Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 58 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 580
  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ами може да е алергичен колегата.
    Преди година бях при приятел който има 70 кошера, и отидохме да ми покаже как пипа с голи ръце, и да една пчела ме ужили по ухото, вероятно защото пушех в този момент, но нищо не ми стана само малко ме заболя и това беше. Нямам алергия но, дори да имах, пак нямаше да ми е фактор

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Преди година бях при приятел който има 70 кошера, и отидохме да ми покаже как пипа с голи ръце, и да една пчела ме ужили по ухото, вероятно защото пушех в този момент, но нищо не ми стана само малко ме заболя и това беше. Нямам алергия но, дори да имах, пак нямаше да ми е фактор


    Е как ти е нямало нищо.Не пареше ли поне.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е как ти е нямало нищо.Не пареше ли поне.
    Почти нищо де, то това с паренето не ми е прецедент, и изобщо като цяло не ме е страх, нека жилят

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    34122458_1857545417879376_7160044712492007424_n.jpgЗдравейте пак. Мисля че се получи прекарването на семейството. Човека прехвърли всички рамки в моят кошер, аз забелязах, че 4 от общо 5 рамки са напълнени със доста пчели, видях и майката което ме успокои, каза че майката е миналогодишна но това не е проблем на този етап, имаше по питите дори запечатано пило и това видях, преместихме рамките в моя кошер и отгоре го наковахме със мрежа, и затворихме входовете, за мое съжаление останаха 2 шепи пчели отвънка, защото не искаха да влезнат, а ния ги почакахме, но човека каза, че не е фатално или ще се свият на кълбо и ще загинат или ще отидат по другите кошери, дано е второто, защото когато спомена загинат бях готов цял ден да ги чакам, ако трябва една по една да ги ловя, но той каза че ще отидат в друг кошер, както и да е дано така направят. След като прекарахме кошера във моята градина, той ми обясни на коя страна ще гледа кошера, а именно тази страна дето е реката, сложихме го и ми каза да не махам мрежата цял ден чак довечера да ги опуша да я махна и да сложа покрива, а през деня да седят с мрежата и един чаршаф така и направих, но за съжаление се смрачи и почна да капе и аз изскочих, викам си действам че ще намокри всичко, отидох, махнах чаршафа опуших ги махнах мрежата и сложих дъската, след което покрива после открих прилетната дъска и то спря да вали ама както и да е свършено. След около 30 мин отидох да ги наблюдавам и не виддях нищо подозрително, тоест нямаше защо да се притеснявам или поне аз така си мисля, имаше 2-3 загинали пчелички изкарани на прилетната дъска, а другите пчели някъде около 2-3 шепи бяха излезнали пред кошера и с лице към кошера облитаха около него, но само отпред пред кошера в последствие забелязах и 2-3 пчелички застанали на прилетната дъска повдигнати със задните крачета и вероятно вентилираха, и дано е така защото ако е така това ще рече, че не съм сбъркал като съм ги отворил по рано и че са свикнали някои от тях.
    П.П. Сега да им сложа сироп нали така, около 500/ml ми каза човека да им сложа, не повече, според вас, какво да направя ?

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Това , което ти е казал колегата .
    Успех в начинанието .

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Утре обмислям да ги отворя и прегледам, макар че не е хубаво да ги смущаваш, но сега е наложително, тъй като не им зная състоянието. Полезно ли ще е ?

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Утре обмислям да ги отворя и прегледам, макар че не е хубаво да ги смущаваш, но сега е наложително, тъй като не им зная състоянието. Полезно ли ще е ?
    Каква ще е целта на утрешния преглед? Не ги стресирай излишно.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Каква ще е целта на утрешния преглед? Не ги стресирай излишно.
    Целта е да проверя майката дали си е там, защото при последното ми ходене, бяха се събрали много пчели на дъската на кошера вътрешната, вместо по питите, а и навън имаше бая пчели, и се страхувам да не сме притиснали майката при пътуването и защото беше дълъг пътя

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз днес докато се правих на журналист да снимам шлейф и майка си отлетя.Видях 25лв как летят.Това е пак нещо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Не ги бутай животинките 2-3 дена да се успокоят и да се ориентират в новата обстановка.Обезателно им сложи една рамка с восъчна основа след 2-3 дена,сложи я между пилото тоест в средата и също така захарно сирпоче 0,300-0,400мл. за да могат да ти изградят рамката хубаво.Погледни хубаво пчелите дали евентуално имат акар.Това чудо се лепва на отгоре на пчелата едно червеничко като точка.Разгледай снимки в нета за акара къде седи на пчелата да придобиеш представа.Успех.

 

 
Страница 4 от 58 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •