Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 58 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 580
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ясно .
    Успех в работата .

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Отново стана чудо.Върнах нука с 1 рамка пчели на старото и 25лв се върнали обратно при мен.
    Случва се, днеска се оптвам да хвана една неоплодена майка, но нещо ми се изплъзна и литна..... оставих кошера за малко отворен, после го затворих и си продължих другата работа. Най на края отидох при въпросния кошер с една пръскалка, прерових питите една по една и я намерих майката (само тя си беше понеже имаше само един излюпен маточник)пръснах я да не литне пак и я хванах ....

  3. #53
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Здрасти пак, значи 2 дена им сипвам по 500/ml захарен сироп, 1:1 разтворен, днес ги отворих за първи път, и да си призная бяха доста изнервени, защото 2- пъти ме ужилиха, както и да е. След като го огледах внимателно целият кошер, пита по пита без да търся майката, защото тя е на 1 година и е доста пъргава, няма смисъл, защото няма да я открия пък не е и белязана, но аз по моя собствена преценка, сметнах че е нужно, да се разшири гнездото, най вече заради това че по преградната дъска имаше количество пчели, кажи речи като на рамка с пило. Аз сложих 2 рамки, едната беше в кошера до преградната дъска и изградена изцяло, но само това, аз я преместих между питата с меда и пита с пило, пропуснах една пита и сложих другата рамка, която е само с основа, и така от 5 рамки станаха 7 дано не съм сбъркал, и да съм връщане няма, пък и аз се уча ... П.П. Не ми дава да качвам снимките че са били голям формат..
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 1.jpg‎  

  4. #54
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Намаляваш ги и си ти.

  5. #55
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Намаляваш ги и си ти.
    Чудя се, магазин да им сложа ли или са още слаби, защото тук при нас сега е акацията и липата и си е файда ... Какво ще кажеш ?

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Чудя се, магазин да им сложа ли или са още слаби, защото тук при нас сега е акацията и липата и си е файда ... Какво ще кажеш ?
    Мисля че няма смисъл за магазин /мое си мнение/ не че е невъзможен медосбор но семейство трбва да е достатъчно силно поне плодника да напълни да използва тази паша за развитие и растеж на самото семейство и ако има приток на нектар ще е много по добре от захарния сироп.

  7. #57
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Чудя се, магазин да им сложа ли или са още слаби, защото тук при нас сега е акацията и липата и си е файда ... Какво ще кажеш ?
    Горния пост беше за снимките, а за това дали да им сложиш магазин - сложи им. Нищо, че е седмаче. Аз имам няколко седмачета и от акацията дадоха по едно магазинче. Второто е почти готово. Давай и сироп по малко. Вярно, ще го вкарат в меда, но сега е необходимо да се засилват и да градят. Ако искаш може да го ползваш, ако искаш им го остави за зимата.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Малко са пчеларите които от отводка правят 20кг на седмица мед.Говоря за чист хубав мед не боза как казва Модернизатора.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #59
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Малко са пчеларите които от отводка правят 20кг на седмица мед.Говоря за чист хубав мед не боза как казва Модернизатора.
    Някои цифри и времеви диапазони ги премисляй преди да ги плеснеш.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Горния пост беше за снимките, а за това дали да им сложиш магазин - сложи им. Нищо, че е седмаче. Аз имам няколко седмачета и от акацията дадоха по едно магазинче. Второто е почти готово. Давай и сироп по малко. Вярно, ще го вкарат в меда, но сега е необходимо да се засилват и да градят. Ако искаш може да го ползваш, ако искаш им го остави за зимата.
    На 31.05 бе петаче на 05.06 стана седмаче

 

 
Страница 6 от 58 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •