Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 139
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имах предвид,че няма да могат БИО пчеларите да си наливат билковите отвари.Закона на Нютон е голяма работа.
    Това за Нютон си прав.Чак се учудвам дали пишем за едно и също нещо.Ще взема да ти звънна за да те питам.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Българина е изобритателен.Той от празен кошер мед вади,ти захранилки пишеш.Фасулска работа.Важното е пробата от Германия.
    Това за пробата си прав,но и тук трябва да се променят нещата.Сега спокойно всеки може да си свери часовника за трийсетина лева и да си оправи гяволъка.Според мен при лоша проба излязла веднага трябва да се назначи проверка на пчелина.Шегувам се разбирасе.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това за пробата си прав,но и тук трябва да се променят нещата.Сега спокойно всеки може да си свери часовника за трийсетина лева и да си оправи гяволъка.Според мен при лоша проба излязла веднага трябва да се назначи проверка на пчелина.Шегувам се разбирасе.
    Тая година давам проба за акация и рапица биомед на Апитрейд.След4дни звънят и казват,че нямам полен(нужния процент)в акацията и дали да продължават с пробите,като тая акация ще я вземат за букет.Аз се съгласих,защото ми оттърва пак(6,50).След близо 40дни ми казват,че в меда ми има пестициди и камуфос и ще вземат меда като конвенционален(4.10).,ако желая.Добре,че и друга фирма взе проби,а вчера взе и меда на 6.80.За шегата ти става на въпрос-дали е уместно да се шегуваш или на чужд гръб и сто тояги са малко?Аз как да знам,че имам пестициди и камуфос,а после ми казват ,че нямам?Пробата за пестицид е към 20евро(само за един вид).Правят за3-4вида ,а за камуфос е 15-20евро.
    Тия пари ги дават изкупвачите,така че и тяхната не е лесна.Накараха ми се защо съм им дал проба,като знам какво щяло да излезе.А иди и разбери сега кой е крив и кой прав?
    Така,че за 30лв.може да си направиш проба тук и то по НПП за захар,полен,водно,хмд и ензими.За навън правят на западза около200лв.,а и да я имаш изкупвачите пак ще ти правят проба.
    Не писа за закона.Какво имаше в предвид?

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тук часни лаборатори няма ли?Чувал съм,че като си платиш и ти дават полени колкото искаш.Ама съм чувал само.Ако е вярно това май ще се регистрирам по наредба 26 и ще си пия кафенцето.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Тая година давам проба за акация и рапица биомед на Апитрейд.След4дни звънят и казват,че нямам полен(нужния процент)в акацията и дали да продължават с пробите,като тая акация ще я вземат за букет.Аз се съгласих,защото ми оттърва пак(6,50).След близо 40дни ми казват,че в меда ми има пестициди и камуфос и ще вземат меда като конвенционален(4.10).,ако желая.Добре,че и друга фирма взе проби,а вчера взе и меда на 6.80.За шегата ти става на въпрос-дали е уместно да се шегуваш или на чужд гръб и сто тояги са малко?Аз как да знам,че имам пестициди и камуфос,а после ми казват ,че нямам?Пробата за пестицид е към 20евро(само за един вид).Правят за3-4вида ,а за камуфос е 15-20евро.
    Тия пари ги дават изкупвачите,така че и тяхната не е лесна.Накараха ми се защо съм им дал проба,като знам какво щяло да излезе.А иди и разбери сега кой е крив и кой прав?
    Така,че за 30лв.може да си направиш проба тук и то по НПП за захар,полен,водно,хмд и ензими.За навън правят на западза около200лв.,а и да я имаш изкупвачите пак ще ти правят проба.
    Не писа за закона.Какво имаше в предвид?
    А коя е тази друга фирма която взе меда?

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    А коя е тази друга фирма която взе меда?
    Йот ги вал.Незнам как точно се пише.

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ти пак къснет си имал.Напоследък много се практикува схемата ,,Антибиотик".После цена 3лв и си бонбон.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тук часни лаборатори няма ли?Чувал съм,че като си платиш и ти дават полени колкото искаш.Ама съм чувал само.Ако е вярно това май ще се регистрирам по наредба 26 и ще си пия кафенцето.
    И за каквоще го ползваш документа?Нали ти обясних,че той пред закупчиците неважи.И за кво споменаваш тая наредба не ми е ясно?Ей тъй,да върви чата ли?

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    И за каквоще го ползваш документа?Нали ти обясних,че той пред закупчиците неважи.И за кво споменаваш тая наредба не ми е ясно?Ей тъй,да върви чата ли?
    Иска да каже, че ако стане биологичен, ще си налива захарния сироп по време на паша, после по наредба 26 ще си продава бурканите, а ще си плати на лабораторията да му дадът документ за био мед. Това правят комшийте му, той им се ядосва, те му подливат водата навсякъде(дори продават акация по 5 лв за тенекия), ама той си е виновен.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мани и за това им дават пари ,че са био.Тая година от лакумия извадиха и плодниците на Акацията,А и сега пчелите им трябва да храня.Добре ,че беше Гошето да ме светне как се работи с фунията,че правя сега БИО отводки от БИО крадци без сертификат.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •