Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 58 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 580
  1. #141
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Снощи сложих снимка да зумирате.Че има рояк има,но трябва да ми се признае как владея силата на коля в случая коля за доматиту.
    Какво зумиране? Счупи ми се лупата от зумиране, но нищо не се виждаше, само кол за смилянски барабой.

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Какво зумиране? Счупи ми се лупата от зумиране, но нищо не се виждаше, само кол за смилянски барабой.

    Барабой ли?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #143
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Здравейте. Проверих кошера, значи дет им бях оставил две пити, едната изградена от самите тях, а другата само восъчна основа, тази изградената изцяло дет поставих до меда имаше малко пчели на нея и нямаше нито едно яйце, огледах я доста добре, нищо не са правили по нея, колкото до другата пита, която беше само на основа, нея са я изградили и майката е нанесла и от двете страни на питата яйца, не е пълна с яйца но така 35% от питата си е заредена. Чудя се защо не приемат питата която лично те са изградили, някак си обаче сякаш някой я е напръскал с кафява боя, има кафяви петна по питата и изглежда отблъскваща, най вероятно ще я махна след 3-4 дена, а сега сложих още една основа, и ги подхраних с 500/ml сироп 1:1. Какво да я правя тази дет не я искат, да я махна или друго да я правя?

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Няма и нищо на питата ако е правилно изградена цвета може да се дължи на използването на стар восък ако е имало мостове по старите пити или от самите пити.
    Ако много те нерви я сложи крайна.Градежа на пити не е шега работа за пчелите и може би след отглеждането на пило и полети извън кошера е най тежката работа която изисква адски много енергия.Един от най голямите проблеми за начинаещия пчелар е себеобезпечеността с изградени пити а това е една от главините точки за успешно пчеларстване със здрави пчели и повече мед.
    Найчуков един доста известен и уважаван пчелар в Сибир казва:
    Золотой запас пасеки — сотообеспеченность
    Большое значение для работы на пасеке имеет хорошая сотообеспеченность. У меня сейчас имеется на 73 семьи пять тысяч рамок, что дает мне возможность ставить любое количество надставок на семью и использовать любой силы взяток.

  5. #145
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Няма и нищо на питата ако е правилно изградена цвета може да се дължи на използването на стар восък ако е имало мостове по старите пити или от самите пити.
    Ако много те нерви я сложи крайна.Градежа на пити не е шега работа за пчелите и може би след отглеждането на пило и полети извън кошера е най тежката работа която изисква адски много енергия.Един от най голямите проблеми за начинаещия пчелар е себеобезпечеността с изградени пити а това е една от главините точки за успешно пчеларстване със здрави пчели и повече мед.
    Найчуков един доста известен и уважаван пчелар в Сибир казва:
    Золотой запас пасеки — сотообеспеченность
    Большое значение для работы на пасеке имеет хорошая сотообеспеченность. У меня сейчас имеется на 73 семьи пять тысяч рамок, что дает мне возможность ставить любое количество надставок на семью и использовать любой силы взяток.
    На мен не ми пречи питата просто не снася в нея майката което е чудно значи изградиха чисто нова пита и майката я почна а тази дето беше изградена не са я пипали изобщо хем е до меда баш

  6. #146
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Те си знаят като напълнят плодника друга работа.

  7. #147
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Те си знаят като напълнят плодника друга работа.
    Така ми е трудно да се ориентирам дали да слагам още рамки с основи, а дъската на кошера тази крайната, беше пълна с пчели, покрита, не се виждаше, което ще рече, че им е малко работата а всъщност имат пита дет не са я пипали

  8. #148
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Така ми е трудно да се ориентирам дали да слагам още рамки с основи, а дъската на кошера тази крайната, беше пълна с пчели, покрита, не се виждаше, което ще рече, че им е малко работата а всъщност имат пита дет не са я пипали
    След като са на дъската и са доста им постави една основа. Тази пита която си мислиш, че не са я пипнали може би я подготвят/почистват/.

  9. #149
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    След като са на дъската и са доста им постави една основа. Тази пита която си мислиш, че не са я пипнали може би я подготвят/почистват/.
    Поставих им основа, колкото до тази дет не са барали, изградената, тя е изградена отдавна и не са я пипали, а тази дет им сложих, основа я изградиха, че и я почнала майката.

  10. #150
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Здравейте. Проверих кошера, значи дет им бях оставил две пити, едната изградена от самите тях, а другата само восъчна основа, тази изградената изцяло дет поставих до меда имаше малко пчели на нея и нямаше нито едно яйце, ..........
    ”Изградената от самите тях” без восъчна основа ли е? Ако е така, вероятно са изградили търтееви килийки(сравни големината им). На тях сега не им трябват търтеи и майката заобикаля питата. Петната, ако са в дъното на килийките е перга. Ако е такава ситуацията, сложи тази рамка до стената. Ще я ползват за склад.

 

 
Страница 15 от 58 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •