Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 99

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69

    Американски гнилец

    ТОВА НЕ Е ЕПИЗОД ОТ НЯКОИ ФИЛМ....
    Както си преглеждам кошерите днес отварям един да видя как е нектара има ли нужда от нещо (кошера е МК) на втория етаж гледам няма много пчели.Мисля си тука мед няма да има и почвам да дигам рамките малко мед една две пило и се заглеждам в едната с тук там пило, пчели няма загледах се в някой килийки умрели ларви но не на дъното а ще кажеш че искат да излязат...първата ми мисъл не е добре работата връщам се на рамката с пило и с пчели и гледам някоя друга ларва по този начин и гледам пилото тук там с дупчица и леко хлътнало една клечка веднага и бъркам кафеникава точеща се слуз свалям да видя как е долу там има пчели но разбутах ги същото нещо .... затворих кошера и прекратих... веднага изгорих ръкавиците и повдигача....
    оттук на татака ми е ясно вечерта сяра в пушилката дупка и горя НО... тая дупка колко далече трябва да бъде и да очаквам ли да копая дупки всеки ден докато не остане ни един?

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    ТОВА НЕ Е ЕПИЗОД ОТ НЯКОИ ФИЛМ....
    Както си преглеждам кошерите днес отварям един да видя как е нектара има ли нужда от нещо (кошера е МК) на втория етаж гледам няма много пчели.Мисля си тука мед няма да има и почвам да дигам рамките малко мед една две пило и се заглеждам в едната с тук там пило, пчели няма загледах се в някой килийки умрели ларви но не на дъното а ще кажеш че искат да излязат...първата ми мисъл не е добре работата връщам се на рамката с пило и с пчели и гледам някоя друга ларва по този начин и гледам пилото тук там с дупчица и леко хлътнало една клечка веднага и бъркам кафеникава точеща се слуз свалям да видя как е долу там има пчели но разбутах ги същото нещо .... затворих кошера и прекратих... веднага изгорих ръкавиците и повдигача....
    оттук на татака ми е ясно вечерта сяра в пушилката дупка и горя НО... тая дупка колко далече трябва да бъде и да очаквам ли да копая дупки всеки ден докато не остане ни един?
    Направил си първи стъпки, но от сега на татък, следва стръмния баир. Много внимавай и не допускай да бъде нападнато това или друго болно семейство. Заразата основно се пренася с храната (меда). Дори и да унищожиш семействата проявили болестта, има голяма вероятност следващия сезон да се окажат и други семейства заболели. Не се отказвай, а вземай мерки. Има и друг начин за справяне с болестта, някъде тук бях писал за това. Ето ти и линк http://to-bee.blogspot.com/2011/06/blog-post_10.html. Чети и прилагай точно, методите работят успешно. Казвам ти от първо лице.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    А дали наистина това е АГ?...в други теми се говори за изчезване на пчели/аскосфероза и т.н.....миналата г. и на мен така ми се стопиха 15 семейства от 48, мислех си най-лошото и аз....тази година съм добре, само едно семейство замина, останалите са добре, т.е. без анализ в лаболатория, не може да се каже според мен дали има АГ в един пчелин.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    А дали наистина това е АГ?...в други теми се говори за изчезване на пчели/аскосфероза и т.н.....миналата г. и на мен така ми се стопиха 15 семейства от 48, мислех си най-лошото и аз....тази година съм добре, само едно семейство замина, останалите са добре
    По това, което описва, си мисля, че е АГ. Единствено не споменава за миризмата на пилото, която е специфична.

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Според мен това е прегряване на пилото поради намалелия брой пчели в кошерите и слаба вентилация. Което обаче не изключва появата на гнилец от многото измрели ларви и невъзможността на пчелите да ги изчистят от както казах - намаления брой.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Според мен това е прегряване на пилото поради намалелия брой пчели в кошерите и слаба вентилация. Което обаче не изключва появата на гнилец от многото измрели ларви и невъзможността на пчелите да ги изчистят от както казах - намаления брой.
    Дано си прав. Диагностицирането на дадено заболяване е най-важното нещо.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Миризма неможах да усетя и като отворих кошера и като си навирах рамката в лицето ...вярно че без тест няма да разбера 100% но незнам дали да рискувам???

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Миризма неможах да усетя и като отворих кошера и като си навирах рамката в лицето ...вярно че без тест няма да разбера 100% но незнам дали да рискувам???
    Каквото е станало - станало. Не бързай да унищожаваш. Прави изследвания, след което предприемай мерки.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    https://drive.google.com/file/d/1GEd...w?usp=drivesdk
    Изчетох всичко което намерих

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Реших да направя млния тест нз дли е верен токущо взех две проби и сега чакам да минат минутите ...но взех течнос от такава килика с клечка за уши и я мирисах не ми мирише и кошера не се усеща миризма или аз съм се повредил нещо...

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •