Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 139
  1. #81
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    За да ни завиждате.
    Така е, докато не се е качил там горе някой с "навигация" като моята и ще сте до там.

  2. #82
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Така е, докато не се е качил там горе някой с "навигация" като моята и ще сте до там.
    Мога да ти дам координатите на мойте пчелини,барем това да те успокои.

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    За да ни завиждате.
    Виж сега, в грешка сте всички, които сте био, и си мислите, че ви завиждаме. Миналата година, по това време, водихме ожесточен спор с един, дето се води супер модератор, но по книга. Та същия този, супер модератор, по същия начин си мислеше, но за да излезе от положение и накрая ми шляпна БАН, защото един идиот, обиди детето ми и се наложи аз да се защитя. Както и да е. Та във връзка с това което написа - не мога да разбера, защо си мислите, че ви завиждаме? Негодуваме за това, че както ти и всеки друг био, така и ние полагаме свръх човешки усилия, за да произведем мед, който после да реализираме на добра цена. Когато обаче се постави условието, на този меда се продава с предимство, защото притежава еди какво си и се води еди какво си - това няма как да го преглътнем. Пример: И аз копам с мотиката и ти копаш с мотика, обаче твоя сап , защото бил от бук, а не от чам и тежал повече, то твоята дневна ставка е по-голяма. А сега де?

  4. #84
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Мога да ти дам координатите на мойте пчелини,барем това да те успокои.
    Няма нужда да се успокоявам защото съм дори прекалено спокоен. Това което става според мен, казвам според мен е неправилно и затова искам да се промени. Не обичам неправдите и се старая колкото се може да ги няма.

  5. #85
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Виж сега, в грешка сте всички, които сте био, че ви завиждаме. Миналата година, по това време, водихме ожесточен спор с един, дето се води супер модератор, но по книга. Та същия този, супер модератор по същия начин си мислеше, за да излезе от положение и накрай ми шляпна БАН, защо един идиот обиди детето ми и се наложи аз да се защитя. Както и да е. Та във връзка с това което написа - не мога да разбера защо си мислите, че ви завиждаме? Негодовума за това, че както ти и всеки друг, така и ние полагаме свръх човешки усилия, за да произведем мед, който после да реализираме на добра цена. Когато обаче, се постави условието, на този меда се продава с предимство, защото притежава еди какво си и се води еди какво си - тогава вече ни е кофти. Пример и аз копам с мотиката и ти копаш с мотека, обаче твоя сап , защото бил от бук, а не от чам и тежал повече, то на твоята дневна ставка е по-голяма. А сега де?
    Налага се пак да пиша нещо което неискате да проумеете.Има правила определени от някой си,ти в момента си зрител,а аз играч(образно казано).И идва момента дето зрителя вика на играча как да играе.
    Усилията ни не са равни.Тук писането е доста.Като се видим ще дискутираме това за усилията.
    За завиждането се пошегувах,да видите дали е хубаво.Повече няма да се повтори.
    Според мен ако почне да пада цената на биомеда,другата хептен ще падне.Западняците обаче надали ще ядат биомед от Китай или Аржентина.Но другия ще го ядат.
    Пишеш “поставя се условие”.Ти за първи път ли се срещаш с “условия”.Какъв е пътя за преодоляването им?Всеки сам си го избира.Дали аз или ти сме сбъркали?Аз мисля,че има бъдеще биото,затова се ориентирах на там.Но няма как да се занули постигнатото,защото някои проспал момента и да се започне наново.

  6. #86
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Няма нужда да се успокоявам защото съм дори прекалено спокоен. Това което става според мен, казвам според мен е неправилно и затова искам да се промени. Не обичам неправдите и се старая колкото се може да ги няма.
    Избрал си пътя да се бориш срещу неправдите.Аз съм избрал да живея сред тях и да оцелявам,защото трябва да отгледам не само пчели ами и деца .Навярно имаш и други доходи,аз само от пчелите чакам парички.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Според мен ако почне да пада цената на биомеда,другата хептен ще падне.Западняците обаче надали ще ядат биомед от Китай или Аржентина.Но другия ще го ядат.
    Има резон в твоята мисъл за цената.
    Както вече споменах по-преди из форума, проведох разговор с един търговец, който ми каза следното (перифразирам): На запад цената на българския мед е по-висока, съпоставимо с китайския и аржентинския. Преди това, друг търговец ми каза каква е цената на аржентинския, франко склад в Германия. Наясно съм или поне предполагам какво би се случило, ако падне цената на биото.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Нищо няма да се случи .
    Този филм съм го гредал години наред .
    Виж , ако цената на нефта падне - при нас бензина поскъпва .

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    За да ни завиждате.


    Това не е вярно никой не ви завижда и вие се потите просто обсъждаме една гулема баница.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Като всички сте чесни що не ви направят проверки края на септември.Само по едно парченце восък с мед да ви вземат и на 90%ще трябва да ви вземат сертификатите.Но как да стане това като тия 90% ще цакнат за артия,за препарати,за данъци и др.Как каза играчите са си нагласили схемичката и много ги дразни някой да ручка софричката гледай пък ,че някой прочел от ЕС и се прецакала далаверата.Много ми е интересно колко е добива на комшията Био да ли е запълнил квотата от 30-40кг.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •