Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 425 от 496 ПърваПърва ... 325375415423424425426427435475 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,241 до 4,250 от общо 4956
  1. #4241
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    За акацията 10-12 лв на буркан е нормалната цена.Разбира се ако не е правена по медода на Захари Стоянов.В Елена има един на пазара продава вчера е предложил цена 6,50 на клиент на брата.
    Това е цена за акация по технологията на известния руски академик Лейков
    Keep Walking...

  2. #4242
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    В Ловеч на пазара са изкарали вече втора седмица Акациев мед във винтови буркани 700млл/1кг. на цена от 12 до 14 лв. и търговците се надскачат коя е по чиста и коя имала примеси а пръкне ли се някой да подбива цените им веднага на висок глас обявяват че това не е мед от акация а от захарен сироп. Големи са професори. Иначе на моя въпрос на колко ще ми я изкупи в състоянието в което я продава без да ме въртят повече от две секунди ми заявиха 8 лв за готов налят буркан и не ми дадоха и стотинка отгоре. Дей Киро на кирия - кой гледа кошери, прави рамки, жилят го пчелите и се поти над живата си стока и кой печели от гърба на някой на труда му.

  3. #4243
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Преди две или три години, когато за последно изкарах мед от акация, го продадох на дребно по 12 лева. И нищо не остана от него. Сега 12 ми се вижда малко, но още не мога да реша, как да го продавам. По-важно е как другите пчелари ще го продават. И колко мед ще успея да извадя.

  4. #4244
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Казах и в друга тема, повтарям и тук. Акация 10лв. буркана (1кг) на тенекия 8,50лв. кг.
    Това, мисля, е реалността. И аз гледам какво се продава по пазарите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #4245
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    В Ловеч на пазара са изкарали вече втора седмица Акациев мед във винтови буркани 700млл/1кг. на цена от 12 до 14 лв. и търговците се надскачат коя е по чиста и коя имала примеси а пръкне ли се някой да подбива цените им веднага на висок глас обявяват че това не е мед от акация а от захарен сироп. Големи са професори. Иначе на моя въпрос на колко ще ми я изкупи в състоянието в което я продава без да ме въртят повече от две секунди ми заявиха 8 лв за готов налят буркан и не ми дадоха и стотинка отгоре. Дей Киро на кирия - кой гледа кошери, прави рамки, жилят го пчелите и се поти над живата си стока и кой печели от гърба на някой на труда му.
    Ивайло ти продаваш ли там да те науча на един трик как да си продаваш бързо стоката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #4246
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това, мисля, е реалността. И аз гледам какво се продава по пазарите.

    Че то на едро е толкова.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #4247
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Аз продавам Акация от предбалкана - буркан 0.720мл.-12лв., на тенекия-10лв./кг. (за ценители). Последно хванах акация от този пчелин преди 4 години.
    В полето смес акация и рапица-буркан 0.720мл.-8лв. Мераклии за тенекии няма
    Предпочитам да пия от извора.

  8. #4248
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2018
    Мнения
    2
    Извинявам се, но ако всеки вложи определен паричен капитал за да
    изнасяме мед за Гърция(например) където се изкупува по-високо а и от евро в лева (по 2 ).Така пчеларите произвеждащи 3,5,10...тона няма да бачкат за 600 лв. месечно.А само производителите знаят че не е лесен занаят.
    Тоест да пропуснем прекупвачите по веригата и да се говори на колкото е възможно по-голямо ниво!Той нашенския мед така и така се изнася и се цени високо и заслужено в Европа.Произвеждаме го ние защо да не го и изнасяме ние.

  9. #4249
    Цитат Първоначално публикувано от Стойко Виж публикацията
    Извинявам се, но ако всеки вложи определен паричен капитал за да
    изнасяме мед за Гърция(например) където се изкупува по-високо а и от евро в лева (по 2 ).Така пчеларите произвеждащи 3,5,10...тона няма да бачкат за 600 лв. месечно.А само производителите знаят че не е лесен занаят.
    Тоест да пропуснем прекупвачите по веригата и да се говори на колкото е възможно по-голямо ниво!Той нашенския мед така и така се изнася и се цени високо и заслужено в Европа.Произвеждаме го ние защо да не го и изнасяме ние.
    Леле, какви сме глупаци, как никой не се е сетил до сега.

  10. #4250
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    300 000 глупаци по Доню Донев.

 

 
Страница 425 от 496 ПърваПърва ... 325375415423424425426427435475 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •