Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010

Нова Наредба за биологичното производство.

Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Агроекологията е приложен дял от общата екология, Колеги смятате ли,че пчеларството е агроекологична дейност?Опазване на застрашени от изчезване местни породи, важни за селското стопанство. Не би ли трябвало да е включено и пчеларството?

VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Агроекологията е приложен дял от общата екология, Колеги смятате ли,че пчеларството е агроекологична дейност?Опазване на застрашени от изчезване местни породи, важни за селското стопанство. Не би ли трябвало да е включено и пчеларството?
    Категорично НЕ. Струпването на стотици кошери на едно място (пчелин) измества, отнема средата и на практика унищожава другите диви опрашители. В това няма нищо екологично.

Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Пчеларски район
    С. Малък Поровец общ.исперих
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Категорично НЕ. Струпването на стотици кошери на едно място (пчелин) измества, отнема средата и на практика унищожава другите диви опрашители. В това няма нищо екологично.
    Защо има хора които пишат с недомлъвки и на много сложен език?Аз лично доста от вас не ви разбирам,сякаш съм от друга страна и незнам български.Сега ти какво си написал не ми е ясно.Това струпване колко е?Колкото ти си решил в твоята глава ли?Нали има компетентни органи или ти си вещ в тая област?

Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Пчеларски район
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тая наредба ми е се едно чета виша математика.Аз не съм толкова начетен.Ако имаш желание ми я преведи на достъпен език.

вдраев, написал съм 3 прости изречения. Ако ти не ги разбираш, проблема си е твой.

Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Тая наредба ми е се едно чета виша математика.Аз не съм толкова начетен.Ако имаш желание ми я преведи на достъпен език.
    Ще, ама след седмица, сега е на "почивка" .

Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Пчеларски район
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    вдраев, написал съм 3 прости изречения. Ако ти не ги разбираш, проблема си е твой.
    Става дума за наредбата,че е написана като за теб предполагам.Аз не съм толкова начетен.А теб те помолих да пишеш за струпването на кошери на едно място и за дивите опрашители,където сигурно си експерт в тая област.Пиши по конкретно колко трябва да са на квадратен метър, декър,хектар и т.н.,кои са тия диви опрашители дето умират от струпването на пчели.Навярно като си гледа някой кошерите в двора е най-екологично?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •