Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 58 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 580
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Момчето пише , че лично те са я градили , а майката не снася в нея .
    Нещо ми се върти , но ...

  2. #152
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Момчето пише , че лично те са я градили , а майката не снася в нея .
    Нещо ми се върти , но ...
    Именно. Остава да уточни върху онова ли са я изградили или направо да погледне вида килийки. Давай го това дето се върти, че ми стана интересно. Моят опит е до тук. Тази година семейство направи върху една основа свободно съчинение - 70% търтееви килийки от двете страни. Та, помагай.

  3. #153
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    ”Изградената от самите тях” без восъчна основа ли е? Ако е така, вероятно са изградили търтееви килийки(сравни големината им). На тях сега не им трябват търтеи и майката заобикаля питата. Петната, ако са в дъното на килийките е перга. Ако е такава ситуацията, сложи тази рамка до стената. Ще я ползват за склад.
    Ами тази пита, въпросната, ми беше дадена със другите 4 пити, и не знам дали сами са я градили, в краен случай я хвърлям на боклука и слагам нова, защото зимата наближава и не е време за експерименти

  4. #154
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Ами тази пита, въпросната, ми беше дадена със другите 4 пити, и не знам дали сами са я градили, в краен случай я хвърлям на боклука и слагам нова, защото зимата наближава и не е време за експерименти


    Не я хвърляй.Стопи я и смени за основи.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Ами тази пита, въпросната, ми беше дадена със другите 4 пити, и не знам дали сами са я градили, в краен случай я хвърлям на боклука и слагам нова, защото зимата наближава и не е време за експерименти
    Надраскай питата с вилицата да изглежда, като след разпечатване на меда и я сложи между открито пило. Когато в някакъв момент спре градежа, питата остава недоградена, пчелите нанасят тънък слой клей и доста време я заобикалят. Щом така са ти я дали може и от мишки да е препикана, ефекта е подобен-отбягват я дълго време.

  6. #156
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Надраскай питата с вилицата да изглежда, като след разпечатване на меда и я сложи между открито пило. Когато в някакъв момент спре градежа, питата остава недоградена, пчелите нанасят тънък слой клей и доста време я заобикалят. Щом така са ти я дали може и от мишки да е препикана, ефекта е подобен-отбягват я дълго време.
    Като ги отворя пак след 3-4 дни ще видя как е положението, ако още не са я пипали, я махам и слагам основа, има как да градят, доста млади излезнаха а има и 2-3 пити със зряло пило.

  7. #157
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Хайде, пак ще пиша. Мравки, е няма отърване от това племе баце. Първо пробвах със сол, както много е писано че солта ги отблъсква. Купих 2 кг сол, и то не морска ми за готвене си, насипах навсякъде около кошера, че и отдолу, от тези 2 кг сол, файдата беше нулева. След това, купих някаква пудра от пчеларският магазин, специално за мравки, и никак не беше евтина пудрата, и от това файдата беше нулева. След това попаднах някъде на пост, че трябва вряла вода да се сипе в мравуняка, а този мравуняк е избил точно до крака на кошера, ок отидох със вряла вода преди малко, нито було съм слагал, нито ръкавици, защото няма да ги отварям, и нещеш ли се случи, нещо необичайно, 1 минута след като налях обилно мравуняка със вряла вода и се поместих, от другите страни на кошера да наливам, навсякъде, стана нещо страшно около кошера, целият кошер излезе и започнаха да се въртят около мене, страшно много пчели, абе буквално целият кошер, и ме накацаха покриха ме целият, аз разбира се изтръпнах, защото това си беше сериозно количество пчели, но още по необичайното беше, че въпреки че се уплаших до смърт, нито една от пчелите не ме ужили, аз леко полеко, станах и тръгнах на друга посока и пчелите се изнесоха, та в крайна сметка и врялата вода не помогна . Дайте съвет, с какво може да се махнат тия мравки, но без нафти и бензинища

  8. #158
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Хайде, пак ще пиша. Мравки, е няма отърване от това племе баце. Първо пробвах със сол, както много е писано че солта ги отблъсква. Купих 2 кг сол, и то не морска ми за готвене си, насипах навсякъде около кошера, че и отдолу, от тези 2 кг сол, файдата беше нулева. След това, купих някаква пудра от пчеларският магазин, специално за мравки, и никак не беше евтина пудрата, и от това файдата беше нулева. След това попаднах някъде на пост, че трябва вряла вода да се сипе в мравуняка, а този мравуняк е избил точно до крака на кошера, ок отидох със вряла вода преди малко, нито було съм слагал, нито ръкавици, защото няма да ги отварям, и нещеш ли се случи, нещо необичайно, 1 минута след като налях обилно мравуняка със вряла вода и се поместих, от другите страни на кошера да наливам, навсякъде, стана нещо страшно около кошера, целият кошер излезе и започнаха да се въртят около мене, страшно много пчели, абе буквално целият кошер, и ме накацаха покриха ме целият, аз разбира се изтръпнах, защото това си беше сериозно количество пчели, но още по необичайното беше, че въпреки че се уплаших до смърт, нито една от пчелите не ме ужили, аз леко полеко, станах и тръгнах на друга посока и пчелите се изнесоха, та в крайна сметка и врялата вода не помогна . Дайте съвет, с какво може да се махнат тия мравки, но без нафти и бензинища
    Това с горещата вода действа, но си работил невнимателно. Предполагам, че е влязла пара към пчелите. Горещата вода навлиза в гнездото и ги умъртвява, затова количеството и би трябвало да е повечко. На открити места, където им се виждат яйцата/под камъни, керемиди или около хранилката/ се действа с горелката. От тези два метода няма спасение.

  9. #159
    Наблюдател
    Регистриран
    30.12.2011
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    община Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Хайде, пак ще пиша. Мравки, е няма отърване от това племе баце. Първо пробвах със сол, както много е писано че солта ги отблъсква. Купих 2 кг сол, и то не морска ми за готвене си, насипах навсякъде около кошера, че и отдолу, от тези 2 кг сол, файдата беше нулева. След това, купих някаква пудра от пчеларският магазин, специално за мравки, и никак не беше евтина пудрата, и от това файдата беше нулева. След това попаднах някъде на пост, че трябва вряла вода да се сипе в мравуняка, а този мравуняк е избил точно до крака на кошера, ок отидох със вряла вода преди малко, нито було съм слагал, нито ръкавици, защото няма да ги отварям, и нещеш ли се случи, нещо необичайно, 1 минута след като налях обилно мравуняка със вряла вода и се поместих, от другите страни на кошера да наливам, навсякъде, стана нещо страшно около кошера, целият кошер излезе и започнаха да се въртят около мене, страшно много пчели, абе буквално целият кошер, и ме накацаха покриха ме целият, аз разбира се изтръпнах, защото това си беше сериозно количество пчели, но още по необичайното беше, че въпреки че се уплаших до смърт, нито една от пчелите не ме ужили, аз леко полеко, станах и тръгнах на друга посока и пчелите се изнесоха, та в крайна сметка и врялата вода не помогна . Дайте съвет, с какво може да се махнат тия мравки, но без нафти и бензинища
    Най често мравките са трън в очите на пчеларя, а и вредят само ако влизат при пчелите. Ще свикнеш и с тази гледка. Трябва ти малко време.

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    ... Дайте съвет, с какво може да се махнат тия мравки, но без нафти и бензинища
    Струва 2.50, има и подобни. Където съм напръскал, не са се върнали.



 

 
Страница 16 от 58 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •