Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 99
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Днес следобед извадих всички рамки с пило и мед и ппставих ново дъно корпус и рамки изградени и основи и нова маика в клетка и късно вечерт хранилка с лекарство предписано от ветеринар... и сега остава да следим

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Днес следобед извадих всички рамки с пило и мед и ппставих ново дъно корпус и рамки изградени и основи и нова маика в клетка и късно вечерт хранилка с лекарство предписано от ветеринар... и сега остава да следим
    Тей ли те по съветва?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #43
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Ами след като изчето квото имаше така реших ...кой да ме съветва

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Днес следобед извадих всички рамки с пило и мед и ппставих ново дъно корпус и рамки изградени и основи и нова маика в клетка и късно вечерт хранилка с лекарство предписано от ветеринар... и сега остава да следим
    Аз доколкото съм чел, се прави рестарт.Правилно си махнал питите и си сложил нови в нов кошер,както и смяната на майката, но е трябвало да ги държиш гладни 48 часа и след това да действаш , за да изконсумират меда, в който се съдържа вируса.

  5. #45
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Новата майка снася но пчелите не вземат всичкия сироп но нямам идея защо?

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Един въпрос слрд смяната на питите и майката и след снасяне и запечатване на пилото ако е АГ до колко време ще се появят отново симптоми? И мога ши да дам проби за изследване и каде?

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Един въпрос слрд смяната на питите и майката и след снасяне и запечатване на пилото ако е АГ до колко време ще се появят отново симптоми? И мога ши да дам проби за изследване и каде?
    От това което аз знам по въпроса: Не си направил най-важното - очистителния глад. Ако е гнилец, той есента затихва и следващия сезон избухва с нова сила. Щом се съмняваш, пълна карантина на това семейство! Поне две години не пренасяй нищо от него към останалите кошери. Един повдигач персонално за кошера. Питите от него последни в центрофугата и след това дезинфекция. Лична хигиена(ръкавици, помощни материали, инструменти,..). И още, пролетното развитие на такова семейство може да е прекрасно, но това.да не те заблуждава! Следват благоприятни условия за гнилеца и го съсипва. Това знам от хора, пчелари доста преди аз да започна. Има лабораторий за изследване. Знам, че проф. Вълчовски ръководи една(май собствена?). Няма начин да няма и други. БАБХ за какво са, ако нямат лаборатория!?

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Преди години се бях записал на едни курсове за пчеларство само и само, за да видя АГ - така и казах на водещите курса, че съм се записал и платил, за да ми покажат на живо АГ. Обещаха ни, че и това ще направят, ала уви си останаха с обещанието, но един от тях ми рече следното: АГ и без да го познаваш не можеш да го сбъркаш, защото още с отварянето на кошера, ще те лъхне силна и гадна миризма.

    Надявам се да нямаш, тъй като почти* нямам личен опит с болестта няма и как да преценя по снимките, и видеото, което си качил, така че от мен единствения съвет е именно да се направи лабораторно изследване.

    * - като дете някъде през '80-те съм виждал, но .... като дете.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #49
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Не съм писал няколко дена да искам мнение или съвет но нямаше нужда... ако не бях сигурен за предното семейство вече съм сигурен за тези две който отрових и изгорих тази вечер... и само се надявам че забавянето няма да доведе до повече жертви и всичко ще свърши тази вечер или горенето ще продължи до съмия краи...

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Не съм писал няколко дена да искам мнение или съвет но нямаше нужда... ако не бях сигурен за предното семейство вече съм сигурен за тези две който отрових и изгорих тази вечер... и само се надявам че забавянето няма да доведе до повече жертви и всичко ще свърши тази вечер или горенето ще продължи до съмия краи...
    Правилно си постъпил че си ги изгорил,преди 6-7 години бях на твоето положение,рамкоповдигач и ръкавици също ги изгори,празните сандъци не ги запазвай,обгаряне и сода каустик не гарантират напълно унищожаването на гнилеца,това ти го казвам от личен опит че 2 години съм водил борба с АГ,докъто не изгорих всичко гнилец винаги се проявяваше.

 

 
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •