследък процента на усвояване на пари по НПП от пчеларите е занижен, можем смело да твърдим, че през следващия тригодишен период пари ще има за всеки, който пожелае. Най-вероятно списъците ще бъдат удовлетворявани на 100% по всяка една мярка, с изключение на мярката за кошери, по която традиционно има 5 пъти повече кандидати, отколкото е бюджета.

    При наличието на толкова много пари аз си мисля, че ще е разумно да лобираме да се завишат процентите за подпомагане по всяка една мярка, и дори това го гласувахме в понеделник на събранието на управителните съвети. Също така гласувахме поне още 7-8 подобрения на програмата, свързани с това пчеларите по НПП да получават повече пари. Крайния срок за внасяне на предложенията обаче е до 15 септември, така че форума има много време да даде свои предложения, да ги обсъди, и ако има единомислие, да ги включим в списъка с предложения на КБП и/или БПРА.

  6. #16
    можем смело да твърдим, че през следващия тригодишен период пари ще има за всеки, който пожелае.
    Много благодаря. Но аз не желая, нека има повече за другите.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    15.03.2016
    Мнения
    11
    г-н Матеев да не би в Странджа хората да са алармирали за чумата до МЗХ , че БАБХ да изпрати проби за сметка на държавата във Франция а за нас няма пари просто интереса клати феса а в МЗХ ........?

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това че не влизам във форума не означава, че двете организации са спрели да функционират.
    Аааааа, няма такова нещо. Нищо не съм казал в тази посока. Имах предвид да хвърляш по едно око във форума, че да си информиран. Все пак ще разбереш кой къде го сърби, че да го почешеш.

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А ти лично кого от целия този списък информира за този проблем. Или очакваш хората от списъка да са гадатели и да ти четат мислите?
    Ей, началникът си е началник. Няма да влезе, да каже "Добър ден, спахте ли добре", а още не затворил вратата и хайде за ушаците.

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А ти лично кого от целия този списък информира за този проблем. Или очакваш хората от списъка да са гадатели и да ти четат мислите? Моите си семейства са си здрави и читави и аз няма как да разбера, че някой си има проблем, ако той не ми се е обадил да ме информира за проблема. Как въобще е възможно да твърдите, че половин България е болна, и в същото време никой никого да не е сезирал по официален начин?

    А сега по въпроса за проблема:
    Преди около месец научих за него, но от слухове от ненадеждни източници, на които не може да им се вярва. Въпреки това двете организаци КБП и БПРА отреагираха светкавично и изпратиха официални писма до МЗХ, с които ги информирахме за потенциалния проблем и настоявахме за незабавни действия. Поискахме да се отпусне бюджет за вземане на проби и за изпращането им във френска лаборатория, защото българските не могат да детектират всички видове вируси. Когато се изясни кой вирус е причинителя, тогава и ще знаем какви мерки да предприемаме за борба с него или за профилактика против заразяването с него. Преди това обаче нищо не можем да направим, защото ще е еквивалентно на стрелба в тъмното със завързани очи.

    Иначе хронологията е следната:
    1. Преди около месец научихме за този потенциален проблем
    2. Организирахме среща на наши представители със шефа на БАБХ Дамян Илиев
    3. Запознахме го с потенциалния проблем
    4. Той се разпореди на заместниците си (Чобанов и др.) да се задействат по разрешаването на проблема
    5. Заместниците са направили проучване за лаборатория, която може да свърши работата, и са открили такава във Франция.
    6. Цената на изслоедванията обаче е 6000 EUR.
    7. БАБХ информира МЗХ и иска извънареден бюджет за тези изследвания
    8. МЗХ отговарят, че пари няма
    9. БАБХ ни информират, че трябва сами да си пратим проби и сами да си ги платим
    10. Провеждат се от наша страна редица разговори със служители на МЗХ, както и се правят неофициални срещи, за които не е редно да раздухваме в публичното пространство
    11. Когато изпращахме официалното писмо с искане на пари по деминимис, в част от мотивите описахме и тази смъртност, вероятно дължаща се на някакъв нов и неизвестен вирус.

    Та това е ситуацията към днешна дата. Всички държавни институции, които имат отношение към проблема, вече са предупредени както неофициално, така и официално. Тоест те вече са наясно с възможните последици за пчеларския сектор. Първосигнално отреагираха със стандартния отговор, че пари няма, но те това го казват винаги и навсякъде. В момента работим по въпроса да успеем да ги убедим, че проблемът наистина е много сериозен, за да се бръкнат в джоба, но за съжаление не получаваме никаква подкрепа от страна на пчеларите. Нито един от пострадалите пчелари не е предизвикал официални комисии, които официално да констатират наличието на този проблем. Е как тогава очаквате МЗХ и БАБХ да ни обърнат сериозно внимание, след като по официалните статистики НЯМА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.

    Мога да ги разбера служителите от МЗХ. Те отдавна не ни вярват на твърденията на пчеларските организации, защото нито една официална статистика не ги потвърждава. Непрекъснато им пеем за голяма зимна смъртност, но според статистиката тя е почти нулева. Непрекъснато им пеем за натровени от арендаторите пчелни семейства, но според статистиката тровенията са нищожен процент - по 1-2 случа на година. Така че и сега сигурно гледат на нас като на лъжливото овчарче, което толкова много е лъгало, че когато най-накрая каже истината, никой няма да му повярва.

    Така че който е засегнат от това заболяване, нека да спре да се пени и да обвинява други хора за собствените си грешки. Повикайте си собствените ветеринарни лекари да констатират заболяването. След това информирайте ОДБХ, съставете комисия, направете констатация, впишете във ВЕТИС резултатите от тази констатация, и когато се натрупат много такива случаи, бъдете сигурни, че държавната администрация ще се задейства и веднага ще се намери бюджет за превантивни действия. А когато някой се бръкне за 6000 EUR и се докаже вируса, ще се знае и лекарството, с което да го лекуваме. Тогава и само тогава можем да лобираме пред БАБХ и МЗХ това лекарство да получи разрешение за употреба на територията на Република България и ще го включим в списъка с разрешените препарати за закупуване по пчеларската програма. Ще заделим и достатъчен бюджет по НПП, за да има за всички и за да може всеки, който поиска, да си го закупи.

    Та това е пътя за преборване със съществуващия проблем. Друг път няма, освен свикването на протест, но сами знаете, че пак почти никой няма да дойде на този протест, и пак в МЗХ ще се смеят на жалките напъни на лъжливото овчарче.
    Този пост е пълен с противоречия. Хем не сте знаели, хем знаете от месец. Хем източниците неблагонадеждни, хем сте се задействали светкавично. Хем голяма смъртност, хем липсва в статистиката..... Ами ще я търсите в стъкмистиката. Бързи действия - вече месец. Изследвания в лаборатория във Франция. Явно и те са толкова добри след като се получава това:http://www.bgfermer.bg/Article/7003108. А въз основа на "бързите" действия и на неотпуснатите 6000 евракиса смъртността ще е голяма, а и времето за действие изтича с всеки изминал ден. То оттук следва, че при протест никой няма да дойде. Защото едните ще са усвоили увеличените ДВА пъти средства и ще им е през дедовия, а на другите ще са им измрели пчелите и на тях също ще им е през дедовия.
    Та на това: "Това че не влизам във форума не означава, че двете организации са спрели да функционират. Точно обратното - функционират с пълна сила и двигателя вече не съм само аз, а и една камара други активисти и членове на управителните съвети." - има ли някой пчелар от форума да го потвърди? Някой знае ли за това? Някой да е влезнал във форума да ви информира? Или пак мода е виновен, че не е питал? Че той/мода/ да не чете мисли?

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    По принцип няма какво да докажат.Защото пълзенето и камарките се появиха след като няколко пъти изчезва летящата пчела.А как вземат проби от изчезнала пчела не ми е ясно.За мен проблема не е пълзящата,а изчезващата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •