Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14

Тема: Алергии

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    30.06.2018
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    с.Реброво

    Алергии

    Здравейте имам огромното желание да се захвана с пчеларството като хоби, но имам един проблем който незнам как да го реша, имам алергия от ужилване от оса незнам дали това ще ми попречи на бъдещото хоби защото никога не мее жилила пчела. Ще дадете ли съвет как да процедирам дали да ида на лекар да се изследвам или направо да ида при някой пчелар и да видя какво ще стане.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Йото Виж публикацията
    Здравейте имам огромното желание да се захвана с пчеларството като хоби, но имам един проблем който незнам как да го реша, имам алергия от ужилване от оса незнам дали това ще ми попречи на бъдещото хоби защото никога не мее жилила пчела. Ще дадете ли съвет как да процедирам дали да ида на лекар да се изследвам или направо да ида при някой пчелар и да видя какво ще стане.
    Може да направиш тест при лекар, а ако си по - смел опитай при пчелар, но да е близо до мед. пункт. Знае ли човек? Аз, например се подувах яко като малък от жило на пчела, но сега свикнах и дори не ми се подува. Само в началото за минута ме боли, но пчелина ми е пълен с маточина и стривам един стрък между дланите докато овлажнее хубаво и натърквам мястото. Охладнява/охлажда се/ и ми минава.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2018
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    обл. Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от Йото Виж публикацията
    Здравейте имам огромното желание да се захвана с пчеларството като хоби, но имам един проблем който незнам как да го реша, имам алергия от ужилване от оса незнам дали това ще ми попречи на бъдещото хоби защото никога не мее жилила пчела. Ще дадете ли съвет как да процедирам дали да ида на лекар да се изследвам или направо да ида при някой пчелар и да видя какво ще стане.
    Аз се занимавам с пчеларство, но придобих алергия към пчелната отрова преди една година. Алергията подлежи на лечение и на мен не ми пречи да продължавам да се занимавам с пчелите. Алергичната Ви реакция към отровата на осата не означава, че имате алергия и към пчелната. Обърнете се към алерголог за да си решите проблема.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    08.06.2015
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Каолиново, обл Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от D. Dobreva Виж публикацията
    Аз се занимавам с пчеларство, но придобих алергия към пчелната отрова преди една година. Алергията подлежи на лечение и на мен не ми пречи да продължавам да се занимавам с пчелите. Алергичната Ви реакция към отровата на осата не означава, че имате алергия и към пчелната. Обърнете се към алерголог за да си решите проблема.
    Здравейте. Бих искал да попитам как се лекува? И вие какво правите за да не ви пречи на хобито? Благодаря предварително. Поздрави

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Колегите с алерги да внимават.Моята се отключи от полените+прополис отново.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Колегите с алерги да внимават.Моята се отключи от полените+прополис отново.
    Така е защото малко те жилят. От там и слабата десесибилизация!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Така е защото малко те жилят. От там и слабата десесибилизация!

    Моята алергия аз си я докарах сам след предозиране с прополис.А за жиленето не е така.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Моята алергия аз си я докарах сам след предозиране с прополис.А за жиленето не е така.
    За жиленето си взел мерки. Използваш братока.
    Като споменах братока та се сетих. Той какъв е след като ти си порок.....опс...пророк? Месията не го ли ръкопожи?

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За жиленето си взел мерки. Използваш братока.


    Позна,но някой път ми прави стари пчеларски номера когато съм по къси гащета.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За жиленето си взел мерки. Използваш братока.
    Като споменах братока та се сетих. Той какъв е след като ти си порок.....опс...пророк? Месията не го ли ръкопожи?

    Бого избран да работи.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •