Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 58 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 580
  1. #71
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Извинявам се за натрапването си но ме гложди любопитство магазина с изградени пити ли е или с восъчни основи.
    Не е натрапване, всеки съвет е добре дошъл, аз съм новак и разчитам на по опитните като вас. Магазина не е с изградени ами със основа само, но ако се продават изградени, ще купя и изградени, не е проблем

  2. #72
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    Ква е тази акация по това време бре колега?
    Ами аз знам че в момента, както е и видно при нас е липата, и не само при нас, но по опитни пчелари, днес ми казаха, че сега хващам и акация и липа.

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    Ква е тази акация по това време бре колега?

    На Витиня в момемента има доста цъфнали Акации.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Не е натрапване, всеки съвет е добре дошъл, аз съм новак и разчитам на по опитните като вас. Магазина не е с изградени ами със основа само, но ако се продават изградени, ще купя и изградени, не е проблем
    Снимката не я видях ама това което описа е една много добра да не казвам отлична отводка но е отводка а не семейство за семейство се приема пчели които тежат от 4,2кг. нагоре или са усвоили 1плодник и един магазин по това време на годината.Според биологията до тази маса семейството се развива на маса тоест расте наделява инстинкта за растеж след това следва или инстинкт за размножение /роене/ или медосбор.
    Ако сложиш сега цял магазин с основи рискуваш пчелите да строят в магазина а не в плодника където трябват плодникови пити за растеж и развитие на семейството.
    Но в пчеларството всичко е относитекно и няма точни рецепти за болежки един път си приятно изненадан друг път разочарован много фактори влият на едно просто действие например строежа на пити зависи от 5 основни фактори и дори един да липсва не се получават добри резултати.

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Има тамазлъци които наблягат на запасяването с храна. И на глед слаби семейства може да дадат някое кило мед. Има други-точно обратно. Много пчели, много пило, силен кошер, а мед...нанайси.


    Аз миналата седмица видях един тарикат как разцепи на 2 един УЛ 8р в плодни 8р склад допълни с 4 изградени пити с меден венец и тая седмица видя в тоя кошер 8 пити пълни с нектар в склада за мед/магазина/ и 7 осеменени 8та подготвена.В плодника нямаше капка мед от летва до летва почти пило. 8 УР не запечатани мисля че са към 20кг.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #76
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А Слънчо човека пише на 31.05
    "приготвила съм ти за събота пчелно семейство 5 пити със млада майка и семейството е работещо дори в момента"
    та от събота 02.05 са три дни на младите пчели им трябват минимум 5 дни да станат нектароприхващачки /минимум/ а за нектаросъбирачки да не говорим отделно Кристиян пише за Липа и Акация /къси паши/ няколко дни освен ако не е в котловина да се застъпват или са от различни видове да се застъпва цъфтежа няма шанс тия пчели да влезнат в медосбор.
    Твоите седмачета може да са били на 7рамки в плодника ама пчелите със сигорност са били и повече и са били усвоили магазинчетата а плодника е бил фул със пило и прашец и пчелите е нямало къде да слагат освен в магазина.
    Казвам, АКО еди какво си.....тогава резултата е друг, а иначе моите - моите не ги гледай. Аз съм друга порода.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Не е натрапване, всеки съвет е добре дошъл, аз съм новак и разчитам на по опитните като вас. Магазина не е с изградени ами със основа само, но ако се продават изградени, ще купя и изградени, не е проблем
    Гледам че пчеларстваш в Врачеш /доколкото знам е в Мургаш не си далеч от Криводол 50ина километра/ ако ти се рахожда до мен мога да ти подаря един магазин изградени рамки стига да не те е страх че пчеларски инвентар не е много умно да се взима от друг пчелин че има разни микроби.Може би имаш ливадна паша по късно ако можеш да хванеш нещо.

  8. #78
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Гледам че пчеларстваш в Врачеш /доколкото знам е в Мургаш не си далеч от Криводол 50ина километра/ ако ти се рахожда до мен мога да ти подаря един магазин изградени рамки стига да не те е страх че пчеларски инвентар не е много умно да се взима от друг пчелин че има разни микроби.Може би имаш ливадна паша по късно ако можеш да хванеш нещо.
    Казаха ми, че няма смисъл на развиващо семейство, да слагам магазин че, майката ще се качи и ще насере яйца в магазинните пити, и ще прецакам всичко, но иначе благодаря, за мен по важно е със съвети да ми се помага, другото лесно

  9. #79
    Трябва да е много развито семейството, за да "насере" майката и магазина. Да ти имам съветниците.

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Трябва да е много развито семейството, за да "насере" майката и магазина. Да ти имам съветниците.
    То ако сере майката няма да е много развито.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 8 от 58 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •