Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 99
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Искам възможно най бързо да взема мерки ...ако пратя проба кога ще стане? Икажете растояние за дупката и кладата дето ще правя...

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Искам възможно най бързо да взема мерки ...ако пратя проба кога ще стане? Икажете растояние за дупката и кладата дето ще правя...
    Абе Човеко, стига с тия клади, може да се мине и без тях, та дори и да е АГ. За изследването не мога да ти кажа време. Вече споменах, че правилната диагноза, е верния път към решаване на проблема.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Искам възможно най бързо да взема мерки ...ако пратя проба кога ще стане? Икажете растояние за дупката и кладата дето ще правя...
    След като няма миризма, а тя е характерен белег за гнилеца се разминаваш с тази диагноза, но по възможност е добре питите които са засегнати да се отстранят и да се унищожат по метода по който искаш. Стесняване на гнездото и подаване на сироп с някои препарати които сметнеш за удачни. Ако не помогне намесата от твоя страна му даваш думаня/огъня/.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Аз съм млад пчелар почнах с двае отвотки положих страшно много труд и след 5 годинои станаха 24 и при мисълта че мога да се зануля...

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Аз съм млад пчелар почнах с двае отвотки положих страшно много труд и след 5 годинои станаха 24 и при мисълта че мога да се зануля...
    Успокой се! Повечето от пишещите тук сме така. Много сме се трудили, имали сме възходи и падения, блъскали сме си главите в дувара, но сме намирали сили и сме се справяли. Не унивай! Винаги има решение на проблема, въпроса е да подходиш адекватно.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Мисля си тука мед няма да има и почвам да дигам рамките малко мед една две пило и се заглеждам в едната с тук там пило, пчели няма загледах се в някой килийки умрели ларви но не на дъното а ще кажеш че искат да излязат...първата ми мисъл не е добре работата връщам се на рамката с пило и с пчели и гледам някоя друга ларва по този начин и гледам пилото тук там с дупчица и леко хлътнало една клечка веднага и бъркам кафеникава точеща се слуз свалям да видя как е долу там има пчели но разбутах ги същото нещо .... затворих кошера и прекратих... веднага изгорих ръкавиците и повдигача....

    Прошарено и точещо се пило -това е АГ .

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    23
    На фона на ситуацията в много райони от страната е малко вероятно за АГ-особено пък щом има и поразени незапечатани ларви.Вероятно е асоциирана инфекция с водещата роля на вируси.Най-добре е проба но в сигурна л-я а не в някоя случайна ,където още като видят пробито капаче и за да не си отнемат време от почивката веднага пишат АГ.Провери в първия к-с за наличието на ларви със сменен цвят и ненормално положение, защото ситуацията при вирусите излиза много бързо от контрол.

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Реших да направя млния тест нз дли е верен токущо взех две проби и сега чакам да минат минутите ...но взех течнос от такава килика с клечка за уши и я мирисах не ми мирише и кошера не се усеща миризма или аз съм се повредил нещо...

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Прочете ли и едноименната тема в раздела? АГ всъщност не е толкова страшен. Миризма на туткал. Ако няма - може и да е доброкачествен /т.е. Евро/ гнилец.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    https://drive.google.com/file/d/1GEd...w?usp=drivesdk
    Изчетох всичко което намерих

 

 
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •